LSP Perspectives 2. Języki specjalistyczne – nowe perspektywy 2

Autor: Barbara Borkowska-Kępska

To druga monografia z serii Language Perspectives.

Tym razem zostały w niej zamieszczone artykuły polskojęzyczne. rozszerzając spektrum

aktualnych oraz potencjalnych współautorów.

Badacze języków specjalistycznych zajmujący się nimi zarówno od strony praktycznej jak i teoretycznej skupiają się na zagadnieniach takich jak cechy dystynktywne dyskursów specjalistycznych. a także na wyzwaniach jakie języki specjalistyczne stawiają wobec tłumaczy i dydaktyków. Sporo miejsca w niniejszej monografii poświęcono problematyce tłumaczeniowej. Omawiane są zagadnienia związane zarówno z tłumaczeniem terminologii specjalistycznej. jak i dydaktyką tłumaczeń specjalistycznych.

40: https://woblink.com/ebook/japanese-supply-chains-in-europe-management-and-development-anna-baraniecka-jaroslaw-witkowski-127060u

Cena: Jarosław Witkowski


Opowieści z angielskiego dworu. Camilla

Autor: Magdalena Niedźwiedzka

Trzecia część trylogii ‚Opowieści z angielskiego dworu’ przedstawia losy księcia Karola i Camilli Parker Bowles po tragicznej śmierci księżnej Diany w 1997 roku. Akcja została doprowadzona do drugiego małżeństwa następcy tronu w roku 2005.

Oprócz dalszego życia dwojga słynnych bohaterów prezentuje galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia. Ukazuje historię wielkich namiętności. walkę o prawo do samostanowienia. a także starania o określenie swojej roli w świecie. Trylogia jest pierwszą próbą powieściowej fabularyzacji życia Diany. księżnej Walii. Camilli. obecnej księżnej Kornwalii. i księcia Karola. To swego rodzaju subiektywne studium ich życia.

Magdalena Niedźwiedzka. autorka zbeletryzowanych biografii ‚Królewska heretyczka’ i ‚Maria Skłodowska-Curie’ oraz cyklu ‚Opowieści z angielskiego dworu’. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Polski teatr po upadku komunizmu

Autor: Olga Śmiechowicz

Książka obrazuje przemiany estetyki i funkcji polskiego teatru po upadku komunizmu na przykładzie twórczości trzech artystów. Pierwszy z nich to Krystian Lupa. który pod koniec XX wieku uzyskał status jednego z najważniejszych twórców polskiej i szerzej – europejskiej kultury. Dwaj pozostali to Krzysztof Warlikowski i Jan Klata – najzdolniejsi uczniowie Lupy. którzy odnaleźli własny. indywidualny głos.

Każdy z nich reprezentuje całkowicie odmienny sposób myślenia o sztuce teatru. Krystian Lupa swoją pracę artystyczną skupił przede wszystkim wokół literatury austriackiej i rosyjskiej. Teatr Krzysztofa Warlikowskiego to pogłębiona lektura tekstów antycznych i Williama Szekspira. Natomiast Jan Klata. reżyser o wyjątkowo rozbrykanej wyobraźn

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36kwartet aleksandryjski, jarosław newerly, formy działania administracji publicznej, nad niemnem bohaterowie, przygody odyseusza opracowanie, mity greckie książka, swiat bez konca, jack reacher adres nieznany, wydawnictwo lampart, księgi jakubowe audiobook peszek, wieczór trzech króli pdf, piknik pod wiszącą skałą serial online, limes inferior pdf, karolcia ebook, the foxhole court pdf, tablica matematyczna pdf, gawęcki żywienie człowieka pdf, pierwsza miłość książka, greg mckeown, kodeks pracy 2018 pdf, postępowanie administracyjne testy z odpowiedziami, tomasz niziński…