W ciemnym zwierciadle

Autor: Joseph Sheridan Le.Fanu

 W ciemnym zwierciadle to wyjątkowa książka w dorobku Josepha Sheridana Le Fanu. jednego z twórców powieści gotyckiej. Motywem przewodnim są najrozmaitsze przykłady zjawisk nadprzyrodzonych. z których każdy stanowi studium przypadku z archiwum doktora Martina Hesseliusa. lekarza i naukowca zajmującego się studiowaniem stanów psychologicznych w kontekście choroby umysłowej. W umysłach pacjentów doktora Hesseliusa naruszona została granica pomiędzy światem realnym i nadprzyrodzonym: są prześladowani przez mściwe zjawy i wampiry. pojeni trucizną i w efekcie zapadają w sen przypominający śmierć. cierpią na przerażające halucynacje. Doktor jest zazwyczaj w stanie wyjaśnić te zjawiska za pomocą metod psychopatologii. ale dzięki literackiemu chwytowi w postaci obiektywnego z pozoru narratora – którym jest

28: https://woblink.com/ebook/ratuj-maluchy-rodzicielska-rewolucja-karolina-elbanowska-tomasz-elbanowski-17808u

Cena: Tomasz Elbanowski


Moment życia

Autor: Joanna Zawadzka

JEDEN NIEWINNY I PRZYPADKOWY INCYDENT. KTÓRY ZMIENIA WSZYSTKO. Joanna jest dwudziestoparoletnią studentką. która przeprowadziła się z małego miasteczka do Płocka. Ma własne mieszkanie i dobrą pracę. Wiedzie spokojne. uporządkowane życie aż do dnia. kiedy zostaje osaczona przez przystojnego mężczyznę. którego spotyka na każdym kroku. Początkowa niechęć szybko przeradza się w uczucie niczym z bajki. Wszystko zaczyna się komplikować. kiedy Joanna przypadkiem dowiaduje się. że mężczyzna jest gangsterem. Zawziętość i chorobliwa zazdrość Krzysztofa oraz nieustępliwość i własne zdanie Joanny powodują. że ich spotkania są pełne pasji. erotyzmu. a także wiecznych kłótni. rozstań i powrotów. ‚Moment życia’ to historia prawdziwej. trudnej i wytrwałej ponad wszystko miłości. dla której warto poświęcić życie.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 28


Ciuciubabka

Autor: Faye Kellerman

Porucznik z wydziału zabójstw Los Angeles. Peter Decker. zostaje wezwany do kolejnej sprawy. O tym śledztwie będzie głośno. Cztery ofiary. morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Napastnik włamał się na luksusowe ranczo strzeżone przez armię ochroniarzy. Jednym z zabitych jest właściciel posiadłości. miliarder Guy Kaffey. Twórca handlowego imperium miał wielu wrogów wśród kalifornijskich biznesmenów. Dużo wątpliwości budziła też jego działalność dobroczynna. Dlaczego wspierał wyłącznie byłych więźniów? Czy popełnił błąd. zatrudniając ich jako osobistych ochroniarzy? Decker sprawdza każdą poszlakę. ale sprawa coraz bardziej się wikła. a kolejni podejrzani mają niepodważalne alibi Śledztwo zaczyna przypominać zabawę w upiorną ciuciubabkę. 

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena:


Twój dotyk

Autor: Andrea Laurence

Nie wiem. kim jestem. Podobno nazywam się Cynthia Dempsey. podobno cudem przeżyłam katastrofę lotniczą. Mówią. że jestem zaręczona z Willem Taylorem. potentatem prasowym. Ten przystojny mężczyzna często odwiedza mnie w szpitalu. Nie pamiętam go. ale gdy mnie dotyka. płonę…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


Szokujące mechanizmy budowy i działania Wszechświata

Autor: Stanisław Sacharski

Ta książka jest odmienna. niepodobna do innych. Została  napisana wyłącznie na podstawie własnych przemyśleń autora i intuicji z uwzględnieniem podstawowych praw natury. Język książki jest prosty. w większości potoczny. jakiego używa się na co dzień. Publikacja opisuje strukturę oraz główne mechanizmy funkcjonowania natury. dotychczas stanowiące dla ludzi wielką tajemnicę. Nie zawiera prawie żadnych dodatkowych informacji ani o historii. ani o rozwoju nauki w tym zakresie. wobec tego podane informacje są niemal czystą esencją opisywanych zagadnień. W książce nie ma żadnych równań ani wyliczeń. Pozostawiono to profesjonalnym fizykom i kosmologom.Opierając się na treści książki. można w sposób zadowalający odpowiedzieć na następujące. fundament

:

Cena:


Trzy minuty po trzeciej. Powieść sensacyjno-egzotyczna

Autor: Teodor Parnicki

Powieściowy debiut Teodora Parnickiego z 1929 roku wraca do czytelników po ponad 85 latach zapomnienia!

Autor przenosi czytelników w egzotyczny świat Azji i  odległej Mandżurii. której stolica. Harbin. w latach dwudziestych zyskała miano „Paryża Dalekiego Wschodu”. Właśnie tam rozpoczyna się historia opowiedziana na kartach „Trzech minut po trzeciej”. powieści. której narracja jest kreślona przez Parnickiego w zgodzie ze wszystkimi regułami literatury popularnej początku XX wieku.

Akcja powieści rozpoczyna się w mroźny zimowy wieczór w połowie lutego 1927 roku. gdy w ręce sowieckiego wywiadu przypadkowo dostają się dokumenty. których ujawnienie naraziłoby japońskie interesy związane z Koleją Wschodniochińską. Tajne informacje wkrótce mają być prze

22: https://woblink.com/ebook/fragmenty-winem-poplamionego-notatnika-charles-bukowski-robert-sudol-17579u

Cena:anna wolf zemsta gangstera, andrzej pilipiuk oko jelenia, matasek pdf, wprowadzenie do metodologii badań pedagogicznych łobocki pdf, ebook harry potter, virginia woolf paní dalloway, ebooki download, podręcznik do hiszpańskiego pdf, bez przebaczenia książka, ojciec krystyny z powieści sigrid undset, juliusz ćwieluch generałowie, bartoś mnich, pieśń legionów polskich we włoszech, subiektywizm, dalej niż boska cząstka, akardin, requiem aeternam przybyszewski, klasyfikacja podmiotów gospodarczych, jarzemski piotr, kolejne 365 dni chomikuj…