Słowianie Zachodni: dzieje. obyczaje. wierzenia. tom trzeci. część trzecia: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI do połowy XIII wieku. Zmiana stosunku Polski do Niemiec. Czech i Słowian zaodrzańskich

Autor: Wilhelm Bogusławski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Tom trzeci. część trzecia dzieła „Słowianie Zachodni” omawia następujące tematy: Czasy przewagi polskiej w Słowiańszczyźnie Północno-Zachodniej (999 -1034). Zmiana stosunku Polski do Niemiec. Czech i Słowian zaodrzańskich: 1. Stan Słowiańszczyzny północno-zachodniej w końcu X w. Polska przygotowuje się do obrony Zaodrzańców. 2. Podróż Ottona III do Polski. Umowa jego z Bolesławem Chrobrym r. 1000. Niezależność kościoła polskiego. Arcybiskupstwo Gnieźnieński

:

Cena:


Łzy nocy

Autor: Anna Rychter

Rok 2014. W Chełmie trwają poszukiwania grobu zmarłego dokładnie 750 lat temu Daniela Romanowicza. Do międzynarodowej ekipy naukowców dołącza prof. Justyna

Jankowska-Meyer z Instytutu Archeologii w Warszawie oraz pochodzący z Ukrainy archeolog Daniel Waszczenko.

Kim naprawdę jest ten przystojny mężczyzna. intrygujący wytatuowaną na przedramieniu magiczną bransoletą Wikingów? Czy profesor Meyer. szanowana matka i żona. naukowiec o ustabilizowanej pozycji zawodowej poradzi sobie z eksplozją

niespodziewanego uczucia do tajemniczego Słowianina z Kijowa?

Jedno jest pewne. Już niedługo jej spokojne dotąd życie zmieni się nie do poznania…

Szanowana pani archeolog. zagadkowy mężczyzna. stare bransolety i nieprzewidywalna akcja. a wszystko to na tle

31: https://woblink.com/ebook/rekonstrukcje-jan-rychter-31808u

Cena:


ISBN

9788320054453: Wydawnictwo

Format

109: https://woblink.com/ebook/fizjoterapia-w-chorobach-wewnetrznych-aleksander-barinow-wojewodzki-31827u

Cena:


Tajna wojna 1939-1945. Szpiedzy. szyfry i partyzanci

Autor: Max Hastings

Szpiegowska historia II wojny światowej

Wiarygodna. ekscytująca i znakomicie napisana – „Daily Telegraph”

Przed drugą wojną światową szpiedzy i kryptolodzy nie odgrywali tak ważnej roli w żadnym konflikcie zbrojnym. Sir Max Hastings. jeden z najwybitniejszych żyjących historyków wojny. jako pierwszy opisał działania wywiadu brytyjskiego. amerykańskiego. niemieckiego. sowieckiego i japońskiego w jednej pasjonującej opowieści szpiegowskiej. Olbrzymi zasób wiedzy i wprawne pióro brytyjskiego mistrza pozwolą nareszcie poznać rzeczywiste oblicze wojny szpiegów. która zadecydowała o losach świata.

Dlaczego Niemcy ponieśli tak spektakularne porażki wywiadowcze. a Sowieci. mimo słabej kryptologii. odnosili takie sukcesy? Skąd brała się siła wywiadu Jej Królewskiej Mości. a skąd – słabość szpiegów cesarskiej Japonii? Czy Amerykanie w pełni wykorzystali swój potencjał?

Agenci brytyjskiego programu Double Cross. sowiecka „czerwona orkiestra”. kryptolodzy z Bletchley Park. Niemcy Canaris i Gehlen. oficerowie Armii Krajowej informujący o rakietach V. turecki szpieg Cicero. kryptolodzy Nimitza i japońscy agenci na Pacyfiku oraz niezliczona ilość innych postaci i wydarzeń. Tajna wojna 1939-1945 to setki relacji świadków. galeria najbarwniejszych postaci drugiej wojny i opowieść gromadząca historię wszystkich najciekawszych operacji szpiegowskich z tego okresu.

Często mówi się. że thrillery Iana Fleminga nie mają nic wspólnego z prawdziwym światem wywiadu. Kiedy jednak czytam współczesne sowieckie raporty i zapisy rozmów. a także wspomnienia oficerów wywiadu ZSRS z czasów wojny. uderza mnie. jak niesamowicie odzwierciedlają szalone. złowrogie. wymyślone dialogi tego rodzaju ludzi z Pozdrowień z Rosji Fleminga. A niektóre spiski uknute i zrealizowane przez NKWD i GRU okazywały się nie mniej fantastyczne niż te z jego powieści — Max Hastings (fragment wstępu)

Wciągająca niczym thriller szpiegowski. Hastings rozumie lepiej niż historycy przed nim. że opowieść o ludzkiej naturze jest nie mniej ważna niż opisy łamania szyfrów czy szpiegowskiej wirtuozerii. Niczym wytrawny powieściopisarz. potrafi zaakcentować wymowny szczegół„Sunday Times”

Autor czuje się w tej dziedzinie jak ryba w wodzie. więc z dużą swobodą bombarduje czytelnika opiniami prowokującymi do przemyśleń i dyskusji. Hastings jest w życiowej formie — „The Times”

Fascynujące spojrzenie na mroczny świat szpiegostwa i brudne gry wojenne — „Washington Times”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 50.9


Słowianie Zachodni: dzieje. obyczaje. wierzenia. tom trzeci. część pierwsza: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI do połowy XIII wieku. Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od początku VI w. aż do upadku Wielkiej Morawy r. 907.

Autor: Wilhelm Bogusławski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Tom trzeci. część pierwsza dzieła „Słowianie Zachodni” omawia następujące tematy: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI. do XIII. w.: Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od początku VI w. aż do upadku Wielkiej Morawy r. 907. Słowiańszczyzna Pomorska: 1. Wycieczki morskie. Osady słowiańskie na ziemiach Jutów. 2. Sagi północne o zajściach pomiędzy Danami a Słowianami. 3. Podania polskie. 4. Osady Wieletów w Brytanii i Batawii. 5.

17: https://woblink.com/ebook/slowianie-zachodni-dzieje-obyczaje-wierzenia-tom-trzeci-czesc-druga-slowianszczyzna-polnocno-zachodnia-od-vi-do-polowy-xiii-wieku-dzieje-polityczne-i-stosunki-zewnetrzne-w-x-w-wilhelm-boguslawski-31606u

Cena:pochodna wektora, ostatnia strona, najbogatszy człowiek w babilonie pdf, kwartnik, polityka romans, susannah cahalan, andré aciman, mężczyźni którzy nienawidzą, baśniobór przewodnik opiekuna, dariusz dziekanowski rafał dziekanowski, alternacje, richard webster, przestępstwa seksualne, kafir kontakt, miłość online pdf…