Der leuchtende Schlüssel

Autor: Edgar Wallace

Der Ganove Horace Tom Tickler war tot. Er wurde in einem fremden Auto gefunden. vor dem eleganten Gesandschafts-Klub in London. „Wenn Sie wissen wollen. wer den armen Mr. Tickler ermordet hat. erkundigen Sie sich am besten bei Mr. L. Moran.”… Das stand auf einer Karte. die an Chefinspektor Smith adressiert war. Der Inspektor hielt Mr. Moran schon immer für eine dunkle Persönlichkeit.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Te wszystkie następne lata

Autor: Catherine Dunne

O marzeniach. miłości i sile kobiet.

Książka przedstawia losy dwóch kobiet – Irlandki i Hiszpanki – splecione na tle wydarzeń historycznych. które w ubiegłym wieku wstrząsały Hiszpanią. Cyprem i Irlandią.

Calista. piękna i zdecydowana Irlandka o hiszpańskich korzeniach. zakochuje się w starszym od siebie Alexandrosie i wyjeżdża z nim na Cypr. Na miejscu czar pryska. a Calista staje się więźniarką apodyktycznego męża. Postanawia jednak walczyć o siebie. a po burzliwych przeżyciach i dotkliwej stracie szuka spokoju – i zemsty za swoją krzywdę.

Pilar ucieka z hiszpańskiej wsi do Madrytu w poszukiwaniu lepszego życia. Pragnie za wszelką cenę wyrwać się z biedy. ciężko więc pracuje i ciuła każdy grosz. Ona również ulega urokowi starszego mężczyzny i przez jakiś czas żyje jak w bajce. Kiedy spotyka ją gorzkie rozczarowanie i niepowetowana strata. postanawia mimo wszystko zapewnić sobie dobre życie i naprawić błąd sprzed lat.

Ekscytująca. poruszająca bardzo prawdziwa – Dunne jest jedną z najlepszych współczesnych pisarek.

Roddy Doyle. laureat Man Booker Prize

Bardzo wciągająca opowieść o kobietach.

‚Publishers Weekly

Dunne wie jak napisać o  kobietach wzgardzonych. zdradzonych… bardzo wciągająca lektura. 

‚Booklist

Dunne pisze o obsesyjnej miłości. pokazując. jak pozornie normalne sytuacje mogą doprowadzić do szaleństwa.

‚The Times’

Dunne pisze o zwykłych ludzi. ale w jej powieściach ich życie jest niezwykłe.

‚Sunday Tribune

Catherine Dunne (ur. 1954) jest irlandzką pisarką. autorką wielu powieści. w tym ‚The Things We Know Now’. która w 2013 roku została uhonorowana Giovanni Boccaccio International Prize for Fiction. Jej książki wielokrotnie wyróżniano. a także tłumaczono na wiele języków. Catherine Dunne znalazła się ostatnio na liście kandydatów do pierwszej edycji nagrody Irish Fiction Award. Mieszka w Londynie.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32.9


Dakota

Autor: Michał Piedziewicz

Lata osiemdziesiąte XX wieku. W życie siedemnastoletniej Aśki wbiega o rok starszy gitarzysta. Dziewczyna wkrótce dołącza do jego zespołu. to czas koncertów w gdyńskim Domu Kultury Kolejarz. gonitw z zomowcami. ale także zbliżających się matur i najważniejszych wyborów.

 

Perypetiom Aśki przygląda się Łucja – jej pamiętająca czasy powstawania Gdyni babka. Przygląda się również Marek. nieco zgorzkniały. bo ciężko doświadczony młodzieńczą miłością. młodszy brat.

 

Wkrótce Aśka z Łucją pasjonują się telewizyjną debatą Wałęsa–Miodowicz. a rzeczywistość nabrzmiewa do zmiany. Przychodzi wolność. z nią dobrodziejstwa wolnego rynku. a zamiast muzyki i miłości ważne zaczynają być kariery.

 

Dakota to relacja z czasów. gd

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Donald Trump

Autor: David Cay Johnston

Donald Trump. Jak on to zrobił? to efekt ponad trzydziestoletniego śledztwa dziennikarskiego. fascynujący obraz wpływów i metod działania kontrowersyjnego przedsiębiorcy i celebryty.Czego nauczył się od dziadka. nielegalnego imigranta z Niemiec. który wzbogacił się na budowaniu burdeli w czasach gorączki złota? Czy zostałby potentatem na rynku nieruchomości. gdyby nie współpraca z mafią i zatrudniani na czarno Polacy? Dlaczego dzwonił do magazynów plotkarskich. opowiadając o swoim nieistniejącym romansie z Carlą Bruni? Czemu hodował kozy na polu golfowym? Czy naprawdę jest miliarderem?

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 34.9


Stracone zachody miłości

Autor: William Shakespeare

Król krainy Nawarry postanawia zaprowadzić w swoim królestwie niezwykłe. rygorystyczne porządki. Podejmuje zobowiązanie. że zrezygnuje z wszelkich rozrywek i towarzystwa kobiet. Sytuacja ulega diametralnej zmianie wraz z pojawieniem się francuskiej księżniczki w otoczeniu dworu. Komediowe wydarzenia pokażą. jak jej obecność wpłynie na realizację królewskich zamierzeń.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 3.66marek mączyński, powody do życia, biblioteka medyczna online, paradowski mafia, co grają, prawo cywilne last minute pdf, szczyrk atrakcje latem, griffin pdf, darmowe ebooki online, polityka spójności unii europejskiej, psychologia rozwoju człowieka bee pdf, historia egzamin gimnazjalny powtórka, insulinooporność leczenie, testy z anatomii, zeżrą…