ISBN

Autor: Marcin Napiórkowski

Mitologia współczesna poświęcona jest analizie współczesnych zjawisk społeczno-kulturowych

za pomocą klasycznych teorii mitu. Zestawienie takie ujawnia w dobrze nam znanej. codziennej rzeczywistości kulturowej pokłady logiki całkiem odmiennej od „zdrowego rozsądku”. jaki na co dzień przypisujemy kulturze Zachodu i pozwala w nowym świetle pokazać fenomeny. które wydają się dobrze już przez naukę rozpracowane i pozbawione tajemniczości.

W książce stawiana jest teza. że współczesna mitologia odpowiada na tę samą potrzebę. co jej szacowne starsze siostry – pragnienie zrozumienia świata i nadania mu sensu; posługuje się też podobnymi metodami – myśleniem za pomocą rzeczy. przedstawianiem zjawisk jednostkowych zamiast zas

32.9: https://woblink.com/ebook/kontener-marek-bienczyk-135262u

Cena:


ISBN

9788365778758: Wydawnictwo

Format

21.75: https://woblink.com/ebook/flu-game-wojciech-kleczar-135839u

Cena:


ISBN

9788373776364: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/tarot-kluczem-do-poprzednich-wcielen-beata-matuszewska-136492u

Cena:dziady cz 2 streszczenie szczegółowe pdf, powrót króla pdf, fiorella turolli, chrapiący ptak, był nim sofokles, ćwirlej jedyne wyjście, szlachta sieradzka, planescape torment poradnik, polskie aktorki filmowe, tess gerritsen dawca pdf, katarzyna archimowicz, słownik frazeologizmów, dan sha ri, czy człowiek to zwierze, zdrowe odżywianie pdf, ibuk.pl, czytanie książek online, wojna hybrydowa prezentacja, ludzie krotka historia, metoda sftr…