Splot słoneczny

Autor: Tomasz Jastrun

Zbiór 49 krótkich i bardzo krótkich opowiadań. Świat widziany jest oczami dorosłych. ale też dzieci i nastolatków. W tej plątaninie ludzkich losów współczesność miesza się z przeszłością. a fikcja z literackim wspomnieniem. Język opowieści jest prosty. czasami poetycki. a ironia i dyskretny dowcip są siłą tej prozy. Absurdalne sytuacje wypełniają ten świat i sprawiają. że śmiejemy się przez łzy. To książka do czytania w łóżku przed zaśnięciem. ale też w biegu. choćby w autobusie między przystankami.

Tomasz Jastrun – poeta. prozaik. dziennikarz. od 1977 roku związany był z drugim obiegiem. W stanie wojennym redaktor podziemnego pisma literackiego „Wezwanie”. autor książek wydanych przez niezależne wydawnictwa. Od 1986 stały publicysta paryskiej „Kultury”. cyklu „Dziennik zewnętrzny oraz „Z ukosa”. W latach 1990–1994 dyrektor Instytutu Polskiego w Sztokholmie i attaché kulturalny w Szwecji. Przez lata felietonista miesięczników „Twój Styl”. „Res Publica” „Architektura”. „Rzeczpospolita” (dodatek „Plus-Minus”). tygodnika „Newsweek” i „Wprost”. Obecnie pisze felietony dla tygodnika „Przegląd” i miesięcznika „Zwierciadło”. Autor kilku powieści i wielu tomów wierszy. Ostatnio opublikował opowiadania dla dzieci Antoś i jeszcze ktoś. poradnik Osobisty przewodnik po depresji. powieści Kolonia karna. Wyszedł z siebie nie wrócił i tomik wierszy Naprzeciw siebie.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 25.99


Banda Niematerialnych Szaleńców

Autor: Krasowska Maria

Prawdopodobnie jako jedyny na świecie masz szansę dowiedzieć się z pierwszej ręki. jak wygląda życie pozagrobowe! Nie skorzystasz z takiej okazji?

Nazywam się Danny Moon. a moi rodzice są nieprzyzwoicie bogaci. 

Trzy rzeczy. które kocham: gorzka czekolada. gra w Monopoly i ciemność. Trzy rzeczy. których nienawidzę: guwernantki. nuda i jeszcze raz guwernantki.

To przez nieposłuszeństwo względem jednej z nich trafiłem do Polski. do wujostwa i pięciu kuzynek. Czułem się jak na zesłaniu… ale tylko na początku.

 Któregoś dnia spotkałem tajemniczego brodacza w kapeluszu. Pewnie nie uwierzycie. kiedy wam zdradzę. że był to duch. Wkrótce razem z Anetą. najfajniejszą z moich kuzynek. stanęliśmy przeciwko niebezpiecznemu biznesmenowi. który wykorzystywał duchy do nie

:

Cena:


Trzykrotka

Autor: Anna Szczęsna

Zabawna i lekka historia o perypetiach trzech przyjaciółek. które postanawiają zawalczyć o swoje szczęście

Alicja dowiaduje się. że zdradził ją mąż. co przelewa czarę goryczy w jej życiu. Postanawia wrócić do dawnego mieszkania. które wynajmowała za starych czasów z przyjaciółkami. Z czasem dołącza do niej Łucja. która ukrywa się w obawie przed pewnym wpływowym człowiekiem. Wreszcie do starego lokum trafia Rozalia. najbardziej poukładana z całego trio.

Przyjaciółki czują się jak przed laty. kiedy dzieliły ze sobą radości i smutki. Jednak dopada je też proza życia. dlatego wkrótce stawiają przyszłość na szali. Wpadają na pomysł. który wywróci wszystko do góry nogami. Wspólnie zakładają czasopismo i szukają tematu. który zapewni im sukces.

Chociaż mają chwile zwą

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Nasz chłopak

Autor: Daniel Magariel

Ojciec i jego dwóch nastoletnich synów wygrali „wojnę”. jak nazywają trudny rozwód i walkę o prawo do wyłącznej opieki nad dziećmi. Zostawiają dom w Kansas i jadą przez noc do Nowego Meksyku. by zacząć od początku. podekscytowani szansą na nowe życie we trzech. Od podstaw budują codzienność. wydawałoby się – zwyczajną – chłopcy idą do szkoły. ojciec zdaje się pracować. nawiązują znajomości.

Wkrótce jednak pojawiają się złowieszcze zapowiedzi zmian – martwe i nieobecne spojrzenie ojca. nocne hałasy. coraz dziwniejsi goście. Chłopcy obserwują. jak ich świat zaczyna się zmieniać i ogarnia go chaos. Daniel Magariel przedstawia nam fascynującą postać walczącego o normalność rodzica i porażający obraz współuzależnionej rodziny.

Zachwycający. niezwykle dojrzały

27.9: https://woblink.com/ebook/kim-jest-czlowiek-abraham-joshua-heschel-katarzyna-wojtkowska-126445u

Cena:


ISBN

9788374534932: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/warszawskie-pasaze-krzysztof-rutkowski-125703u

Cena:zwierciadło maj 2020, unnra, podstawy rachunkowości winiarska pdf, pracownik umysłowy, żaby arystofanes, mowa niezależna przykłady, stereotypy o niemcach, choroby wewnętrzne pdf, wcz skrót, koniec pis, wild freedom, planeta singli 2 do pobrania, polska 18 wiek, jacek po angielsku, biologia vademecum nowa era, piekna i mloda, obrabiarka sterowana numerycznie, agnieszka babenberg, romanse historyczne pdf, czesko polski słownik, kaczmarzyk marek, melodia miłości…