Stacja Centralna

Autor: Lavie Tidhar

    Jeśli chcecie wiedzieć. jak będzie wyglądała fantastyka naukowa w następnym dziesięcioleciu. przeczytajcie tę książkę.

Gardner Dozois.

U podstawy Stacji Centralnej w Tel Awiwie zamieszkało ćwierć miliona ludzi. Rozmaite kultury zderzają się ze sobą w realu i w wirtualu. Ludzi. maszyny i Innych łączy ze sobą łączy ze sobą strumień cyfrowej świadomości. Życie może być tanie. ale dane są tańsze…

Gdy Boris Chong z oporami wraca do Tel Awiwu z Marsa. zastaje tam całkowity chaos. Jego była kochanka wychowuje dziwnie znajome dziecko. które potrafi jednym dotknięciem palca podłączyć się do strumienia danych umysłu. Jego ojciec dał początek wielopokoleniowej zarazie umysłowej  Jego podróżująca po kosmosie kuzynka zakochała się w robotniku. żołnierzu‑cyborgu Jego ojciec jest śmiertelnie chory na przeciążenie pamięci. A nieobliczalna kobieta będą wampirem danych podążyła za Borisem do domu.

Nad tym wszystkim góruje Stacja Centralna. stanowiąca połączenie między nieustannie się zmieniającym Tel Awiwem. ogromnym światem wirtualnym oraz koloniami kosmicznymi. do których przenieśli się ludzie uciekający przed nędzą i wojną. A wszystko to łączą ze sobą Inni. obce jestestwa. których nieustannie się zmieniający strumień świadomości stanął na progu fundamentalnej zmiany.

„Piękny. olśniewający gobelin złożony z licznych. połączonych ze sobą obrazów. W całej fantastyce nigdy nie zetknąłem się z niczym podobnym. Tidhar to jeden z najwspanialszych talentów. jakie pojawiły się w ostatnich latach”

Alastair Reynolds. autor Przestrzeni objawienia

„Oszołamiająca opowieść o skomplikowanych relacjach politycznych i jeszcze bardziej skomplikowanych duszach. Naprawdę piękna”.

Ken Liu. autor Królów Dary

„Gdyby Nalo Hopkinson i William Gibson wywołali ducha Raya Bradbury’ego. może udałoby im się razem stworzyć coś równie pięknego. zmysłowego i pełnego życiowej prawdy jak Stacja Centralna”.

Peter Watts. autor Ślepowidzenia i Echopraksji

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 37


Władza i sława

Autor: Kimberly Lang

Działaczka na rzecz ochrony środowiska Aspyn Breedlove podczas demonstracji zostaje przykuta kajdankami do Brady’ego Marshalla. Ma to zmusić Brady’ego. syna senatora organizującego kampanię wyborczą. aby wysłuchał jej postulatów. W mediach aż huczy o tym wydarzeniu. Marshall postanawia wykorzystać sensację i zatrudnia Aspyn do pracy przy kampanii. Aspyn wierzy. że teraz naprawdę będzie mogła coś zdziałać w słusznej sprawie. Nie podejrzewa. jakie cele przyświecają Brady’emu…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Greenmantle

Autor: John Buchan

A classic espionage and adventure novel set during The Great War. featuring the reckless Richard Hannay. Sequel to „The Thirty-Nine Steps” and precursor to Mr. Standfast. Tasked with unraveling a mysterious message. Hannay travels through Germany and the Middle East. searching for the elusive religious leader ’’Greenmantle’’. He is joined by three more of Buchan’s heroes: Peter Pienaar. the old Boer Scout; John S. Blenkiron. the American determined to fight the Kaiser; and Sandy Arbuthnot. Greenmantle himself. modelled on Lawrence of Arabia. However. they must begin the task with no clues except three words scribbled on a piece of paper – Kasredin. cancer. and v.I. In different disguises the men take separate roads to Constantinople where they will meet and begin their search. if they all arrive safely – and it’s a big if.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


John Macnab

Autor: John Buchan

Written in 1925. the novel opens with three gentleman friends – lawyer Sir Edward Leithen. banker John Palliser-Yeates. and Cabinet member Charles Lord Lamancha – discovering that they all suffer a common and debilitating malady. a loss of zest for life. all desperate to relieve the ennui that has engulfed them. The solution can only be something devilish. with a dash of daring. Enlisting the aid of another friend. Scottish landowner Sir Archibald Roylance. the trio contrives a plot to poach game – deer or salmon – from the hereditary lands of three of Archie’s Highland neighbors under the guise of an assumed false identity. „John Macnab.” On this. they stake their reputations and the danger proves innervating. This novel is a light interlude within the „Leithen Stories” series – an evocative look at the hunting. shooting and fishing lifestyle in Highland Scotland.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Ciasta i desery dla diabetyków

Autor: Agata Lewandowska

Bycie diabetykiem nie oznacza. że musisz całkowicie zrezygnować z deserów. Odrobina słodkiej przyjemności nie zaszkodzi – pod warunkiem. że wiesz. jak przygotować deser o niskim indeksie glikemicznym. odpowiedniej ilości wymienników węglowodanowych i niezbyt kaloryczny. W to kulinarne szkolenie zabiera Cię doświadczona dietetyczka.

W książce znajdziesz:

120 przepisów na desery na ciepło i zimno. ciasta i ciasteczka. lody. koktajle. musy i placki.

wyliczoną kaloryczność każdej potrawy. a także ilość wymienników węglowodanowych. białkowo-tłuszczowych. błonnika i kwasów tłuszczowych.

praktyczne wskazówki. czym zastąpić cukier.

porady kulinarne dotyczące żywienia diabetyków.

tabele miar i wag najpopularniejszych produktów.

Agata Lewando

:

Cena:leśmian w malinowym chruśniaku, twierdza krzyżowiec online, agnieszka krawczyk kamienica pod szczęśliwą gwiazdą, dance sing love pdf, joanna klimowicz, płomienna korona pdf, kolory zła czerń, medicus z saragossy, książki o tematyce ii wojny światowej, dragon age inkwizycja poradnik pdf, agnieszka niezgoda, mit o edypie parandowski, ars bene vivendi, pdf książki, dan sha ri, ćwiczenia z chemii, krotkie odpowiedzi na wielkie pytania, wajrak wilki, prus opowiadania…