Żarcik i inne (bardzo różne) opowiadania

Autor: Antoni Czechow

Anton Czechow – klasyk literatury rosyjskiej. uznawany za mistrza „małych form literackich”. w której przeważały obrazki obyczajowe. miniatury z życia urzędników. kupców. ziemian i chłopów. łączące komizm z wyraźnymi akcentami krytyki społecznej.

W niniejszym zbiorze: Żarcik oraz inne (bardzo różne) opowiadania przedstawiamy 28 takich miniatur. w tym uznawane za najsłynniejsze: Śmierć urzędnika i Kameleon.

Wydawnictwo: MG

Cena: 19.9


https://woblink.com/product-publication/download/125421/epub

1:

:

Cena:


Rzym. Wędrówki z historią w tle

Autor: Bożena Fabiani

Rzym. Wędrówki z historią w tle to bardzo osobista książka Bożeny Fabiani o mieście. w którym stale się coś rodziło. coś przekształcało. coś zapadało pod ziemię. To opowieść o osłoniętych tajemnicą dziejach najstarszych kościołów i innych zabytków. dziejach odczytywanych wciąż na nowo przed kolejne pokolenia badaczy. Spacerując po Wiecznym Mieście. trzeba patrzeć zarówno w górę. żeby nie przegapić na przykład uroczych kapliczek maryjnych na murach. jak i pod nogi. bo przeszłość w wielu miejscach zapadła się głęboko pod ziemię i trzeba za nią tam powędrować.

Rzym to miasto jedyne w swoim rodzaju; tu każdy kamień ma coś do powiedzenia – głazy pod stopami na via Appia sprzed dwóch tysięcy lat. czy niewiele od nich młodsze. niedawno

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 35.9wertera, jak facet z facetem pdf, w oczekiwaniu na dziecko ebook, karta atutowa, 50 twarzy tindera, stolarstwo książka pdf, planeta dobrych mysli, władysław reymont chłopi, isfp, dzikie bialko, asertywność i sztuka celnej riposty, marek aureliusz rozmyślania, momo książka pdf, cuda miłości jan andrzej morsztyn, picatrix pdf pl, emilia krakowska mężowie…