Małostki (2006-2015)

Autor: Halszka Olsińska

‚Małostki’ czytam ze szczególnymi emocjami. bo one – przez formalne podobieństwo do moich Miar i Względów – pokazują nieautentyczność artystyczną mojego wierszowania. Ja okazjonalnie ujawniam swoje marzenie o gnomicznych formach poetyckiego słowa. Ty całe swoje doświadczenie poetyckie demonstrujesz właśnie w gnomicznych formach poetyckiej organizacji słowa. Inaczej mówiąc. czytam Małostki z podziwem i niemal z zazdrością. gdybym do czegoś takiego był zdolny.

Henryk Bereza – Listy do poetów: do Halszki Olsińskiej. „eleWator” 3/2013

Wydawnictwo: Forma

Cena: 18.75


ISBN

9788324163762: Wydawnictwo

Format

37.8: https://woblink.com/ebook/motyl-i-burza-ryszard-turczyn-walter-lucius-30686u

Cena:


Wszystkie moje zmartwychwstania

Autor: Iwona Żytkowiak

Powieść o miłości. o bardzo trudnych relacjach między matką. córką i ojcem. O narkomanii. gdzieś w tle; cichej i mało widocznej bez przesytu makabrycznych scen. Książka o poszukiwaniu siebie. odkrywaniu własnej kobiecości. z przynależnymi jej atrybutami: macierzyństwem. marzeniami i spełnieniem.

Po samotnym dzieciństwie i nieudanym małżeństwie Magda ponownie wychodzi za mąż. Drugi mąż. jej były szef. zapewnia jej wszystko. Małżeństwo stanowi dla obojga spokojną przystań; bez zbytniej namiętności.

Kiedy pojawia się dziecko. bohaterka nieświadomie. a zarazem trochę pod dyktando męża wycofuje się z życia. Żyje z dnia na dzień. Czasami pojawia się tęsknota do wielkiej miłości. szaleństwa. ale Magda łatwo radzi sobie z emocjami. Gdzieś w podświadomości tkwi w niej piekło. przeżyte za sprawą pierwszego męża i smutek dzieciństwa.

Któregoś dnia okazuje się. że córka jest narkomanką…

To lektura niezwykle refleksyjna. wielopłaszczyznowa i pełna głębokich uczuć. Z wielką wnikliwością opowiada o piekle uzależnienia od narkotyków. odsłania pęknięte relacje rodzicielskie i małżeńskie oraz zmusza do spojrzenia w głąb siebie. zweryfikowania swoich pragnień i lepszego poznania własnego „Ja”. Dzięki tej książce zrozumiałam. że wbrew wszelkim przeciwnościom. niekiedy wbrew nam samym − warto żyć z całych sił. a nie tylko oddychać. warto działać. a nie tylko marzyć… Polecam z całego serca!

 Krystyna Meszka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 27.9


ISBN

9788365780416: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/hotel-nad-zatoka-dobromila-jankowska-michal-pawlowski-jolanta-kucharska-holly-robinson-30925u

Cena:


ISBN

9788328707252: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/szklane-zadlo-bartlomiej-swiderski-30976u

Cena:


Kompania słoni

Autor: Vicki Constantine Croke

Wydawać by się mogło. że o II wojnie światowej napisano już wiele. lecz nowatorskie podejście do tego tematu. mimo że bardzo trudne do osiągniecia w połączeniu z szacunkiem do jego tragicznego wymiaru. wciąż jest pożądane. Aktualnie daje się zaobserwować nowe tendencje. wyraz których stanowi mnogość ukazujących się ciągle publikacji dotyczących nieznanych epizodów z tego okresu. zbiorów wspomnień oraz książek opowiadających historie grup do tej pory marginalizowanych. a zwłaszcza kobiet. Zjawisko to jest odpowiedzią na niesłabnące zainteresowanie wszystkimi aspektami wielkiej wojny z 1939 roku oraz potrzebę wzbogacenia historycznych relacji konkretem ludzkiego doświadczenia.

Nad rzeką Czinduin w sercu parnej birmańskiej dżungli brytyjskie firmy zajmowały s

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


https://woblink.com/product-publication/download/30968/pdf

1: Autor

:

Cena:


Leczenie bólu

Autor: Łukasz Wordliczek

III wydanie bestsellerowej książki przygotowane przez ceniony zespół specjalistów.

Leczenie przeciwbólowe jest istotnym wyzwaniem dla współczesnej medycyny. Ból przewlekły. przetrwały i nawracający jest znaczącym problemem zarówno dla pacjentów. jak i systemów opieki zdrowotnej.

W publikacji opisano mechanizmy powstawania bólu. jego charakter i rodzaje w różnych zespołach chorobowych. farmakologię oraz najnowsze metody uśmierzania bólu. Czytelnicy znajdą również w książce algorytmy. zalecenia i rekomendacje.

Interdyscyplinarne kompendium jest adresowane do lekarzy wszystkich specjalności. z pewnością zainteresuje również studentów medycyny.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 139



swoboda wypowiedzi, następny do raju pdf, systemy uczące się, osho pdf, fizykoterapia medycyna uzdrowiskowa i spa pdf, filmy harlequin lektor pl, odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii pdf, gdzie mieszka adam michnik, justyna ziółkowska, był sobie pies pobierz, sodoma. hipokryzja i władza w watykanie, wyspa zombie, testy ósmoklasisty angielski…