Wiara czyni cuda cz. 1

Autor: Ireneusz Łukanowski

Książka zawiera liczne świadectwa niezwykłych uzdrowień duchowych i fizycznych. których autor był naocznym świadkiem. Nie jest to traktat teologiczny. ale samo życie. Bohaterowie tej książki doświadczali wszechogarniającej miłości Bożej w trudnych sytuacjach życia. w zmaganiach z chorobą i cierpieniem. Zaufali Bogu i zostali uzdrowieni. Niezwykłość tej książki polega na tym. że ukazuje. jak ludzie. dzięki bezwarunkowej wierze i miłości. zmienili swoje dotychczasowe życie.

Świadectwa przeplatane są rozważaniami np. o duchowej adopcji dziecka poczętego; śmierci klinicznej czy sakramencie chorych oraz modlitwami. fragmentami psalmów i wierszami Jolanty Wiśniewskiej.

Wydawnictwo: rozpisani.pl

Cena: 12.9


O miłości i innych demonach

Autor: Gabriel Garcia Marquez

Młody dziennikarz. Gabriel Garcia Marquez. zostaje w październiku 1949 roku wystany na reporterski zwiad na teren dawnego klasztoru. gdzie likwidowane są właśnie krypty pochodzące sprzed dwustu lat. W trakcie burzenia cmentarnych nisz z jednej z nich wypływa ogromna. bo mierząca dwadzieścia dwa metry jedenaście centymetrów. kaskada miedzianych i rzec by można żywych włosów.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 23.9


Siedemnaście zwierząt

Autor: Robert Pucek

Pomimo tytułu w książce Roberta Pucka chodzi nie tylko o zwierzęta. lecz – jak chciał Umberto Eco – o „obietnicę objawienia niepokojących. ale i oświecających prawd”. Ten osobisty bestiariusz bierze za punkt wyjścia krokodyle. ćmy. słonie czy wilki. by opowiadać o sprawach najbardziej uniwersalnych: miłości. cierpieniu. pragnieniu i śmierci. Robert Pucek sięga do twórczości największych pisarzy. poetów i filozofów. szukając drogi między myślą Zachodu i Wschodu. A nasi bracia mniejsi stają się księgą. w której zapisana zostaje kondycja ludzka.

„Autor „Pająków pana Roberta” przechadza się wśród wiewiórek. wielorybów i wielbłądów i chociaż zwierząt jest więcej lub mniej. ale z pewnością nie siedemnaście. to przechadzki dostarczają czytelnikowi niemałej radości. Na równi ze światem rozmaitych. przytaczanych z niezwykłym wdziękiem. filozoficznych i poetyckich lektur współistnieje tu świat wokół chatki. zwierzęta mrowią się i myszkują po kątach. w kamiennym ogródku. po łąkach i lasach. Łaszą się. jak rzadziej tu spotykane smok czy słoń. w zakamarkach niezrównanej wyobraźni autora albo wpełzają prosto do psiej michy.” Zofia Król

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


Szeptane opowieści

Autor: Anna Dutkiewicz

 Magda. miłośniczka rękodzieła. prowadzi nietypowy sklep. Razem z Piotrem. swoim pracownikiem. jeździ po kraju. wyszukując interesujących artystów. Tak poznaje niezwykłych ludzi. ich kłopoty i troski. Stara się pomóc każdemu. ale sama nie do końca wie. jak wprowadzić ład w swoim życiu. Z Piotrem łączy ją coś więcej. ale Magda wciąż tkwi w nieudanym związku z Grzegorzem. Unikanie sytuacji konfliktowych. jej największa bolączka. stanie się przyczyną większości jej problemów. Wskutek nieporozumienia znajdzie się w niemałych tarapatach. Czy zaufała właściwemu mężczyźnie? Jak przetrwa najtrudniejsze chwile w swoim życiu?

„Szeptane Opowieści” tchną pogodą ducha i wiarą w lepsze jutro. Dodatkowym walorem książki są przepisy na potrawy. którymi raczą się jej bohaterowie. Dzięki nim może i Ty zaczniesz snuć swoje szeptane opowieści.

Kiedy dopadnie nas kryzys. ta książka ukoi. pomoże odnaleźć nadzieję. a przede wszystkim oczaruje dobrym klimatem. atmosferą pełną ciepła i życzliwości. Bardzo. bardzo polecam. Wzruszająca lektura. Idealna na długie wieczory!

Katarzyna Mastelarczyk. kasiek-mysli.blogspot.com

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 27


Бедные люди (Biedni ludzie)

Autor: Фёдор Михайлович Достоевский

Это уникальное произведение гениального писателя. На первый взгляд. это обыкновенная переписка двух людей. которые оказались в непростых жизненных обстоятельствах. на самом деле – феноменальный рассказ о человеческой сущности. о жизненных ценностях и каким образом выжить в мире. который абсолютно не приспособлен под «бедных людей». В основе романа – история несчастной любви мелкого чиновника Макара Девушкина и Вареньки Доброселовой. Оба они – удивительно трогательные. яркие. живые и светлые персонажи. Развивая извечно российскую тему – тему «маленького человека». не способного переломить обстоятельства и систему. автор искренне сочувствует своим обездоленным героям. чья внутренняя красота и благородство души безмерны. но это никак не может помочь им в мире. наполненном несправедливостью. страданиями и жестокостью.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9orzeł biały 2 audiobook, bajka o kotku psotku, kusząca pomyłka pdf, mięśnie karku anatomia, kazimierz zalewski, norwegian wood pdf, dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców chomikuj, matematyka finansowa podgórska, graham masterton książki, o wojtku który został strażakiem, janina sokołowska, cwiczenia na kregoslup szyjny, przestępczość nieletnich pdf, sprawdzian z przyrody kl 4, piosenki pop, nie mało…