Wyjątkowi są wśród nas. Zbiór opowiadań z przesłaniami dla rodziców i dzieci

Autor: Maja Chmiel

Z pozoru zwykła publikacja napisana przede wszystkim dla dzieci i ku nim skierowana. choć nielekceważąca dorosłego czytelnika. Porusza trudny temat. pomimo swej banalności oraz formy. Autorka pisze już na wstępie: „To zbiór opowiadań o akceptacji i tolerancji. o wyjątkowości oraz niepowtarzalności o „inności”. która każdego dnia wpisuje się w życie zwykłego człowieka…”

Tutaj problem tolerancji oraz akceptacji jest postrzegany przez pryzmat dziecięcej wyobraźni. a dzięki formie bajek. jakimi jest napisana książka. trochę prościej – zwłaszcza młodemu odbiorcy – zrozumieć zawirowania życia. Tutaj łzy wzruszenia mieszają się ze łzami szczęścia. Tutaj uśmiechamy się poznając cudacznych bohateró

:

Cena:


CHARLES BUKOWSKI. Świecie. oto jestem.

Autor: David Stephen Calonne

W świecie Bukowskiego nie raczymy się smakowitą czekoladą. nie ma tu bezpiecznych banków. pociągów. które przyjeżdżają na czas. Nie. on celebruje okropną. surową. piękną w swej nagości prawdę: kwiaty zła. I chce tę prawdę pokazać bez ozdóbek. bez udziwnień. Bukowski oświadcza. że bardziej podziwia hydraulików od pisarzy. Ich ważna praca polega na pilnowaniu. żeby gówno płynęło. ale. w przeciwieństwie do pisarzy. nikomu go nie wciskają…

*

Zawarte w niniejszej książce wywiady dokumentują długą drogę Charlesa Bukowskiego do światowego uznania. poczynając od 1963 roku. gdy rozmawiał z dziennikarzem z „Literary Times” z Chicago w swym jednopokojowym mieszkaniu w Hollywood. a kończąc nad basenem w San Pedro. gdzie w sierpniu 1993 roku. zaledwie siedem miesięcy przed swoją śmiercią w wieku 73 lat. odpowiadał na pytania niemieckiego reportera.

Te rozmowy. spisane przez amerykańskich. brytyjskich. włoskich. niemieckich i francuskich dziennikarzy. zapewnią Wam wielką dawkę Charlesa Bukowskiego. Przeczytacie w nich zapewne więcej. niż byście się spodziewali dowiedzieć o jakimkolwiek pisarzu.

Tematy poruszane tutaj przez Bukowskiego to między innymi: muzyka klasyczna. samotność. picie. podziwiani autorzy. trudna młodość. pisarskie rytuały. inspiracja. szaleństwo. kobiety. seks. miłość i wyścigi konne.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 32.9rozmus bestia, pituchowa pdf, katarzyna czernek, bóg wojny 1965, łoziński pisarz, marzena kopta, ślepnąc od świateł książka pdf, błękitna wyspa, oskar i pani roza audiobook, supreme commander poradnik, prawo miłości pdf, mała baletnica, bitwy które zmieniły bieg historii, polskie archiwum x pdf, polska średniowiecze, model organizacji wg leavitta…