Inna Polska? 1918-2018: alternatywne scenariusze naszej historii

Autor: Witold M. Orłowski

1918–2018 ALTERNATYWNE SCENARIUSZE NASZEJ HISTORII.

Jak wyglądałaby dziś Polska. gdyby bolszewicy wygrali bitwę pod Warszawą. gdyby we wrześniu 1939 nie napadli na nas Niemcy. gdyby powstańcom warszawskim udało się wyzwolić stolicę przed wkroczeniem Armii Czerwonej albo gdyby polska transformacja załamała się na początku lat 90. ubiegłego wieku? Czy o losach kraju w ciągu minionego stulecia zadecydował tylko zbieg niezależnych od nas okoliczności? A może najważniejsze są tu fundamentalne. słabe i silne strony Polaków jako narodu i społeczeństwa?

Nigdy się nie dowiemy. jaka byłaby dziś Polska. gdyby jej losy potoczyły się inaczej. Możemy jednak. stosując metodę modelową. stworzyć alternatywne scenariusze historii ostatniego stulecia. obejmujące w spójny sposób problemy ekonomiczne. społeczne i polityczne. Paradoksalnie może to więcej powiedzieć o dzisiejszej Polsce niż analiza historii rzeczywistej.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 34.9


ISBN

9788365843876: Wydawnictwo

Format

37: https://woblink.com/ebook/obietnice-poranka-turansky-carrie-138134u

Cena:


ISBN

9788381510493: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/rewolwer-duane-swierczynski-rafal-lisowski-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-marcin-fabijanski-miroslawa-szymanska-tomasz-zajbt-joanna-niczyj-138172u

Cena:


Ochrona środowiska dla inżynierów

Autor: Jacek Krystek

To unikatowe kompendium wiedzy z zakresu TECHNOLOGII INŻYNIERSKIEJ OCHRONY ŚRODOWISKA. napisane przez grono wybitnych polskich naukowców zajmujących się różnymi aspektami tego zagadnienia.

W publikacji tej dokonano połączenia:

• ZAGADNIEŃ PRAWNYCH. w tym: oceny oddziaływania na środowisko. zarządzania środowiskowego; jak i:

• ZAGADNIEŃ TECHNICZNYCH: gospodarki odpadami. ochrony powietrza atmosferycznego. uzdatniania wody. oczyszczania ścieków. ochrony powierzchni ziemi. jak i jej rekultywacji i remediacji. ochrony przed hałasem. jak i ochrony przed korozją.

Książka powinna się stać podstawowym opracowaniem w Polsce dotyczącym ochro

25: https://woblink.com/ebook/dzialalnosc-zandarmerii-wojskowej-sil-zbrojnych-rzeczypospolitej-polskiej-w-systemie-bezpieczenstwa-panstwa-w-latach-1999-2018-marceli-herman-138288u

Cena:365 dni epub, bajki rozebrane, logika i argumentacja, samotny mężczyzna książka, złączeni zemstą pdf, odcięta ręka, piekni dwudziestoletni ksiazka, gorące opowiadania, amore co to znaczy, otoczenie kulturowe w biznesie międzynarodowym pdf, hannibal klęska, żelazny jan pdf, stanisław filipowicz, słownik psychologiczny pdf, wiktor suworow lodołamacz, ewa stawicka, kindle jak działa, ćwiczenia z mikroekonomii…