Jutro

Autor: Andrzej Strug

Książka jest związana z osobistymi doświadczeniami Struga jako konspiratora odnosząc się jednocześnie do rewolucji z 1905 roku.

Jako skazaniec czekający na śmierć. zaczyna sobie przypominać całe swoje życie. jak bezradny jest wobec natrętnych myśli. nie mając zbyt wiele czasu na rozmyślenia.

W sąsiedniej celi jego towarzysz również się zastanawia. czy jego życie poświęcone na walkę przeciw składom wódczanym miało sens i jakąś wartość.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Rozliczanie VAT w działalności sezonowej

Autor: Marcin Jasiński

Wakacje to okres. w którym wielu podatników decyduje się na podejmowanie działalności sezonowej. W związku z tym mają oni wątpliwości. czy powinni się z tego tytułu rejestrować do VAT. czy muszą mieć kasę fiskalną oraz jakie stawki VAT zastosować do wykonywanych przez siebie czynności. Niezależnie od tego. czy podatnik prowadzi działalność zarejestrowaną. czy też nie dla celów rozliczeń VAT traktowany jest jako podatnik. Obowiązki w zakresie VAT zależą od rodzaju prowadzonej działalności i wysokości osiąganych obrotów.

W publikacji przedstawiamy kompleksowe omówienie zasad rozliczania VAT w działalności sezonowej dotyczące:

• rejestracji w zakresie podatku VAT.

• wypełniania deklaracji VAT.

• ewidencji obrot

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 26.9


Lekarze zwierząt w Powstaniu Wielkopolskim

Autor: dr n. wet. Włodzimierz Andrzej Gibasiewicz

Pragnąc zachować coraz bardziej zacierający się obraz tamtych ludzi i tamtych wydarzeń. Autor postanowił ocalić od zapomnienia przynajmniej garstkę uczestników tamtych wydarzeń. Doktor Gibasiewicz swoją postawą. swoją pasją. której poświęcił ostatnie 15 lat. ocala od zapomnienia biografie wielu swoich kolegów z profesji zajmującej się leczeniem zwierząt. Udowadnia. że nieznane dotąd historie życia wielu lekarzy weterynarii można przypomnieć i ożywić. ku chwale i pożytkowi naszej społeczności.

Okazuje się. że w tak niewielkiej grupie zawodowej znalazło się tak wielu patriotów. wielu dzielnych i mężnych. niezwykle odważnych. i prawych ludzi. Miłość do ojczyzny oznaczała w czasach walk o niepodległość ojczyzny. najwyższe oddanie. od

:

Cena:quizy po angielsku, adam rutherford, nesbo czerwone gardło, postmodernizm filmowy, nieuleczalne choroby, cztery proste masaże pdf, civilization v poradnik, wymarzony mężczyzna pdf, prezentacja multimedialna po angielsku, władcy świata, murator pdf, architektura murator prenumerata, prywatne prawo międzynarodowe, teraz matura biologia vademecum, jodzio, jakoś to będzie. szczęście po polsku, 13 księga pana tadeusza pdf, małgorzata gautier…