Źródła sporu o Amoris laetitia

Autor: Jarosław Kupczak

Z wielkim napięciem oczekiwano na publikację adhortacji Amoris laetitia. Liczono na to. że papież Franciszek zajmie jasne stanowisko w kwestiach najbardziej kontrowersyjnych. jak stosunek do osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach oraz do osób homoseksualnych. Tak się jednak nie stało. co więcej – dokument zaczął być interpretowany. w zależności od poglądów i oczekiwań. w sposób całkowicie różny. Profesor Kupczak przygląda się jednak nie samej adhortacji. ale poprzedzającym ją dwóm sesjom Synodu Biskupów (2014–2015). poświęconym rodzinie w Kościele i świecie współczesnym. To na nich rozgorzał spór nazwany przez autora „najgorętszym od czasu zakończenia Soboru Watykańskiego II”. dotyczący zwłaszcza etyki seksualnej i „nowej wrażliwości” Kościoła. Na ile temperatura sporu wynikała z siły skrajnych stanowisk. na ile zaś została podgrzana przez media? W jakim stopniu inspiracją dla toczonych dyskusji było stanowisko ojców synodu. w jakim natomiast presja kultury masowej i próba wymuszenia zmian obyczajowych? Wreszcie. czy rzeczywiście możemy mówić o rewolucyjności i przełomowości obecnego pontyfikatu. czy raczej o ciągłości i kontynuacji w teorii i praktyce Kościoła? Między innymi na te pytania odpowiada książka Źródła sporu o Amoris laetitia.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 33.99


Chromatografia gazowa

Autor: Zygfryd Witkiewicz

Chromatografia gazowa jest jedną z najważniejszych metod analitycznych mających zastosowanie w wielu dziedzinach. a chromatograf gazowy – najbardziej rozpowszechnionym przyrządem analitycznym w laboratoriach na świecie. Oto najpełniejsze w języku polskim opracowanie poświęcone chromatografii gazowej napisane przez wybitnych polskich specjalistów z dziedziny chemii analitycznej. Przedstawiono w nim istotę chromatografii gazowej. podano informacje dotyczące aparatury i materiałów chromatograficznych oraz zamieszczono przykłady analiz chromatograficznych.

Jest to podręcznik skierowany do studentów i absolwentów wydziałów chemicznych i pokrewnych. Może być także cennym źródłem informacji dla pracowników laboratoriów chemicznych.

1:

Cena:


Depresja u nastolatka. Poradnik dla rodziców

Autor: Monika Parkinson

Przystęne źródło informacji dla rodziców nastolatków chorych na depresję.

Pomóż swojemu dziecku odzyskać dobre samopoczucie.

„Zostaw mnie. mamo!”. „Daj mi spokój. tato!” Rodzice nastolatka często słyszą takie słowa od swojego dziecka. Czasem jednak mogą one wskazywać na to. że dziecko zmaga się z depresją. która jest u nastolatków problemem częstszym. niż mogłoby się wydawać. Jakiejś formy depresji lub długotrwałego obniżenia nastroju doświadcza około 10% nastolatków.

Jeśli martwisz się. że tak jest w przypadku twojego syna lub córki. ta książka może się okazać pomocna. Dowiesz się z niej. na co zwracać uwagę i jak wspierać swoje dziecko w walce o poprawę samopoczucia.

Książka ta. napisana przez ekspertów doświadczonych w leczeniu depresji u młodych ludzi. przybliża fakty (jak również demaskuje błędne wyobrażenia) na temat tej choroby oraz proponuje pomocne strategie oparte na technikach terapii poznawczo-behawioralnej. której skuteczność została udowodniona naukowo i potwierdzona w praktyce.

Uzupełnieniem tej książki jest tom Czy mam depresję i co mogę na to poradzić?. z którego twoje dziecko może korzystać samodzielnie.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 29.9


Fabryka planet

Autor: Elizabeth Tasker

Zapomnij o rakietach na Marsa! – przyszłością badań kosmosu są poszukiwania planet pozasłonecznych!
Jeszcze dwadzieścia lat temu planetami poza Układem Słonecznym zajmowała się wyłącznie fantastyka. Od czasu słynnego. pierwszego odkrycia dokonanego przez Aleksandra Wolszczana poszukiwanie i badanie egzoplanet to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin astronomii.
Nowo odkryte światy są bardziej niezwykłe od wszystkiego. co wyobrażali sobie pisarze. Istnieją planety większe od Jowisza. na których rok trwa krócej niż tydzień. na innych niebo rozświetlają dwa słońca. a jeszcze inne samotnie przemierzają kosmos. Są też planety z diamentowymi płaszczami. światy wielkości Ziemi podzielone na dwie półkule wiecznego dnia i wiecznej nocy. planety pokryte globalnymi oceanami i takie. na których przelewają się morza wulkanicznej lawy. Odkrycie tej różnorodności to dopiero początek. Na zbadanie czeka jeszcze cała galaktyka różnych możliwości. Trudno nie zadać sobie pytania. czy wśród tak wielu światów. nie istnieje gdzieś druga Ziemia.

Autorce tej niesłychanie wciągającej i rzetelnie napisanej książki udało się dokonać czegoś niemal niemożliwego – w bardzo zrozumiały sposób wyjaśnia nam wszystko. co powinniśmy wiedzieć o tej zupełnie nowej. szybko zmieniającej się dziedzinie nauki. która zajmuje się poszukiwaniem nowych światów.
Caleb Scharf. profesor astronomii na Uniwersytecie Columbia. autor książek ‚Silniki grawitacji’ i ‚Kompleks Kopernika’.

Elizabeth Tasker – brytyjski astrofizyk. Pracuje w japońskiej agencji kosmicznej. W pracy naukowej skupia się głównie na badaniach procesów formowania się gwiazd i planet. Studiowała fizykę teoretyczną na Uniwersytecie w Durham. Uzyskała stopień doktora astrofizyki na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 37.6


ISBN

9788380875357: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/ortoreksja-zdrowe-odzywianie-rozsadek-czy-juz-obsesja-renee-mcgregor-135079u

Cena:


Ostatni worek cementu

Autor: Mateusz Wieczorek

Pewnego dnia Colton Avila. młody pracownik agencji ubezpieczeniowej. przypadkowo trafia w sam środek wojny mafijnej. Tak właśnie będzie wyglądał początek końca jego dotychczasowego. spokojnego życia… Chłopak musi błyskawicznie dostosować się do panujących w tym światku bezwzględnych reguł. by stać się profesjonalnym płatnym zabójcą. Szyta grubymi nićmi intryga. w którą właśnie został wplątany. ma pomóc bossowi Hugonowi Wellsowi wrócić na szczyt. Może się to jednak okazać dużo trudniejsze. niż początkowo się wydaje…

W tej tragikomicznej opowieści pełnej najczarniejszego humoru spod znaku Tarantino. mafijny światek jednocześnie fascynuje. śmieszy i przeraża. Kim tak naprawdę jest Colton. a kim są jego ofiary? Skąd wziął się niewidzialny i ekscent

20: https://woblink.com/ebook/cierpienia-mlodej-hany-katja-gorecan-136976u

Cena:dwadzieścia dwa, boży bojownicy pdf, pokochaj siebie dyer, chomikuj kolejne 365 dni, blanka lipińska, katastrofizm w literaturze, gabriela zapolska książki, kroński, rok 1794, antonio tabucchi, romanowski marcin, zarabianie z domu, matematyka pdf, na pięciolinii krzyżówka, wacław forajter, ziemia jałowa pdf, sadysci z auschwitz, poradnik elektryka…