https://woblink.com/product-publication/download/128766/epub

1: Autor

:

Cena:


ISBN

9788381420259: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/rozprzestrzenialne-media-michal-wroblewski-henry-jenkins-sam-ford-joshua-green-128920u

Cena: Sam Ford


Żywot Świętej Katarzyny ze Sieny

Autor: Rajmund z Kapui

Pierwsze w historii pełne wydanie żywota Świętej Katarzyny ze Sieny autorstwa Rajmunda z Kapui

Katarzyna ze Sieny – wielka mistyczka i Doktor Kościoła. współpatronka Europy – nie ma drugiej takiej świętej w dziejach chrześcijańskiej Europy. Poucza papieży. kardynałów i arystokratyczne rody włoskich miast; w podróży towarzyszy jej nieustannie orszak wielbicieli – poetów. malarzy i dobrze urodzonych młodzieńców; jej dzieło: Dialog o Bożej Opatrzności. stawia ją w jednym szeregu z Petrarką i Boccaciem. Dzięki niej papież powróci z „niewoli awiniońskiej”. Umiera młodo. ale to nie koniec jej rewolucyjnego ducha. którego poniosą w świat jej wybitni współtowarzysze i emisariusze Bożej Sprawy. m. in. bł. Rajmund z Kapui.

Kiedy skończyła mówić. papież uśmiechnięty nawiązał do jej słów. streszczając całą wypowiedź i tak rzekł do kardynałów: „Bracia. jakżeż godni nagany jesteśmy w oczach Bożych. kiedy drżymy ze strachu. a ta kobietka nas zawstydza. Mówię »kobietka« nie dla lekceważenia jej płci. ale dla podkreślenia jej kruchości i dla naszego zbudowania. Ona z natury powinna się lękać. nawet wtedy. gdybyśmy sami czuli się bezpieczni. a tymczasem my doznajemy strachu. a ona nic się nie boi. i jeszcze nas umacnia. Powinniśmy się wstydzić’.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 49.99repetytorium leksykalne niemiecki, grzegorz śpiewak, kamasutra pl pdf, podstawy toksykologii, kamienie na szaniec ksiazka, paw królowej pdf, różański marcin, harry potter i kamień filozoficzny j.k. rowling, biologia genetyka gimnazjum, zbigniew zawadzki, cud miód malina, wielka historia.pl, nie tłumacz się działaj pdf, piekielna miłość pdf haner, manfred byron, ignatowicz prawo rzeczowe, poeta karmiciel wszy, love rosie ksiazka…