ISBN

9788380835528: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/nocni-goscie-tadeusz-wodzicki-31805u

Cena:


ISBN

9788380644014: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/ubiory-w-polszcze-od-najdawniejszych-czasow-lukasz-golebiowski-32343u

Cena:


Walki w obronie granic 1-9 września. Kampania wrześniowa w oświetleniu niemieckim

Autor: Alojzy Horak

Gdy minął pamiętny wrzesień 1939 przy błyskawicznym rozwoju wydarzeń. nie każdy mógł być świadkiem zachowania się polskich żołnierzy. Wielu zasnuły oczy obrazy ewakuacji. odwrotu. załamywania się Naczelnego Dowództwa i aparatu państwowego.

W sercach polskich powstawał żal do własnych żołnierzy. tętniło pytanie: czy spełniliście obowiązek? — Nastrój ten rozumiał wróg. rozpoczynając w przelicznych wydawnictwach drugą kampanię — kampanię oszczerstw. która miała odebrać żołnierzom polskim honor.

 Tę kampanię wróg przegrał. Gdy przyszło złożyć sprawozdanie o polskich bitwach prostym żołnierzom niemieckim. dowódcom plutonów. kampanii. a nie bohaterom tyłów. p

19.9: https://woblink.com/ebook/jak-dbac-o-swoje-zdrowie-henryk-sniezek-31788u

Cena:


Król Duch. czy Królowie-Duchy?

Autor: Ignacy Matuszewski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. „„Król-Duch”. uważany przez długi czas za mętny chaos majaczeń „obłąkanego” na wpół artysty. staje się. dzięki wytrwałym pracom kilku krytyków – czcicieli Słowackiego. z każdym rokiem przejrzystszy. jaśniejszy i zrozumialszy dla ogółu”. Ignacy Erazm Stanisław Matuszewski (1858-1919) – krytyk literacki. współpracownik „Przeglądu Tygodniowego”. kierownik literacki „Tygodnika Ilustrowanego”. autor artykułów w czasopiśmie „Witeź”. kierownik działu humanistycznego Encyklopedii Orgelbranda. prezes Towarzystwa Literatów i Dziennikarzy. Syn Ignacego. powstańca styczniowego. i Eufemii z Lisieckich. O

:

Cena:tajemnicza śmierć, muza burton, hr biznes partner zarobki, ektenia, słownik polsko łaciński pdf, izabella pawelec-zawadzka, co wlewamy spirytus do wody czy wodę do spirytusu, star carrier 8, interakcja leków, czarna owieczka całą lektura, jacek gad, chwilowo panna, zbigniew bauer, sekrety kawy, sonia rosa, kolejne 365 dni książka…