How to make a healthy and happy children

Autor: Józef Słonecki

It is a treasury of knowledge for people who want to raise healthy children. This is a manual for all future and responsible parents.

 

This book directly demolishes stereotypes and breaks popular views but often imprecise about infertility. genetic diseases. eugenics. vaccinations. fertilization and pregnancy. We can easily ask the reader if she or he is prepared for sensational knowledge.

 

It should be noted that this is a book for men and women. It’s obvious. but often we forget that only two healthy parents can give health to the child.

 

“Who will your children blame for having to live with diseases and going from one doctor to another? As you no doubt have guessed. though you’d rather not know. they will blame their parents. And they will be absolutely right!”

  11.5: https://woblink.com/ebook/a-little-princess-wydanie-dwujezyczne-z-gratisami-frances-hodgson-burnett-138107u

Cena:


ISBN

9788301203252: Wydawnictwo

Format

89: https://woblink.com/ebook/ochrona-srodowiska-dla-inzynierow-jacek-krystek-138302u

Cena:refleksje nad filozofią niemiecką, pięciopsiaczki wanda chotomska, filozofia przyrody, książki do pobrania, antoni magier, kwiat pustyni online za darmo, martel sodoma, prawo drogowe, dzisiaj trzeba wybrać glas, iluzoryczne, bezpieczeństwo wewnętrzne państwa, mudra trzeciego oka, ponad 100 sposobów na pamięć, karolcia książka pdf, kraje biedne, vi keeland naga prawda, małomiasteczkowy mp3 chomikuj, cywilizacje prekolumbijskie mapa, wielka improwizacja pdf, barbara winczura, brian tracy maksimum osiągnięć pdf…