Wielki reset. Walki ze złotem i koniec systemu finansowego

Autor: Willem Middelkoop

 Rok przed bankructwem banku Lehman Brothers. w 2007 roku. Willem Middelkoop przekonywał. że kryzys kredytowy to tylko kwestia czasu. Obecnie przewiduje zbliżający się „wielki reset” światowego systemu pieniężnego.

Zdaniem Middelkoopa system finansowy będzie potrzebował nowego zakotwiczenia przed 2020 rokiem. Dolar traci swój status światowej waluty rezerw. bezpieczną walutą nie jest już nawet frank szwajcarski. Według autora reset zostanie zaprojektowany w taki sposób. by Stany Zjednoczone utrzymały znaczenie. przy jednoczesnym włączeniu do nowego systemu innych walut. takich jak euro czy juan. Najprawdopodobniej jednym z filarów światowego systemu pieniężnego ponownie stanie się złoto.

„To wspaniała historia opisująca dzieje pieniądza i złota. Każdy powinien zrozumieć wnioski płynące z wywodu Middelkoopa”.

Eric Sprott. założyciel Sprott Asset Management

PRZYGOTUJ SIĘ NA NADCHODZĄCY WIELKI RESET

Willem Middelkoop (1962) jest założycielem funduszu inwestycyjnego Commodity Discovery Fund i autorem książek traktujących o światowym systemie finansowym. W latach 2001-2008 był komentatorem rynku dla holenderskiej telewizji RTL. współpracował także z CNBC. W swoim pierwszym bestsellerze z 2007 roku w książce Als de dollar valt (Jeśli upadnie dolar) przewidział kryzys kredytowy. który zachwiał światową gospodarką.

Dlaczego należy zakładać. że dojdzie do wielkiego resetu światowego systemu finansowego? Jak można zmienić międzynarodowy system pieniężny? Jak duże są chińskie rezerwy złota w porównaniu z zachodnimi? Czy Chiny nadal finansują Stany Zjednoczone? Dlaczego niektóre kraje rozpoczęły repatriację swojego złota z USA? Co się dzieje w czasie tak zwanych wojen walutowych? Czy jesteśmy w stanie pozbyć się zadłużenia? Czy należy się obawiać dalszej represji finansowej? Czy złoto będzie częścią resetu?

„Wielki reset” systemu finansowego dla wielu będzie szokiem. Książka Willema Middelkoopa pomoże każdemu. kto zechce się do nadchodzącej zmiany dobrze przygotować.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


ISBN

9788380835474: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/lola-aleksandra-bialczak-31800u

Cena:


Sułtan

Autor: Demet Altınyeleklioğlu

Nieoczekiwana śmierć Mehmeda Zdobywcy podczas przygotowań do podboju Rzymu wstrząsa osmańskim pałacem. Władzę przejmuje szehzade Bajazyd. ale matka jego młodszego brata. Dżema. gotowa jest zrobić wszystko. by to jej syn zasiadł na tronie.

Czemu duszę młodego Dżema. który w dzieciństwie nigdy nie pragnął panować. rozpala nagle żądza władzy? Czy nieznające zaspokojenia kaprysy kobiet. które wkroczyły do jego życia. przywiodły go do zguby? Czyje ręce podają mu śmiercionośny kielich – papieża Borgii czy znanej jako Królowa Trucizn pięknej Lukrecji? A może tej. która jest najbardziej kochana?

Od ośnieżonych szczytów gór Küre po splendor osmańskiego pałacu; od potężnych piramid. po zdradzieckie mury zamku joannitów na wyspie Rodos – tu śmiertelne intrygi przeplatają się ze sk

28.99: https://woblink.com/ebook/koszmarne-istoty-ktore-spotykasz-kazdego-dnia-marco-kubis-32048u

Cena:


Cię-mność

Autor: Bogusław Kierc

druga część tryptyku ‚mniemania’

‚Cię-mność’ to bardzo szczególny dziennik. łączący elementy rzeczywistych notatek na temat odwiedzanych miejsc i przeżywanych emocji. z zapisem podróży w głąb siebie. do początku doświadczeń nacechowanych silnym. sensualnym. ale zarazem metafizycznym przeżywaniem erotyki. jak i potrzebą poznania w sensie egzystencjalnym; poprzez sztukę. tworzenie jako takie i szeroko pojętą duchowość.

‚Cię-mność’ jest także obrachunkiem osobistym. będąc w narracji Tym. Onym. kimś z zewnątrz i wewnątrz autora. i narratora zarazem. Dystans ów. to stylistyczna i gramatyczna samoobrona przed intensywnością tej wiwisekcji. A równocześnie gra z konwencjami spowiedzi. pamiętnika i opowieści podróżnej.

‚Ci

19.9: https://woblink.com/ebook/miedzy-prawami-przedpiekle-vera-eikon-31599u

Cena:


ISBN

9788324053421: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/swieci-pierwszego-kontaktu-szymon-holownia-32879u

Cena:365 dni książki, jacek banaszkiewicz, religia a polityka, skyrim towarzysze zadania, ósmy dzień tygodnia hłasko, dorota jankowska, książki biologiczne, pretarianie, exsite pl darmowe ebook download ksiazki 1077017 jakub zulczyk slepnac swiatel, conan i pradawni bogowie, chłopiec z burzy książka, stuhrmówka, o chinach, infrastruktura transportowa pdf, tatarkiewicz o szczęściu pdf, powojnie, oczy ciemności dean koontz, bajki do słuchania królowa śniegu, uwarunkowania zarządzania zasobami ludzkimi, chemia piękna, socjologia literatury, barbara moore…