Dominikanie w czasach krucjat. katedr i herezji

Autor: Tomasz Gałuszka

Dzięki tekstom braci dominikanów napisanym pod kierunkiem o. Tomasza Gałuszki OP poznamy historię. tradycję i duchowość Zakonu św. Dominika. zrozumiemy kontemplacyjno-apostolski styl życia sióstr i braci tworzących Rodzinę Dominikańską.

Zakon istniejący osiem wieków obrósł licznymi przekazami. podaniami. legendami. które razem tworzą pamięć zbiorową. Książka ta. dzięki rzetelnej analizie historycznej i sprawdzonych źródłach. pozwala zweryfikować niejedno wyobrażenie na temat przeszłości dominikanów.

Wstęp: o. Paweł Kozacki OP

Czy dominikanie byli duchowymi synami mnichów iroszkockich? Czy św. Dominik medytował? Czy św. Dominik był inkwizytorem? Jak w średniowieczu zostawało się dominikaninem? Czy zakonnik może być osobą świecką? Czy dominikanie wymagają reformy?

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 29.99


ISBN

9788365973672: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/czyste-mieso-shapiro-paul-129904u

Cena:


ISBN

9788395022456: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/czas-zecia-bressa-zbigniew-129808u

Cena:wymarzony dom ani pdf, remigiusz mróz nieodgadniona, tim ferriss 4 godzinny tydzień pracy pdf, recydywista książka, mróz chyłka tom 10, giza poleszczuk, płuczki książka, opieka postpenitencjarna, muzułmanie we francji, chłopi władysław reymont, enfj zawody, język niemowląt opinie, jerzy menkes, techniki manipulacji książka, makroskala…