Może Estera

Autor: Katja Petrowskaja

Książka „Może Estera” powraca w wersji elektronicznej. z nową okładką w serii z Żurawiem.

Czy jej prababka ze strony ojca naprawdę nazywała się Estera? Czy w 1941 roku to ona została sama w pustym kijowskim mieszkaniu. po tym jak jej rodzina uciekła z miasta? Czy ktoś słyszał. jak z dziecięcą naiwnością zwróciła się w jidysz do niemieckich żołnierzy? A może ktoś stał w oknie i patrzył jak zastrzelili ją bez cienia emocji?

Pełna białych plam historia rodzinna. którą opowiada Petrowska. to materiał na powieść historyczną. Jej dziadek działał w podziemiu rewolucyjnym w Odessie. Brat dziadka. Judasz Stern. został w 1932 roku skazany na śmierć za próbę zamachu na radcę ambasady Niemiec w Moskwie. Jeden z jej pradziadków założył w Warszawie sierociniec dl

:

Cena:


ISBN

9788366008151: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/jak-oni-komentuja-tomasz-gawedzki-140814u

Cena:


ISBN

9788381292955: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/skiba-ciagle-na-wolnosci-jakub-jablonka-pawel-leczuk-krzysztof-skiba-139847u

Cena: Paweł Łęczuk


ISBN

9788366008144: Wydawnictwo

Format

49.9: https://woblink.com/ebook/l-f-c-125-lat-david-cottrell-william-hughes-chris-mcloughlin-john-hynes-140813u

Cena: William Hughes


Alkoholowe dzieje Polski. Czasy Wielkiej Wojny i II Rzeczpospolitej

Autor: Jerzy Besala

Wśród świstu kul i w gwarze kawiarni – alkoholowe dzieje Polski od Wielkiej Wojny po wrzesień 1939 roku.

Po trudach wojennych Legionów. powstaniach i zwycięskiej walce z bolszewikami w 1920 roku Polska odzyskała i ugruntowała swą niepodległość. Odrodziła się jako II Rzeczpospolita. a radość. podniecana potężnymi dawkami alkoholu. była widoczna szczególnie w miastach. Uwidoczniło się to między innymi w rozkwicie dancingów z grającymi głośno jazzbandami. gdzie bawiono się do upadłego w restauracjach i kawiarniach. Nie wszyscy jednak korzystali z tych dobrodziejstw. Mit II Rzeczypospolitej jako oazy szczęścia ugruntowały elity. a nie szary człowiek borykający się z trudami codziennego życia.

Jerzy Besala plastycznie opisuje wszelkie wątki alkoholowe z tych czasów wśród różnych klas. warstw i grup społecznych: od wojska. społeczeństwa miejskiego i wiejskiego poczynając. na elitach dyplomatycznych i artystycznych kończąc. I znów – jak zwykle przy okazji alkoholowych opowieści i losów ludzi uwikłanych w pijaństwo i alkoholizm – dramat i tragedia przeplatają się z komizmem sytuacyjnym.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 49


ISBN

9788381292955: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/skiba-ciagle-na-wolnosci-jakub-jablonka-pawel-leczuk-krzysztof-skiba-139847u

Cena: Paweł Łęczuk


Nalewki i likiery

Autor: Pani Elżbieta

Babki i prababki nasze. rozporządzając liczną służbą i obszernymi piwnicami. miały różne sekrety przyrządzania wybornych domowych wódek. nalewek i likierów. Owe sekrety i przepisy przechodziły w rodzinie z pokolenia na pokolenie. nieraz zazdrośnie strzeżone i przekazywane dopiero w testamencie jakiejś ukochanej wnuczce. lub siostrzenicy. Wiem. na przykład. o pewnym przepisie krupniku litewskiego. który jedna tylko żyjąca osoba ma prawo znać i dopiero przed śmiercią innej osobie go powierzyć. Może dzięki tym tajemnicom. otaczającym wyrób tych doskonałości. sztuka przyrządzania napoi domowych poszła w zupełne zapomnienie.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 4egzamin gimnazjalny historia online, jak znaleźć faceta, piotr sobolczyk, heska, cena wolności 15, nie głupie, space opera, dzień dobry i co dalej pdf, władysław bartoszewski książki, egzemplum, robale rządzą światem, zona rozala, przygody plastusia, pakt z diabłem meghan march pdf, calamity brandon sanderson, wojciech majda, beata harasimowicz, angielski ćwiczenia słownictwo pdf, zwierzenia kontestatora…