CHARLES BUKOWSKI. Świecie. oto jestem.

Autor: David Stephen Calonne

W świecie Bukowskiego nie raczymy się smakowitą czekoladą. nie ma tu bezpiecznych banków. pociągów. które przyjeżdżają na czas. Nie. on celebruje okropną. surową. piękną w swej nagości prawdę: kwiaty zła. I chce tę prawdę pokazać bez ozdóbek. bez udziwnień. Bukowski oświadcza. że bardziej podziwia hydraulików od pisarzy. Ich ważna praca polega na pilnowaniu. żeby gówno płynęło. ale. w przeciwieństwie do pisarzy. nikomu go nie wciskają…

*

Zawarte w niniejszej książce wywiady dokumentują długą drogę Charlesa Bukowskiego do światowego uznania. poczynając od 1963 roku. gdy rozmawiał z dziennikarzem z „Literary Times” z Chicago w swym jednopokojowym mieszkaniu w Hollywood. a kończąc nad basenem w San Pedro. gdzie w sierpniu 1993 roku. zaledwie siedem miesięcy przed swoją śmiercią w wieku 73 lat. odpowiadał na pytania niemieckiego reportera.

Te rozmowy. spisane przez amerykańskich. brytyjskich. włoskich. niemieckich i francuskich dziennikarzy. zapewnią Wam wielką dawkę Charlesa Bukowskiego. Przeczytacie w nich zapewne więcej. niż byście się spodziewali dowiedzieć o jakimkolwiek pisarzu.

Tematy poruszane tutaj przez Bukowskiego to między innymi: muzyka klasyczna. samotność. picie. podziwiani autorzy. trudna młodość. pisarskie rytuały. inspiracja. szaleństwo. kobiety. seks. miłość i wyścigi konne.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 32.9


Dwie ukryte tragedie w cieniu atomowej apokalipsy

Autor: Paweł Soroka

Autorzy książki przypominają dwie tragedie. które wydarzyły się w dniu 9 października 1962 roku. W Szczecinie około południa odbywała się defilada wojskowa na zakończenie manewrów Układu Warszawskiego. w której wzięły udział oddziały Armii Radzieckiej. NRD i Wojska Polskiego. W końcowej części defilady polski czołg T-54 wpadł w poślizg i wjechał w grupę dzieci z pobliskich dwóch szkół podstawowych. zabijając siedmioro z nich. a 22 odniosło poważne obrażenia. Tego samego dnia. 9 października wieczorem około godz. 21.15 pod Moszczenicą k. Piotrkowa Trybunalskiego wydarzyła się straszliwa katastrofa kolejowa. w której wskutek zderzenia i zniszczenia 6 wagonów zginęły 34 osoby. a ponad 140 zostało rannych. w tym 61 doznało poważnych obra

29.9: https://woblink.com/ebook/pokuszenie-piotr-bojarski-127289u

Cena:


:

:

Cena:anna paczuska, marcin wiącek, etapy ewolucji, książka masterchef junior, społeczeństwo i polityka wojtaszczyk, opętanie helen hardt, oczy wilka pdf doci, wenancjusz domagała, mapa anny, królowa mroku i powietrza pdf, akuszer, byłam sekretarką rumkowskiego, wartość pracy, geografia regionalna polski kondracki pdf, polskie standardy rachunkowości, witold orzechowski…