ISBN

9788380643499: Wydawnictwo

Format

10: https://woblink.com/ebook/lud-wesolkow-w-dawnej-polsce-leonard-lepszy-32139u

Cena:


ISBN

9788365740731: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/king-t-m-frazier-32913u

Cena:


Stańczyk

Autor: Michał Bobrzyński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Stańczyk (zw. też Stasiu Gąska) błazen nadworny Jana Olbrachta. Aleksandra Jagiellończyka. Zygmunta Starego i Zygmunta II Augusta. znany z ostrego dowcipu. Zarówno imię. nazwisko. jak i przebieg jego życia pozostają nieznane. a daty urodzenia i śmierci niepewne. Pochodził z podkrakowskich Proszowic. Słynął z ciętego dowcipu. nie oszczędzał władców w ocenie decyzji politycznych (m.in. na temat hołdu pruskiego 1525 roku). Przez to uważany był za wielkiego patriotę. człowieka wykształconego i zorientowanego na arenie politycznej. Był postacią często cytowaną przez literatów renesansowych (Łukasz Górnicki. Jan Kochanowski. Marcin Kromer. Mikołaj Rej

:

Cena:spektroskopia impedancyjna, niebezpieczna gra pdf, kolorowanka listek, biblioteka analiz, człowiek i zwierz, książki w pdf, automatyzacja procesów produkcyjnych pdf, kochanek lady chatterley pdf, alyssa i czary, pietnoczka, bochenek anatomia pdf, kobiety 44, tajemnicza wyspa juliusza verne’a, bernadetta fuchs, historia wilków, patryk gałuszka…