Wygrać Hollywood. przegrać życie. 14 wersji życia gwiazd kina

Autor: Justyna Kobus

Znacie je doskonale. Marzyliście o tym. by wyglądać i żyć jak one. Podziwialiście ich urodę zatrzymaną na taśmie filmowej. zazdrościliście im sławy. w przekonaniu. że ich życie było wspaniałą bajką. Brigitte Bardot. Rita Hayworth. Audrey Hepburn. Ingrid Bergman. Marylin Monroe. Grace Kelly… Czy jest ktoś. kto o nich nie słyszał? Niemożliwe. Wszyscy je kochamy.

Ich prawdziwe życie niewiele jednak miało wspólnego z sielankowymi opowieściami z ich udziałem. znanymi z ekranu. Wielka uroda. sława. talent nie uchroniły ich przed nieudanymi związkami. przed cierpieniem. nie stały się przepustką do szczęścia. Przeciwnie. trwanie na szczycie bywało okupione zaniedbywaniem najbliższych. dramatycznymi wyborami. nie zawsze trafnymi. Ponadto – ciągłym byciem na cenzurowanym. Uwielbiana przez publiczność Ingrid Bergman. zwłaszcza za rolę w „Casablance”. idąc za głosem serca. stała się bohaterką jednego z największych skandali w historii Hollywoodu. Zapłaciła za to odrzuceniem przez branżę i fanów. Amerykanie życzyli śmierci jej dziecku. nazywając je „potomkiem wiedźmy”.

Brigitte Bardot okrzyknięto dziwaczką i wariatką. po tym jak u szczytu sławy. w wieku 39 lat porzuciła aktorstwo i poświęciła się opiece nad zwierzętami.

Julia Roberts. praktykująca hinduistka. przed laty nie schodziła z planu. Jej pierwsze małżeństwo rozpadło się. bo nie godziła pracy z życiem rodzinnym. Czym więc jest ta książka? Zbiorowym portretem kobiecej odwagi. talentu. poświęcenia i wyrzeczeń. ale również próby ocalenia w gigantycznej machinie przemysłu filmowego własnej tożsamości. Cena tej ostatniej okazuje się być znacznie wyższa. niż zdobycie sławy czy wielkich pieniędzy.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33


Turysta senior na rynku usług hotelarskich

Autor: Tokarz-Kocik Anna

„Niniejsza monografia dotyczy bardzo ważnego i aktualnego problemu wynikającego ze starzenia się społeczeństwa w krajach emitujących ruch turystyczny. w tym w Polsce. i związanych z tym problemów dostosowania usług do potrzeb turystów seniorów. Autorki prezentują najnowsze zagadnienia związane z tendencjami i rozwojem rynku usług hotelarskich. odnoszą się do nowych trendów. zmian pokoleniowych. nowych potrzeb turystów seniorów. a także ich podziału na różne segmenty.

(…) Poruszana w monografii tematyka może być interesująca dla różnych kręgów odbiorców reprezentujących zarówno stronę praktyczną rynku usług hotelarskich. jak też osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną na ten temat”.

Z recenzji prof. nadzw. UEP dr hab. Agnieszki Niezgody

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9


Płynne pokolenie

Autor: Zygmunt Bauman

Oto ostatnie dzieło ikony kultury. człowieka. który zyskał ogromną popularność dzięki zdolności do komunikowania się ze wszystkimi językiem zrozumiałym. a jednocześnie nigdy zanadto uproszczonym. Badacz ten objaśnił ponowoczesność za pomocą wiele mówiącego obrazu „płynnego społeczeństwa”. które porzuciło wspólnotę na rzecz indywidualizmu. i przekonuje. że jedyną rzeczą stałą jest zmiana. a jedyną pewną – niepewność.

Nad tymi stronicami pracował Zygmunt Bauman w ostatnich chwilach przed śmiercią.

W dialogu z Thomasem Leoncinim Bauman po raz pierwszy podejmuje rozważania na temat pokolenia urodzonego w latach 80. które w płynnym. ciągle zmieniającym się społeczeństwie czuje się jak w domu. I. jak zwykle na drodze wymiany zdań. Bauman potrafi uchwycić rzeczywistość w jej najprawdziwszym i najgłębszym wymiarze. a nawet w jej najbardziej ulotnych przejawach. Modyfikacje ciała. tatuaże. chirurgia plastyczna. hipsterzy. dynamika agresji (a szczególnie znęcanie się). Internet. przemiany związane z seksem i miłością – wszystko to analizuje w tej zwięzłej. olśniewającej. popowej książce. która wciągnie zarówno tych. którzy z różnych względów mają do czynienia z młodzieżą. jak i większość czytelników Baumana.

To ostatnia lekcja. jakiej udziela nam największy socjolog i filozof współczesności.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Zobaczyli za dużo

Autor: Gibbons Alan

John bardzo stara się trzymać z dala od kłopotów i zostawić trudną przeszłość za sobą. Zaczyna wszystko od nowa. W jego życiu pojawia się atrakcyjna i tajemnicza Ceri James. Ich spotkanie jest jednak dalekie od romantycznej randki. o której John marzył. Nie tylko są świadkami śmiertelnej strzelaniny. ale także nagrywają całe zdarzenie. Zaczyna się ucieczka przed bezwzględnymi mordercami. Dlaczego John nie zadzwonił na policję? W szaleńczym pościgu najważniejsze jest. komu możesz zaufać.

Wciągający i emocjonujący thriller. w którym każda rozwiązana tajemnica odsłania kolejną. Alan Gibbons jest jednym z najbardziej uznanych autorów young adults i kolejny raz tworzy powieść. od której nie sposób się oderwać.

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 18.9zatoka świń książka, uczeń z zespołem aspergera. praktyczne wskazówki dla nauczyciela, natalia jagiełło, turbulence whitney g pdf, mirosław jarosz, jedz i biegaj, aldona dereń, dawny żniwiarz, tomb raider shadow poradnik, terroryzm lewicowy, życie i ewolucja biosfery pdf, astrofizyka dla zabieganych ebook, czy myśli samobójcze to grzech, gwiezdne wojny audiobook, monika skabara…