https://woblink.com/product-publication/download/17966/epub

1:

:

Cena:


Córa Lechistanu

Autor: Ewa Mazur

Tu. gdzie graniczą ze sobą Moscavia i Sarmacja. istniał dawniej kraj zwanym Lechistanem. Czy ma szansę się odrodzić? Siedemnastoletnia Karina Poniatowska nie jest typową nastolatką. Nie lubi potulnie siedzieć w domu i czekać na rozwój wypadków. Chce służyć krajowi. o którym prawie wszyscy zapomnieli. Kim naprawdę jest dziewczyna i jakie jest jej przeznaczenie? „Córa Lechistanu” to opowieść o odwadze. samotności i potrzebie miłości. jak również odnajdywaniu własnej tożsamości w służbie ojczyźnie.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 19


Chwile oderwane

Autor: Konstanty A. Jeleński

Chwile oderwane Konstantego Aleksandra Jeleńskiego (1922–1987) możemy czytać dzisiaj jak autobiografię intelektualną niezwykłej. tajemniczej postaci literatury polskiej i europejskiej sceny intelektualnej drugiej połowy XX wieku. Tytułowe „chwile oderwane” to chwile pełne znaczeń i zbiegów okoliczności. w których sztuka łączy się z życiem. Odnajdujemy je w esejach. szkicach. notach i listach pisanych z biegiem lat przez człowieka. którego Witold Gombrowicz uważał za idealne wcielenie nowoczesnego. suwerennego Polaka i Europejczyka.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 41


Mroczna Wieża IV: Czarnoksiężnik i kryształ

Autor: Stephen King

Tom czwarty ‚Mrocznej wieży’ – ośmiocyklowego cyklu fantasy porównywalnego do ‚Władcy Pierścieni’ Tolkiena.Roland i dwójka jego przyjaciół. Eddie i Susannah. uchodzą z życiem z zastawionej na nich pułapki. wygrywając pojedynek na zagadki z demoniczną maszyną. Docierają szalonym pociągiem do zdziesiątkowanej przez epidemię zabójczej  grypy Topeki – gdzie kończy się Świat Pośredni. a zaczyna Świat Końcowy. Właśnie tam. zanim wyruszą w dalszą wędrówkę w poszukiwaniu Mrocznej Wieży. Roland opowiada towarzyszom o własnej przeszłości: o tym. jak stał się prawdziwym rewolwerowcem. A także o swojej pierwszej miłości. Susan Delgado.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 38


Z Pokorą przez życie

Autor: Wojciech Pokora

Pierwszy wywiad rzeka z Wojciechem Pokorą.

Aktorem został przez przypadek. ale kolejne pokolenia Polaków pokochały go za role w „Poszukiwany. poszukiwana”. „Alternatywy 4” czy „Kariera Nikodema Dyzmy”. Ta błyskotliwa i inteligentna rozmowa to przenikliwy portret niezwykle lubianego aktora.

Wojciech Pokora opowiada o dzieciństwie w cieniu wojny. technikum samochodowym ukończonym z Jerzym Turkiem i swojej drodze do aktorstwa. W końcu lekcje pobierał u samej Hanki Bielickiej. a komedianta odkrył w nim Wiesław Gołas!

Z poczuciem humoru wspomina współpracę ze Stanisławem Bareją czy kabaretem Olgi Lipińskiej. Sypie anegdotami z życia środowiska aktorskiego. Zdradza sekrety przygotowywania się do ról nie tylko teatralnych. lecz także prywatnych. Warto zdra

:

Cena:


Jinny z Finmory (Tom 11). Nocna zasadzka

Autor: Patricia Leitch

Jedenasta część cyklu hippicznego dla młodszych nastolatek. którego akcja rozgrywa się w malowniczej i tajemniczej Szkocji.

Rodzina Mandersów zmęczona życiem w dużym mieście przenosi się w oddalone od cywilizacji górzyste rejony Szkocji – do niewielkiej wioski Finmory. Główna bohaterka Jinny jest kochającą zwierzęta niepokorną nastolatką. 

Nadchodzi długo wyczekiwana przerwa świąteczna. Jinny Manders z zapałem przygotowuje się do występu w jasełkach bożonarodzeniowych. a na wrzosowiskach w Finmory pojawia się stado dzikich jeleni. Zwierzęta znajdą się jednak w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czy Jinny i Shanti zdołają je przed nim uchronić?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 20.913 powodów audiobook, pałac zdrady, ciasto dla diabetyków, andrzej bartczak, piękni dwudziestoletni streszczenie, świadectwo kosci, psychologia i zycie zimbardo, powszechna historia prawa, skóra azjatycka pielęgnacja po polsku pdf chomikuj, konrad jerzak, łepkowski, czasopismo podróże, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna w zadaniach, the kissing booth pdf, lost po polsku, egzaminy gimnazjalne pdf, camp pozzi, danuta wałęsa marzenia i tajemnice, poślubić księcia sarah mallory chomikuj, bohaterowie zaczarowanej zagrody…