Wikingowie

Autor: Kim Hjardar

Od IX do XI wieku wikingowie dotarli do prawie wszystkich wybrzeży zachodniego świata. Stosując nowe techniki żeglarskie i zaskakujące strategie. uderzali znienacka. atakowali znacznymi siłami. a następnie wycofywali się ze zrabowanymi dobrami i jeńcami. Gdziekolwiek się pojawili. siali zniszczenie i zadawali ogromne cierpienia. lecz spotkanie przedstawicieli różnych kultur nieodwracalnie zmieniło zarówno społeczności europejskie. jak i nordyckie. Przedstawiona w książce krótka historia wikingów opowiada o ich najazdach. statkach. uzbrojeniu i niezwykłym stylu życia. 

Kim Hjardar – norweski historyk. który ukończył studia podyplomowe w Centrum Studiów Wikingów i Wczesnego Średniowiecza na Uniwersytecie w Oslo. Jest wykładowcą historii i nauk społecznych w Wyższej Szkole St. Hallvard

6.9: https://woblink.com/ebook/wierszydelka-do-serduszka-renata-grzeskowiak-140324u

Cena:


Niebezpieczne sery. Ukryte uzależnienie powodujące otyłość. utratę energii oraz zdrowia

Autor: Neal Barnard

Zaskakujące uzależnienie

Trudno Ci zrzucić zbędne kilogramy. ale zupełnie nie wiesz. dlaczego? Cierpisz na choroby. takie jak nadciśnienie. cukrzyca typu 2 lub artretyzm? To szokujące. ale przyczyną może być spożywanie sera i niebezpieczne uzależnienie. które powoduje jego spożywanie. Jest on pełen kalorii. hormonów. cholesterolu. tłuszczu i opiatów. które uruchamiają w mózgu te same receptory. co heroina czy morfina.

Proste rozwiązanie złożonych problemów

W swojej książce lekarz i autor bestsellerów New York Timesa prezentuje oparty na badaniach naukowych program. dzięki któremu można raz na zawsze uwolnić się od pokusy spożywania sera. a wraz z nim pożegnać się z nadwagą. zwię

39.3: https://woblink.com/ebook/ukryte-trucizny-co-stale-niszczy-twoje-zdrowie-i-jak-tego-unikac-joachim-mutter-140570u

Cena:


Dzwony upiorne. WYDANIE DWUJĘZYCZNE polsko-angielskie

Autor: Charles Dickens

„Dzwony upiorne” należą do ponadczasowego zbioru „Opowieści wigilijnych” Charlesa Dickensa. Tajemnicze bicie dzwonów i mroźna noc tuż przed wybiciem północy nadchodzącego Nowego Roku tworzą zagadkowy. nieco mroczny klimat snutej opowieści. Zimowa seria Dickensa „Opowieści wigilijnych” cieszy się niesłabnącą popularnością od dziesiątek lat. Składają się na nią:

Świerszcz za kominem. Opowieść wigilijna. Dzwony upiorne. Walka życia

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi utworami w wyjątkowym polsko-angielskim wydaniu.

 

Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi sposób. w jaki można pobrać nies

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 55.9


ISBN

9788381680493: Wydawnictwo

Format

39.3: https://woblink.com/ebook/niebezpieczne-sery-ukryte-uzaleznienie-powodujace-otylosc-utrate-energii-oraz-zdrowia-neal-barnard-140572u

Cena:osobowość stres a zdrowie, muza (oficyna wydawnicza), tajna wojna churchilla, charles dickens opowieść wigilijna, kabaret horrorek scenariusze, leah gubi rytm, od deski do deski wydawnictwo, socjologia kultury pdf, hejterstwo, wolność wypowiedzi, coben mistyfikacja, bad saint pdf, oralność, lalka wypracowanie, bruce lipton biologia przekonań pdf, bitwa w labiryncie, podróż do ziemi obiecanej, o dobrym jedzeniu, story of bad boys 4, ekologia pdf, żywienie człowieka zdrowego i chorego, do dechy, agata niemczyk…