Księga matematycznych tajemnic

Autor: Ian Stewart

Po bestsellerowym Gabinecie matematycznych zagadek przyszedł czas na „księgę” z łamigłówkami. anegdotami i ciekawostkami ze świata matematyki. Ian Stewart w przystępny. bardzo ciekawy i nierzadko zabawny sposób opowiada o dziedzinie. która zdaje się być niezbadaną tajemnicą. W tym tomie waszym przewodnikiem po fascynującym świecie matematyki będzie niezbyt genialny detektyw Hemlock Soames i jego pomocnik doktor John Watsup!

Przygotujcie się na sporą dawkę ożywczej gimnastyki dla szarych komórek i świetną zabawę. Dowiecie się m.in. jaki kształt ma skórka pomarańczy. dlaczego urodziny są zdrowe. co to są liczby narcystyczne i… jak wygrać na loterii.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 30.9


Trzy minuty po trzeciej. Powieść sensacyjno-egzotyczna

Autor: Teodor Parnicki

Powieściowy debiut Teodora Parnickiego z 1929 roku wraca do czytelników po ponad 85 latach zapomnienia!

Autor przenosi czytelników w egzotyczny świat Azji i  odległej Mandżurii. której stolica. Harbin. w latach dwudziestych zyskała miano „Paryża Dalekiego Wschodu”. Właśnie tam rozpoczyna się historia opowiedziana na kartach „Trzech minut po trzeciej”. powieści. której narracja jest kreślona przez Parnickiego w zgodzie ze wszystkimi regułami literatury popularnej początku XX wieku.

Akcja powieści rozpoczyna się w mroźny zimowy wieczór w połowie lutego 1927 roku. gdy w ręce sowieckiego wywiadu przypadkowo dostają się dokumenty. których ujawnienie naraziłoby japońskie interesy związane z Koleją Wschodniochińską. Tajne informacje wkrótce mają być prze

22: https://woblink.com/ebook/fragmenty-winem-poplamionego-notatnika-charles-bukowski-robert-sudol-17579u

Cena:


Ostatnia noc w Tremore Beach

Autor: Mikel Santiago

Thriller psychologiczny na miarę Stephena Kinga                                                                                                                                                              Peter Harper jest słynnym kompozytorem muzyki filmowej. Po niedawnym rozwodzie przeżywa niemoc twórczą. W poszukiwaniu spokoju i weny wynajmuje dom na pięknej i mało uczęszczanej plaży w Irlandii.     Pewnej nocy podczas potężnej nawałnicy Peter zostaje porażony piorunem. Po kilku dniach od wypadku zaczyna mieć niepokojąco realne wizje. Ich bohaterami są dzieci. które przyjechały spędzić z nim wakacje. zaprzyjaźnione małżeństwo z sąsiedztwa

26.99: https://woblink.com/ebook/bezwstydny-mortdecai-a-kysz-zjawo-nieczysta-kyril-bonfiglioli-magdalena-slysz-19436u

Cena:


ISBN

9788377858097: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/ocalenie-callie-i-kaydena-jessica-sorensen-ewa-helinska-18236u

Cena:


Świąteczne dzwonki

Autor: Sarah Morgan

Pracoholiczka Kayla Green. specjalistka od marketingu. chce mieć święta jak najszybciej za sobą. Chętnie jedzie do tonącego w śniegu ośrodka Snow Crystal. by zacząć pracę z nowym klientem. Właściciel. Jackson O’Neil.  zamierza rozsławić Snow Crystal na cały kraj. Kayla jest ekspertem w swojej dziedzinie. ale w towarzystwie Jacksona trudno jej zachować profesjonalizm.   Przebiegające między nimi iskry mogą zasilić prądem lampki na wszystkich bożonarodzeniowych choinkach w stanie Vermont.

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 22.99


Cukiereczek

Autor: Grzegorz Bartos

Poszukiwanie. które staje się obsesją. mężczyzna. który nie ma czasu do stracenia. i kobieta. dla której warto żyć. Gerard Burzyński. policjant z wydziału dochodzeniowo-śledczego radomskiej Jedynki prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zaginięcia Eweliny Frankowskiej – byłej mistrzyni kickboxingu. Przemierza zakamarki „miasta z wyrokiem”. jego zaułki. ślepe ulice. torowiska. Planty. Poszukiwanie Cukiereczka to dla niego znacznie więcej niż praca. więcej niż zadanie – w grę wchodzi uczucie. Czeka go niełatwa przeprawa. bowiem porywacz. postać z cienia. obdarzył swoją ofiarę równie silnym afektem. „Współczuję temu. kto spróbuje jej zrobić krzywdę” – mówi o Frankowskiej jej stary trener. Cukiereczek walczy od trzynastego roku życia. Dziewczyna. która wychowała się w najgorszej dzielnicy miasta. weszła na sam szczyt sportów walki i… zrezygnowała. Dlaczego? „Pies z martwego miasta”. szukając tropów. dotyka niejednej tajemnicy związanej z byłą mistrzynią. A zegar tyka. Gerard ma coraz mniej czasu. aby odkryć. kto jest stalkerem. „Cukiereczek” to thriller o obsesji. Powieść kryminalna o poszukiwaniu odpowiedzi. Przejmujący obraz szaleństwa i portret miasta skazanego na śmierć.

Wydawnictwo: RW2010

Cena: 15.9


Rodzina Jołtyszewów

Autor: Roman Senczin

Epos o zwykłej rosyjskiej rodzinie. która – w nowych warunkach ekonomicznych. po upadku ZSRR – ulega społecznej degradacji. Po utracie pracy. a tym samym mieszkania w mieście. wpada w straszliwy. choć absolutnie realny świat rosyjskiej wsi w głębi kraju (niedaleko tajgi i Gór Sajańskich). bez dróg. bez lekarstw. bez wygód i środków do życia. Senczin jest okrutny i nie oszczędza nikogo. Opisuje spokojnie. niemal w tonie gawędy. jak jego bohaterowie tracą najpierw ludzką twarz. a potem życie w tej swego rodzaju szkole przetrwania.

Powieść jest świetnie skonstruowana. pozornie mało istotne zdarzenia układają się w dramatyczny ciąg wiodący do nieuniknionej tragedii.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 19łamacz dusz, nina i tajemnica ósmej nuty, kryptonim frankenstein, patologie społeczne irena pospiszyl, wielki król danii, ślepnąc od świateł mobi, dziady cz 2, powrot posla, gra o tron ebook za darmo, dental labor, mieszko ty wikingu, wypożyczalnia książek, ewa zaraka, babcia na jabłoni pdf, mo hayder, komornik tom 3, teresa wilk, witkowski zakazana psychologia, felix, net i nika oraz orbitalny spisek, zapożyczenia z języka rosyjskiego, jak pisać żeby chcieli czytać, ćwiczenia gramatyczne, sprawdzian z geometrii klasa 6…