Ostatnia aria Mozarta

Autor: Matt Rees

Niezwykła barokowa opowieść. w której ponadczasowa muzyka jest tłem dla salonowych intryg i zaskakujących zwrotów akcji

Jest grudzień 1791 roku. Przebywająca w niewielkiej austriackiej wsi Nannerl. siostra Mozarta. otrzymuje szokujący list z informacją o śmierci brata. Zgodnie z relacją żony. dwa miesiące przed śmiercią wirtuoz zwierzył się jej. że ktoś podał mu truciznę. w wyniku czego jego życie niechybnie zmierza ku końcowi. 

Nannerl niezwłocznie udaje się do Wiednia. Pragnie czym prędzej odkryć mroczną tajemnicę morderstwa. Otoczona oprószonymi śniegiem barokowymi pałacami i urokliwymi kawiarniami rzuca się w wir podejrzeń i intryg. które ukazują ponure sekrety Mozarta. Zazdrosne kochanki. złowieszczy wierzyciele oraz masoni – im bardziej Nannerl zgłębia prz

24.6: https://woblink.com/ebook/wyprawy-najemnika-od-biurka-oderwanego-janusz-korpa-31500u

Cena:


1

Autor: Rolf Borjlind

:

Cena:


ISBN

9788379502790: Wydawnictwo

Format

8: https://woblink.com/ebook/z-kresow-polabskich-jan-grzegorzewski-31622u

Cena:


ISBN

9788301196059: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/praktyczna-analiza-powlamaniowa-adam-ziaja-31928u

Cena:


Słowianie Zachodni: dzieje. obyczaje. wierzenia. tom trzeci. część pierwsza: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI do połowy XIII wieku. Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od początku VI w. aż do upadku Wielkiej Morawy r. 907.

Autor: Wilhelm Bogusławski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Tom trzeci. część pierwsza dzieła „Słowianie Zachodni” omawia następujące tematy: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI. do XIII. w.: Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od początku VI w. aż do upadku Wielkiej Morawy r. 907. Słowiańszczyzna Pomorska: 1. Wycieczki morskie. Osady słowiańskie na ziemiach Jutów. 2. Sagi północne o zajściach pomiędzy Danami a Słowianami. 3. Podania polskie. 4. Osady Wieletów w Brytanii i Batawii. 5.

17: https://woblink.com/ebook/slowianie-zachodni-dzieje-obyczaje-wierzenia-tom-trzeci-czesc-druga-slowianszczyzna-polnocno-zachodnia-od-vi-do-polowy-xiii-wieku-dzieje-polityczne-i-stosunki-zewnetrzne-w-x-w-wilhelm-boguslawski-31606u

Cena:


„Czekiszczak” Biografia gen. broni Czesława Kiszczaka DODRUK

Autor: Lech Kowalski

Biografia Kiszczaka to historia PRL w pigułce. ze zbrodniami. skrytobójczymi mordami. torturami. walkami bratobójczymi. pałowaniem. aresztami. więzieniami i innymi bezeceństwami. w tle. z udziałem bohatera niniejszej książki.

Generał Czesław Kiszczak to typowe dziecię enkawudowsko-ubeckie. wyrosłe na piersi czołowych zbrodniarzy z sowieckich służb specjalnych. których przysłano do powojennej Polski. by wespół z rodzimą bezpieką cywilną i wojskową oraz pepeerowskimi komunistami współtworzyli świat pełen iluzji ideologicznych i zakłamania bolszewickiego. „Cyngiel”. „najgroźniejszy egzekutor generała Jaruzelskiego”. jak określili go generałowie wojska ludowego. z którymi rozpocząłem rozmowy na początku lat 90. minionego wieku. Przyznaję. że uczynił

:

Cena:


Mądrość i cuda świata roślin

Autor: Jane Goodall

Zdumiewająca i pouczająca opowieść o świecie roślin!

Choć znana jest głównie jako wybitna specjalistka życia szympansów i osoba nieustająco walcząca o polepszenie warunków ich życia. która zmieniła nasze rozumienie naczelnych i nas samych. głęboka miłość Jane Goodall do natury i zakrojony na światową skalę aktywizm obejmuje także królestwo roślin. Rozumie coś. co wielu zdaje się umykać: bez roślin. bez drzew – wymrzemy. Nasz gatunek zniknie z powierzchni ziemi. I że jesteśmy na najlepszej drodze do samozagłady. 

 

Autorka przygląda się naszej zależności od roślin jako pożywienia. lekarstw dla ciała i ducha. Mówi. jak można pomóc przy naprawianiu szkód. które wyrządziliśmy przyrodzie. Opowiada o nowych badaniach. pokazujących skomplikowane sposoby. w jakie niekt

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12marketing miedzynarodowy, doom 3 solucja, klaun bez rekwizytów, o dziewczętach dla dziewcząt, joanna misztal-konecka, harlan coben krótka piłka, adam olszewski, echa i śmierć pdf chomikuj, oskar i róża, przepis na miłość online, bolkowski teoria obwodów pdf, sposób na elfa audiobook, manuela gretkowska wenecja, karolcia kruger, technika chłodnicza, czarna kompania pdf, daniel estulin, cukiernia pod amorem tom 5…