1

:

:

Cena:


Miesięcznik ZNAK nr 749: Geny. Projektowanie czy loteria?

Autor: autor zbiorowy

‚Zapisane w genach Naukowcy potrafią dziś już nie tylko „czytać”. ale i coraz lepiej „pisać” kod genetyczny. Nowa metoda edycji ludzkiego genomu (CRISPR) pewnie już wkrótce przyniesie Nagrodę Nobla jej twórczyniom. Emmanuelle Charpentier i Jennifer Doudnie. Tempa nabiera więc także – prowadzona od lat – filozoficzna debata o selekcji i ulepszaniu ludzkich zarodków. Pozwala nam ona pomyśleć o tym. co jesteśmy w stanie zrobić dla „dobrego startu” naszych dzieci oraz w jakim społeczeństwie chcemy żyć. O co spierają się transhumaniści i biokonserwatyści? Co zmieniły nowe badania nad redagowaniem genomu? Dlaczego lepiej zaufać naturalnej loterii genów niż biotechnologicznemu projektowi? Czy świat bez wad genetycznych byłby lepszy?’

Wydawnictwo: Znak

Cena:


ISBN

9788365740168: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/ostatnia-aria-mozarta-matt-rees-31494u

Cena:


ISBN

9788381190732: Wydawnictwo

Format

20.9: https://woblink.com/ebook/marzycielka-stefania-jagielnicka-31482u

Cena:


Obietnica Następcy

Autor: Trudi Canavan

Od konfrontacji buntowników z Raenem minęło pięć lat. W tym czasie Qall. chłopiec ocalony przez Rielle. bezpiecznie dorósł wśród Podróżników. a Tyen znalazł sobie nowy dom i ukrył się przed ludźmi. którzy okrzyknęli go zdrajcą i nazwali Szpiegiem.

Pięć lat chaosu. nad którym Baluka i Odnowiciele ledwie byli w stanie zapanować. Wszędzie toczą się wojny. niektóre światy zostały opanowane przez machiny wojenne. inne pozbawili mocy magowie pragnący nieśmiertelności.

W czasach gdy wojna zagraża z trudem wypracowanemu przez Rielle i Tyena pokojowi. a Qall wkracza w dorosłość. lojalność zostanie poddana próbie. Złożone obietnice mogą wszystko zmienić. Zależy od nich życie Qalla.

Dahli ma bowiem możliwość przywrócenia władzy Raenowi i nie cofnie się przed niczym. by osiągn

29.9: https://woblink.com/ebook/jest-zycie-po-koncu-swiata-joanna-kos-krauze-aleksandra-pawlicka-31862u

Cena: Aleksandra Pawlicka


Jak być uczonym

Autor: Michał Heller

Najbardziej odczuwalną przyjemnością związaną z uprawianiem nauki nie jest stan posiadania wiedzy. lecz proces jej zdobywania. Przygoda pioniera. odkrywcy… Wysiłek i ryzyko… I droga. którą się pokonuje. Ale czy przyjemność byłaby aż tak wielka. gdyby się jednak nie było przekonanym. że droga ta dokądś prowadzi i że warto tam zmierzać?

Michał Heller dzieli się własnymi doświadczeniami w przeżywaniu wielkiej. choć – jak pisze – trudnej przygody. jaką jest uprawianie nauki. Może być ona źródłem ogromnej przyjemności związanej z  odkrywaniem tajemnic świata. ale wymaga także wiele wysiłku i poświęceń. To niezwykle inspirująca lektura dla ludzi młodych. którzy dopiero wkraczają na naukową ścieżkę. Zawiera wiele praktycznych rad jak rozwijać swoje zdolności i jak godzić pracę twórczą z codziennym życiem.

Michał Heller –  uczony. kosmolog. filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek Filozofia przypadku (CCPress 2012). Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013). Granice nauki (CCPress 2014). Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (CCPress 2015). Przestrzenie Wszechświata. Od geometrii do kosmologii  (CCPress 2017).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 30.9


Głębia. Freediving. zbuntowani badacze i co ocean mówi o nas samych

Autor: James Nestor

Poznaj niezgłębione tajemnice oceanu i ludzkiego organizmu!

Nie mógł uwierzyć w to. co zobaczył: pewien człowiek zanurkował na jednym oddechu na głębokość 93 metrów. po czym wrócił po czterech minutach na powierzchnię cały i zdrowy. James Nestor nie miał pojęcia. czym jest freediving. Ale wiedział już. że musi zbadać sekrety tej fascynującej dyscypliny sportu.

Właśnie tak powstała „Głębia”. książka o tajemnicach oceanu i absolutnych granicach ludzkiego organizmu. O płucach zmniejszających się do wielkości piłeczki baseballowej. O sercu. które bije wolniej niż u osoby w śpiączce. O ludziach. którzy wstrzymują oddech na ponad pięć minut. I o wielorybach. które rozmawiają z innymi wielorybami oddalonymi o setki kilometrów.

Pracu

1:

Cena:śpiąca królewna charles perrault, udanej podróży, ewa szkudlarek, ksiazki o policji, katarzyna surmiak domańska, hawking książki, anno 1404 budynki, 451 stopni fahrenheita książka, teajtet, opieka nad wcześniakiem pdf, perswazje jane austen pdf, książki o niewolnictwie, jakub basista, wirus judasza, dziewczyna na miesiąc październik listopad grudzień pdf, gta vice city posiadłości, kobieta w oknie mobi chomikuj, mindfulness pdf, bukowski kobiety pdf, mpdm pdf, nanoemulsje…