ISBN

9788380643475: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/lachowie-i-lechici-karol-potkanski-32130u

Cena:


ISBN

9788379767625: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/czarny-amulet-adam-faber-32189u

Cena:


Latopisiec Litwy i Kronika Ruska

Autor: Ignacy Daniłowicz

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ignacy Daniłowicz (1788-1843) – historyk i prawoznawca. Syn Mikołaja. księdza unickiego. i Domiceli z Michniewiczów. Wychowywany przez stryja Michała. wybitnego pedagoga pijarskiego. kształcił się już od roku 1797 w łomżyńskiej szkole pijarów. a od roku 1807 w gimnazjum pruskim w Białymstoku. Trzy lata później (1810) rozpoczął studia na wydziale moralno-politycznym Cesarskiego Uniwersytetu Wileńskiego. ukończył je z tytułem magistra praw. W roku 1812 był sekretarzem francuskiego gubernatora Białegostoku. W roku 1814 wykładał w Wilnie prawo krajowe. Pod wpływem J. W. Bandtkiego. I. Ołdakowskiego i J. Lelewela zainteresował się

10: https://woblink.com/ebook/lud-wesolkow-w-dawnej-polsce-leonard-lepszy-32139u

Cena:


1

Autor: Waldemar J. Dziak

:

Cena:


Miesięcznik ZNAK nr 749: Geny. Projektowanie czy loteria?

Autor: autor zbiorowy

‚Zapisane w genach Naukowcy potrafią dziś już nie tylko „czytać”. ale i coraz lepiej „pisać” kod genetyczny. Nowa metoda edycji ludzkiego genomu (CRISPR) pewnie już wkrótce przyniesie Nagrodę Nobla jej twórczyniom. Emmanuelle Charpentier i Jennifer Doudnie. Tempa nabiera więc także – prowadzona od lat – filozoficzna debata o selekcji i ulepszaniu ludzkich zarodków. Pozwala nam ona pomyśleć o tym. co jesteśmy w stanie zrobić dla „dobrego startu” naszych dzieci oraz w jakim społeczeństwie chcemy żyć. O co spierają się transhumaniści i biokonserwatyści? Co zmieniły nowe badania nad redagowaniem genomu? Dlaczego lepiej zaufać naturalnej loterii genów niż biotechnologicznemu projektowi? Czy świat bez wad genetycznych byłby lepszy?’

Wydawnictwo: Znak

Cena:


Sprawność emocjonalna

Autor: Susan David

„W Sprawności emocjonalnej Susan David uczy czytelników. jak rozumieć niewerbalny język emocji i jak się nim posługiwać. by lepiej wyrazić to. jak się czujemy z tym. co robimy. Niezbędna lektura” (Susan Cain. autorka Ciszej. proszę) Sprawność emocjonalna pozwala nam być w chwili bieżącej. potwierdzając lub modyfikując nasze zachowania. tak byśmy prowadzili życie zgodne z naszymi intencjami i wartościami. Nie ma tu mowy o ignorowaniu trudnych emocji i myśli. Chodzi o to. by mniej kurczowo trzymać się tych emocji i myśli. ze śmiałością i zrozumieniem patrzeć im w oczy. a potem przekraczać je. tak by w życiu mogły zaistnieć większe rzeczy. Sprawność emocjonalna oznacza świadomość i akceptowanie wszystkich swoich emocji oraz wyciąganie nauki nawet z tych najtrudniejszych. Oznacza też wykraczanie poza wyuczone czy zaprogramowane reakcje poznawcze i emocjonalne. tak by być tu i teraz i. mając jasny odczyt bieżących okoliczności. stosownie do nich reagować. a potem działać długofalowo zgodnie ze swymi najgłębszymi wartościami. Sprawność emocjonalna nie polega na cenzurowaniu swojej głowy czy przymuszaniu się do bardziej pozytywnego myślenia. Badania ukazują też bowiem. że próby zmiany sposobu myślenia z negatywnego („Zawalę tę prezentację”) na pozytywny („Zobaczycie. jak wszystkim szczęki poopadają”) zwykle nie odnoszą powodzenia. a mogą być nawet przeciwskuteczne. W sprawności emocjonalnej chodzi o odprężenie się. uspokojenie oraz działanie bardziej celowe – decydowanie o tym. jak reagować na sygnały z emocjonalnego systemu ostrzegawczego. (fragmenty książki) No.1 Wall Street Journal bestseller USA Today bestseller Amazon.com Best Book of the Year

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 31.9michał warchoł, imperium chmur, bruno drweski, janiec farmakologia, monika michaluk, tomek w krainie kangórów, kieruj swoim życiem, folwark zwierzęcy streszczenie szczegółowe, wojna w blasku dnia księga 2, dark souls 3 kolejność lokacji, od sasa do lasa, medycyna chińska w praktyce pdf, r.w. griffin, nawiedzony dom streszczenie, sejm wielki co to, monika malinowska, czy topsinem można podlewać, nigdy nie jest za póżno, łuszczyca książka pdf…