https://woblink.com/product-publication/download/126920/epub

1:

:

Cena:


CHARLES BUKOWSKI. Świecie. oto jestem.

Autor: David Stephen Calonne

W świecie Bukowskiego nie raczymy się smakowitą czekoladą. nie ma tu bezpiecznych banków. pociągów. które przyjeżdżają na czas. Nie. on celebruje okropną. surową. piękną w swej nagości prawdę: kwiaty zła. I chce tę prawdę pokazać bez ozdóbek. bez udziwnień. Bukowski oświadcza. że bardziej podziwia hydraulików od pisarzy. Ich ważna praca polega na pilnowaniu. żeby gówno płynęło. ale. w przeciwieństwie do pisarzy. nikomu go nie wciskają…

*

Zawarte w niniejszej książce wywiady dokumentują długą drogę Charlesa Bukowskiego do światowego uznania. poczynając od 1963 roku. gdy rozmawiał z dziennikarzem z „Literary Times” z Chicago w swym jednopokojowym mieszkaniu w Hollywood. a kończąc nad basenem w San Pedro. gdzie w sierpniu 1993 roku. zaledwie siedem miesięcy przed swoją śmiercią w wieku 73 lat. odpowiadał na pytania niemieckiego reportera.

Te rozmowy. spisane przez amerykańskich. brytyjskich. włoskich. niemieckich i francuskich dziennikarzy. zapewnią Wam wielką dawkę Charlesa Bukowskiego. Przeczytacie w nich zapewne więcej. niż byście się spodziewali dowiedzieć o jakimkolwiek pisarzu.

Tematy poruszane tutaj przez Bukowskiego to między innymi: muzyka klasyczna. samotność. picie. podziwiani autorzy. trudna młodość. pisarskie rytuały. inspiracja. szaleństwo. kobiety. seks. miłość i wyścigi konne.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 32.9


ISBN

9788301200091: Wydawnictwo

Format

39: https://woblink.com/ebook/epoka-czlowieka-ewa-binczyk-127281u

Cena:


Bieg do gwiazd

Autor: Smoleń Dominika

Czy diagnoza lekarska przekreśli marzenia młodej dziewczyny?

Cukrzyca. Słowo. które zmienia życie na zawsze. Choroba. z którą każdy może mieć do czynienia. Błogosławieństwo czy klątwa?

Ada była pewna. że usłyszała wyrok śmierci. Bez wsparcia rodziców i przyjaciół coraz bardziej zamykała się w sobie. popadając w depresję. Po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego dostała list od babci. który diametralnie zmienił jej nastawienie do rzeczywistości. Zapragnęła stać się normalną nastolatką. nawet jeśli oznaczałoby to walkę z własnymi słabościami.

Bieg do gwiazd to wstrząsająca historia o dziewczynie. która uczy się żyć na nowo. Historia. obok której nie można przejść obojętnie.

Wydawnictwo: Szara Godzina

Cena: 29.9jerzy różański, dychtomia, mafia książka, epoka sarmacka, kelly rimmer, ten dzień blanka, 21 lekcji na xxi wiek mobi chomikuj, marek gorski, determinanty rozwoju logistyki, dżuma książka, emily bronte wichrowe wzgórza, 121 łez, lawa dziady, milosc na odleglosc, zbiór zadań biologia pdf…