Kobiety mafii

Autor: Diane Ducret

Mae – partnerka Ala Capone. najsłynniejszego gangstera w dziejach. Najbardziej tajemnicza i dyskretna spośród kobiet mafii.

Margaret – femme fatale. czarna wdowa. bezwzględna i niezależna. Dla kaprysu doprowadza do śmierci swoich kolejnych partnerów.

Kathryn – kobieta-gangster. Aby uratować własną skórę. jest w stanie sprzedać FBI własnego męża.

Bonnie – spragniona miłości i… pieniędzy. Wraz ze swoim kochankiem Clyde’em kradnie samochody. morduje szeryfów. policjantów i zupełnie przypadkowych ludzi. Gdy szczęście przestanie dopisywać. umrze razem z ukochanym. podziurawiona kulami.

Lata 20.. Stany Zjednoczone. Przeklęte czasy prohibicji. Piekło dla zwykłych ludzi. raj dla przestępców. Skandale. walki gangów i strzelaniny są na porządku dzienn

9.9: https://woblink.com/ebook/w-czwartym-wymiarze-antoni-lange-31930u

Cena:


Hydrologia Polski

Autor: Paweł Jokiel

„Hydrologia Polski”. to pierwszy od ponad 60 lat podręcznik akademicki. całościowo prezentujący wiedzę na temat zasobów i stosunków wodnych Polski. Zawiera bowiem treści dotyczące zarówno wód podziemnych. jak i powierzchniowych wraz z opisem czynników i warunków determinujących ich rozmieszczenie oraz dynamikę. Uwzględnia zmiany metodyczne i merytoryczne jakie zaszły w zakresie oceny i zarządzania zasobami wodnymi po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Pokazuje historię. czasy współczesne i projekcje ewolucji zasobów wodnych Polski w nawiązaniu do innych elementów środowiska. scenariuszy zmian klimatycznych na tle wzrastającej antropopresji.

Podręcznik jest bogato ilustrowany. Czytelnik znajdzie w nim szereg nowych. autorskich map tematycznych. schemató

12.9: https://woblink.com/ebook/zakaz-ruchu–31934u

Cena:


Świat antyczny a my

Autor: Tadeusz Zieliński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Świat antyczny a my: (osiem wykładów. wygłoszonych na uniwersytecie w Petersburgu w roku 1901). Tadeusz Stefan Zieliński. pseud. Eheu (1859-1944) – polski historyk kultury. filolog klasyczny. profesor Uniwersytetu w Petersburgu i Uniwersytetu Warszawskiego. członek Polskiej Akademii Umiejętności. Był jednym z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych badaczy świata antycznego. W latach 20. kilkakrotnie zgłaszano jego kandydaturę do Literackiej Nagrody Nobla; w tym okresie zdarzały się wyróżnienia tą nagrodą nie tylko pisarzy. ale również filozofów. historyków czy mówców. sam Zieliński jednak noblistą nie został. W swoich badaniach spec

3: https://woblink.com/ebook/slady-kultury-starego-swiata-na-rusi-kijowskiej-franciszek-rawita-gawronski-32282u

Cena:


Macierzyństwo

Autor: Agnieszka Gawron

Prezentowana publikacja o literackim macierzyństwie początku XXI w. inspirowana była doświadczeniem osobistym i lekturowym autorki. która opowiada o matkach nie tylko jak o literackich bohaterkach. lecz także rzeczywistych kobietach. W interpretowanych dziełach. sytuujących się najczęściej na styku fikcji i autobiografii. macierzyństwo jest ważnym źródłem twórczej wyobraźni. która umożliwia zmianę kulturowych reguł pisania o tym kobiecym doświadczeniu. W narracjach współczesnych matek traci ono swój wyidealizowany charakter. funkcjonując raczej jako złożone przeżycie egzystencjalne. które wymusza rewizję wielu pojęć związanych z kobiecą tożsamością. cielesnością i relacjami z otoczeniem. W analizowanych utworach z kręgu literatury wysokiej i popularnej. polskiej i obcej. autorek takich jak np. A. Na

24.9: https://woblink.com/ebook/stanislaw-brzozowski-maciej-urbanowski-32038u

Cena:


Ostatnie tchnienie

Autor: Karin Slaughter

Charlotte Quinn prowadzi praktykę prawniczą w rodzinnym miasteczku. a swój zawód traktuje jak misję. Chce bronić tych. których społeczeństwo dawno spisało na straty. Kiedy zgłasza się do niej osierocona nastolatka. sugerując. że być może zostanie bezprawnie pozbawiona funduszu powierniczego. Charlotte natychmiast postanawia interweniować. Jednak im więcej faktów wychodzi na jaw. tym bardziej Charlotte żałuje. że przyjęła tę sprawę. Jej klientka notorycznie ją oszukuje i ma na sumieniu o wiele więcej. niż chce wyjawić. 

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 12.99badania naukowe w pielęgniarstwie pdf, mlokos, helena szewczyk, bioshock infinite poradnik, wołyń za darmo, krzysztof obłój strategia organizacji pdf, kraje biedne, słyszałem, że malujesz domy, chłopcy z placu broni ebook za darmo, sofia mp3, zwykłe akcje, niezwykłe zyski, małżeńska gra, drzewo genealogiczne borynów, dariusz kaczor, oczami mężczyzny chomikuj pdf, monika borys polski bajer, zadania tekstowe z matematyki klasa 3 mnożenie i dzielenie pdf, burda archiwalne numery, ciąża mnoga rekord polski, andrzej nowak-arczewski…