W co wierzy ten. kto nie wierzy?

Autor: Umberto Eco

Trwają na przeciwnych krańcach spectrum – jeden jest światowej sławy pisarzem. autorem „Imienia róży” i samozwańczym człowiekiem świeckim; drugi. hierarchą Kościoła Katolickiego. wymienianym w gronie potencjalnych następców obecnego papieża. W tej przyjacielskiej. lecz zaciętej szermierce listów i idei. Umberto Eco i Carlo Martini dyskutują nad kwestią aborcji. rolą kobiet w Kościele. etyką i Apokalipsą. Stawiają czoła najtrudniejszym dylematom nowego milenium. świadomi dzielących ich różnic. wiary i niewiary. Rezultat? Jest oszałamiający. Jakie bowiem są granice wiary? I w co wierzy ten. kto nie wierzy?

Jeśli mamy wieść dialog. to musi on obejmować także obszary. na których nie ma zgody. Ale to nie wszystko; jeśli na przykład laik nie wierzy w ‚rzeczywistą obecność’. katolik zaś – co naturalne – i owszem. to fakt ten nie oznacza wzajemnego niezrozumienia. lecz po prostu szacunek dla przekonań partnera.

Umberto Eco: „Słusznie przywołuje Pan cel tej naszej epistolarnej rozmowy. Chodzi nam mianowicie o zakreślenie wspólnego dla laików i katolików pola dyskusji obejmującego również punkty. w których nie ma zgody. Zwłaszcza te. z których powstają głębokie nieporozumienia. znajdujące wyraz w konfliktach na płaszczyźnie politycznej i społecznej.”

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 22


Star Force. Tom 10. Wygnaniec

Autor: B.V. Larson

Świeżo upieczony podporucznik Cody Riggs idzie w ślady ojca. legendarnego Kyle’a Riggsa. Wraz ze swoją narzeczoną. podporucznik Olivią Turnbull. udaje się w podróż kosmiczną. jednak nie jest im pisana miła wycieczka po układach Federacji. Los rzuca ich okręt setki lat świetlnych od domu. a jedyna droga powrotu jest odcięta. Zmuszony walczyć z wrogo nastawionymi kosmitami oraz własną załogą. Riggs obejmuje dowodzenie nad krążownikiem liniowym Nieustraszony i staje przed wyzwaniami. jakie mu się nie śniły. Czekają go rozpaczliwe zmagania o przetrwanie i powrót do domu.

Wydawnictwo: Drageus

Cena: 29.79kark anatomia, robin hobb skrytobójca błazna, ekonometria przestrzenna, sprawdzian z biologii, filozofia stoicka, r.w. griffin podstawy zarządzania organizacjami, silaczka test, książka jak się nie zabić i nie zwariować, wydawnictwo scholar, wilczyce z dzikich pól, schemat wypracowania, team 10 członkowie, dawid zgud…