When the Sleeper Wakes

Autor: Herbert George Wells

This book was written in 1899. and is one of the last science-fiction books Wells wrote before his turn towards social realism in his writing. In this dystopian novel. Graham falls into a coma-like sleep. a sleep that he wakes from some 203 years in the future. But times have changed. Due to the wise investments of a board of trustees. Graham’s money has compounded into the greatest fortune the world has ever seen. and the trustees have used it to virtually enslave the entire planet. But when he comes out of his trance he is horrified to discover that the money accumulated in his name is being used to maintain a hierarchal society in which most are poor. and more than a third of all people are enslaved. This struggle is the main focus of the larger part of the novel. The novel proposes that whatever is done officially for the good of society. individual ambition is unlikely to address the failure of capitalist structures to create a good standard of living for those whose work supports the system.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Zapiski podglądacza

Autor: Gay Talese

Gay Talese. dziennikarz i autor książek o życiu seksualnym Amerykanów. dostaje tajemniczy list. Właściciel motelu w Kolorado wyjawia w nim. że od lat podgląda życie intymne swoich gości i zapisuje wnioski z obserwacji. Podglądacz namawia Talese’a. żeby skorzystał z jego dzienników przy pisaniu kolejnej książki. Zaintrygowany dziennikarz leci do Kolorado. by potwierdzić prawdziwość tej niesłychanej historii. Po lekturze obszernych zapisków podglądacza stwierdza. że doskonale dokumentują one. jak zmieniały się seksualne zachowania Amerykanów. Jednak Talese nie upublicznia dzienników. ponieważ ich autor chce pozostać anonimowy. Dzisiaj. 35 lat później. Gerald Foos zdecydował się ujawnić swoją tożsamość. a Gay Talese napisał o nim fascynującą książkę. która pozwala czytelnikowi zajrzeć tam. gdzie nigdy nie miałby szans dotrzeć. 

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 28.99


Le Fauteuil hanté

Autor: Gaston Leroux

«Le Fauteuil hanté» est un roman policier comique et „noir”. L’histoire se passe à L’Académie française. qui devient le théâtre de drames répétés. Chaque candidat à la succession de Mgr d’Abbeville s’écrouli. mort. pendant le discours de réception. Le Secrétaire perpétuel et marchand d’antiquités commencent leur investigation en tremblant de peur… et ils nous font bien rire. C’est histoire qui se présente comme un récit d’horreur mais qui. finalement. amuse beaucoup plus qu’il ne fait peur.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Gniazdo

Autor: Maria Dahvana Headley

Aza Ray znowu przebywa na ziemi. Jej chłopak Jason nie posiada się z radości. rodzina zaleczyła rany. Aza prowadzi zwyczajne życie. a raczej na tyle zwyczajne. na ile to możliwe dla kogoś. kto w poprzednim roku zmarł. obudził się na podniebnym statku i odkrył. że swoją pieśnią jest w stanie zmieniać świat.

Jakaś część Azy wciąż tęskni za chmurami. niezależnie od tego. jak bardzo dziewczyna kocha ludzi na ziemi.

Jason. obsesyjnie pragnąc zapewnić ukochanej bezpieczeństwo. popełnia straszliwy błąd. a ona staje się zbiegiem w Magonii. gdzie sprzeciwia się własnej matce – surowej. żądnej krwi Zal Quel – i swojemu śpiewającemu partnerowi Daiemu. Aza musi odbyć podróż na skraj świata w poszukiwaniu legendarnej broni. Ta podróż zupełnie ją zmieni.

Ta książka – o

31.9: https://woblink.com/ebook/przeklety-prom-mats-strandberg-dominika-gorecka-krystyna-podhajska-29949u

Cena:


Kreta Subiektywnie

Autor: Piotr Gociek

Kreta subiektywnie – czyli wesołe zapiski dyletanta. Przewrotna opowieść o wyspie. na której im więcej zobaczysz. tym więcej pozostaje do odkrycia

– Co można robić nad zatoką. przy której tańczył Grek Zorba?

– Dlaczego król Grecji musiał nocować w wąwozie Samaria?

– Czego absolutnie nie należy mówić Kreteńczykom?

– Czy Knossos to archeologiczny Disneyland?

– Jak trafić na urodziny Giorgiosa i pozostać trzeźwym?

– Co polscy żołnierze w służbie rosyjskiego cara robili na Krecie?

– Które miasto wyspy było dumą Rzymu i dlaczego nic o tym nie wiecie?

– Dlaczego autor spacerował po Rethymnonie w górze od pidżamy. żółtych szortach i z fuksjową parasolką?

Wydawnictwo: Pascal

Cena: 31.5


Strefa komfortu

Autor: Ludwik Wolta

Książka o dzisiejszym kryzysie męskości – młodych mężczyznach. którzy obawiają się ryzykować. stają się wygodniccy i zamykają w świecie gier. internetu i mediów społecznościowych.

Kiedy Berno traci wszystko. do czego przywykł – kobietę. pracę i niezależność

finansową – postanawia odkryć. czego naprawdę pragnie. Podążając za wskazówkami coacha Jakuba Wernera. dokonuje introspekcji i uświadamia sobie. że od dawna drzemała w nim pokusa przygotowania i popełnienia widowiskowej zbrodni…

>skończ te słynne studia humanistyczne

>tyraj za biedacką pensję

>strać dziewczynę

>strać biedacką pensję

>graj w Counter Strike’a i jedz parówki

>zostań przegrywem

>zabij się

>

>albo kogoś…


Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3.99kwintesencja q pdf, kompendium wiedzy o żywności żywieniu i zdrowiu, antoni kępiński książki, wiedźmin saga po kolei, granica nałkowska, specjalne potrzeby edukacyjne, dynamiczne plastrowanie śliwiński pdf, pedagogika twórczości szmidt pdf, bajki puszkina, kuba wojewódzki książka pdf, zawsze w porę krawczyk, henryk sienkiewicz krzyzacy, dzisiaj trzeba wybrać glas, beisert, dean koontz oczy ciemności pdf, jan kochanowski fraszka, zagrożenie terroryzmem w polsce, strategie podatkowe przedsiębiorstw, ibuk.pl za darmo, edward snowden pamięć nieulotna, burzliwe dzieje pirata rabarbara, futbonomia pdf, seweryński michał, matura angielski ćwiczenia leksykalno gramatyczne pdf…