Intrygi

Autor: Mercedes Lackey

Wspaniałe połączenie klasycznego fantasy z opowieścią o dojrzewaniu

Trzynastoletni Mags od ponad roku szkoli się na Herolda. Podobnie jak wszyscy Heroldowie. Mags dowiaduje się. że posiada specjalny talent – Dar Telepatii. Jednakże życie na dworze niepozbawione jest problemów. Kiedy chłopiec zostaje rozpoznany przez tajnych cudzoziemskich wysłanników. których cel jest nieznany. sam staje się podejrzanym. Kim są jego rodzice – i kim jest on sam? Czy Mags zdoła rozwiązać zagadkę swego pochodzenia oraz związku z tajemniczymi szpiegami i jednocześnie udowodnić swą lojalność. nim król i dwór uznają go za zdrajcę? Jasnowidzący mają wizję Króla we krwi. a wszystkie znaki wskazują na to. iż w sprawę będzie zamieszany Mags! Chłopiec zdobywa wreszcie pewne informacje na temat swych rodziców. Jak się okazuje. jego przypuszczenia dotyczące ojca i matki nie pokrywają się z rzeczywistością. A starzy wrogowie nie mają zamiaru rezygnować…

„Ekscytująca lektura! Mags jest niezwykle wiarygodnie skonstruowanym bohaterem. stającym przed wieloma wyzwaniami. którego polubią wszyscy starzy i nowi fani twórczości Mercedes Lackey’.

„RT Book Review”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 31


Podniebny

Autor: Kerstin Gier

Nowa powieść Kerstin Gier. autorki bestsellerowej „Trylogii Czasu” i „Silvera”. Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier. zwanym Podniebnym. W Święta nieco podupadły hotel przeżywa oblężenie. Zjeżdżają tu najróżniejsi goście: od słynnej łyżwiarki. przez autora thrillerów. po… właścicieli kolii z legendarnym diamentem carycy Katarzyny. Z pomocą Bena. przystojnego syna właściciela. oraz tajemniczego Tristana. Fanny spróbuje pokrzyżować szyki pewnym złym ludziom. Postara się też zachować zimną krew (i pracę!). oraz znaleźć pomysł na życie. a może nawet miłość… Niebanalny. trzymający w napięciu thriller dla młodzieży. w zachwycającej oprawie graficznej.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 32.2


Zarządzanie milenialsami

Autor: Chip Espinoza

Roszczeniowi. leniwi. niecierpliwi i nielojalni – milenialsi nie cieszą się popularnością wśród pracodawców. Stopniowo przejmują jednak rynek pracy i już niedługo stanowić będą najliczniejszą grupę pracowników na świecie. Już niebawem szefowie staną więc przed wyborem: dogadać się z milenialsami albo co kilka miesięcy otwierać nowe rekrutacje w oczekiwaniu na pokolenie myślące podobnie do nich. które może nigdy nie nadejść.

Zarządzanie milenialsami to drugie wydanie klasycznej pozycji Espinozy i Ukleji. Korzystając z literatury. kontaktów z firmami oraz własnych. poszerzonych badań autorzy pokazują. że problem może nie tkwić w milenialsach. lecz w menedżerach i tym. w jaki sposób podchodzą do pracowników.

<

45: https://woblink.com/ebook/historia-izraela-shapira-anita-135586u

Cena:


Dawid Copperfield

Autor: Karol Dickens

Powieść posiada wiele wątków autobiograficznych.

Dawid rodzi się półsierotą; po kilku latach matka poznaje mężczyznę. za którego wychodzi za mąż. jednak nie jest to małżeństwo szczęśliwe. Dawid zostaje odesłany przez ojczyma do szkoły. w której jest maltretowany przez nauczyciela. Po śmierci matki trafia do pracy do fabryki; ciężko pracuje. żyje w nędzy; w końcu ucieka do swej ciotki Betsy Trotwood. którą pamięta z opowiadań matki i niani Peggotty.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


Wojna i pokój. Tom 9

Autor: Lew Tołstoj

‚Wojna i pokój’ to 9-tomowa klasyka uznana za rosyjską epopeje narodową. Niezwykła opowieść o Rosji z czasów wojen napoleońskich. Zawiera szczegółowy obraz społeczeństwa tamtych lat. wyższe sfery i ich majątki. tradycyjny model rodziny oraz przedstawienie motywu wojny i pokoju oraz miłości i cierpienia. wszystko to w doskonale wyważonych proporcjach. Dla zainteresowanych historią i kulturą Rosji powinna to być pozycja obowiązkowa.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3jedyna książka, wykluczenie społeczne osób starszych, minecraft gry online, narrenturm audiobook, cień rycerza, krzysztof prendecki, carol marinelli, technologia tworzyw sztucznych, maria simma książka, ochrona praw dziecka, maria piotrowska, streszczenie książki szatan z siódmej klasy, universum metro, wiesz kim jestem, zamożność, oda do wolności słowacki, modlitwa czarnobylska, oferta matrymonialna, drzewo kłamstw, podziemia sf…