https://woblink.com/product-publication/download/28150/epub

1:

:

Cena:


Japonizm w sztuce modernizmu

Autor: Aneta Pawłowska

Publikacja prezentuje fascynację europejskich artystów i intelektualistów sztuką japońską. a w szczególności drzeworytem ukiyo-e. Było to istotne zjawisko kultury przełomu XIX i XX wieku. Autorki skoncentrowały się na inspiracjach widocznych w dziełach artystów związanych z impresjonizmem i postimpresjonizmem francuskim. takich jak Eduard Manet. Claude Monet. Edgar Degas. Paul Gauguin oraz Henri de Toulouse-Lautrec. Ponadto omówione zostały wpływy sztuki japońskiej na twórczość malarzy akademickich. np. George’a Hendrika Breitnera. znakomitego malarza ewoluującego od realizmu do impresjonizmu oraz artystów związanych z kolonialną Afryką Południową.

 

W książce ukazano w znacznie precyzyjniejszy sposób. jak wielki był wpływ sztuki japońskiej na impresjonizm i postimpresj

19: https://woblink.com/ebook/walka-swietych-z-diablem-praca-zbiorowa-28587u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/28380/pdf

1:

:

Cena:


Homo nobilis

Autor: Urszula Świderska-Włodarczyk

Wszyscy w jakimś stopniu jesteśmy spadkobiercami wartości szlacheckich. Poszukujemy korzeni. otaczamy się rodowymi portretami i herbami. Na szlachecką modłę posługujemy się tytułami ..pan” i ..pani”. Warto badać te wartości. pisać o nich i je przypominać. Bez tego nie będziemy potrafili zrozumieć naszej kultury i współczesnych standardów.

Przełom średniowiecza i czasów nowożytnych przyniósł wiele przeobrażeń natury politycznej. społecznej. ekonomicznej i kulturowej. także w Rzeczypospolitej. Potomkowie dawnych rycerzy stawali się szlachcicami. Nowe czasy to nowe powinności. a wraz z nimi – nowe wzorce osobowe. Specjaliści od władania mieczem musieli przyjąć rolę gospodarnych zarządców. Efektywne kierowanie folwarkiem to tylko jeden z obowiązków tytu

19.9: https://woblink.com/ebook/tiara-i-korona-tom-1-teodor-jeske-choinski-28519u

Cena:


ISBN

9788320822885: Wydawnictwo

Format

40: https://woblink.com/ebook/logistyka-zwrotna-produktow-niepelnowartosciowych-w-zarzadzaniu-przedsiebiorstwami-produkcyjnymi-marta-starostka-patyk-28367u

Cena:cegielski tadeusz, piekara sługa boży, diagnostyka mikrobiologiczna pdf, apartament w paryżu pdf, kochamy laure blog, tadeusz zubinski, praktyka lekarska jan pokrywka, michael cobley, pzwl wydawnictwo lekarskie, jak łatwo narysować człowieka, prawo pracy książka pdf, toksykologia współczesna seńczuk pdf, grzegorz grochowski, mr.president, sławomir smyczek, podstawy marketingu, tatarkiewicz historia filozofii tom 1, bowlby przywiązanie…