Lekcje uważności

Autor: Ewa Paczoska

Książka jest poświęcona przygodom realizmu – jednej z najważniejszych. a zarazem najbardziej skomplikowanych i kontrowersyjnych kategorii w historii literatury. Ewa Paczoska przypomina formuły realizmu. które proponowali pisarze pod koniec XIX wieku. wskazując drogi przemian realizmu w kolejnym stuleciu. Autorka zanurza się w czas powstania powieści. przywołuje doświadczenia jej ówczesnych czytelników. sięga do literatury i prasy tamtej epoki. Proponuje też wycieczkę w przyszłość i nowe spojrzenie na realizm z punktu widzenia estetyki współczesnego performance’u.

W pierwszej części książki autorka pokazuje. jak pisarze przełomu XIX i XX wieku borykają się z nowymi pytaniami o status realności. wynikającymi z doświadczeń nowoczesnego podmiotu. a także z faktu. że przedstawi

11.5: https://woblink.com/ebook/angielski-pytanie-o-droge-katarzyna-fratczak-124320u

Cena:


Antologia liryki hellenistycznej

Autor: Jerzy Danielewicz

Antologia liryki hellenistycznej dopełnia serię książek Jerzego Danielewicza poświęconych liryce greckiej. Na gruncie polskim jest to praca pionierska. przynosząca szeroką panoramę zachowanych tekstów autorów zarówno tych znanych z nazwiska. jak i anonimowych.

Książka odzwierciedla aktualny stan wiedzy i przynosi nowe interpretacje utworów i fragmentów również mniej znanych i dotychczas w tej skali niekomentowanych. Bezprecedensowe jest zamieszczenie tekstów greckich. przeważnie trudno dostępnych. między innymi niedawno odkrytych na papirusach. w nowym opracowaniu autora obok przekładów na język polski. Czytelnik znajdzie tu ponadto wprowadzenia do poszczególnych utworów ze wskazaniem źródeł przekazu tekstu. aparat krytyczny. odn

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Pamięć i polityka Droga historyka Zagłady

Autor: Raul Hilberg

Neumann skinął głową po raz trzeci. Czy zgodziłby się zostać promotorem mojej rozprawy doktorskiej „Zagłada Żydów europejskich”? W zanadrzu miałem dobrze skonstruowany dwudziestostronicowy konspekt. byłem gotów mu go wręczyć. Neumann zgodził się. ale nie miał wątpliwości. że w tym momencie odrywam się od głównego nurtu badań naukowych i wkraczam na teren. który omijali zarówno naukowcy. jak i ogół społeczeństwa. Wypowiedział tylko cztery słowa: „To będzie twój pogrzeb”.

z rozdziału „Początki”

Raul Hilberg. amerykański historyk żydowskiego pochodzenia. urodził się w Wiedniu w 1926 roku. W 1938 roku wyemigrował z rodziną do Ameryki. Pod koniec II wojny światowej w czasie służb

103.2: https://woblink.com/ebook/prawo-przedsiebiorcow-przewodnik-po-zmianach-przepisow-dominik-majewski-125293u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/124502/pdf

1:

:

Cena:


Włącz DEMOkrację

Autor: Biedroń Robert

Włącz DEMOkrację to wyjątkowa rozgrywka ukryta w interaktywnej książce. Samodzielnie lub całą rodziną zbierz elementy budujące państwo obywatelskie. Poznaj ustroje polityczne i zdobywaj punkty postawy obywatelskiej. Stawiaj czoła przeciwnościom. nie dopuść do anarchii oraz odblokuj postać świadomego obywatela.

Bo państwo to również TY i TWOJA wiedza o nim oraz TWOJE codzienne działania. Włącz DEMOkrację zagwarantuje godziny świetnej zabawy oraz przybliży podstawowe pojęcia związane z państwem i demokracją obywatelską. W polityce nie ma czasu na nudę! Niech moc demokracji będzie z Wami!

Wydawnictwo: Znak

Cena: 25.99


Życiowa rola

Autor: Maya Blake

Producent filmowy Gael Aguilar poszukuje aktorki do głównej roli w nowym filmie. Musi ona przekonująco zagrać kobietę. która potrafi dla miłości poświęcić wszystko. Żadna z uczestniczek castingu nie spełnia oczekiwań. Gdy przez przypadek Gael dostrzega podczas próby młodą studentkę szkoły filmowej Goldie Beckett. od razu czuje. że jest stworzona do tej roli. Z miejsca postanawia ją zaangażować. nie wie jednak. że Goldie ma jeszcze jeden talent – do wpadania w kłopoty…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99tamta kobieta, tacik, zaginiony świat jurassic park, wolfenstein solucja, tomasz lachowski, hieronim florian radziwiłł, lektura asiunia, metody instrumentalne szczepaniak pdf, badania mieszane, iwona skrzypczak, duży format pdf, inteligencja emocjonalna goleman pdf, srebrna zatoka pdf, ulga fiedorczuk, zła mama, hold you close pdf pl, upadek cywilizacji…