Pod Mocnym Aniołem

Autor: Jerzy Pilch

Słynna powieść Jerzego Pilcha. wyróżniona Nagrodą Literacką Nike. znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu. samotności. nadziei i miłości. która być może ocala…

Życie głównego bohatera. Jurusia. alkoholika. wyznacza przerażająca cykliczność − chroniczne picie. kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne. śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat. nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. Czy Juruś podejmie próbę wyjścia z nałogu? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć grozę rzeczywistości? Wreszcie czy delirycy. nawet jeśli odpowiedzą twierdząco. naprawdę przestaną pić?

„Jaką duszę ma człowiek. który wie. że przepił wszystkie pralki świata? Odpowiadam: duszę ma uskrzydloną. a myśl jego wiruje jak bęben w ostatniej fazie odsączania. Kiedy czujesz na sercu ciężar miliarda przepitych pralek − jest nie do zniesienia. Ale kiedy unosisz udręczony wzrok i widzisz. jak ptasie ławice białoskrzydłych pralek szybują pod wodnistymi niebiosami niczym eskadry papieskich helikopterów. pojmujesz. iż jest ci dane więcej niż innym. Jeśli ci dany niekonwencjonalny dar i jeśli zdołasz przeżyć. jeśli przedtem nie umrzesz. możesz zacząć wędrówkę w poszukiwaniu wszystkich utraconych pralek. a nawet − tak jest − w poszukiwaniu wszystkich utraconych rzeczy”. (fragment książki)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 26


Niekochana

Autor: Madelina Sheehan

ŻYCIE TO NIE BAJKA. MIŁOŚĆ TO NIE ZABAWA

Dorothy Kelley jest urodzoną romantyczką. wypatrującą księcia na białym rumaku. Lecz zamiast go znaleźć. w wieku piętnastu lat zachodzi w ciążę. A mając lat osiemnaście. wychodzi za mężczyznę. którego nie kocha. 

Jednak wszystko się zmienia za sprawą Jasona Brady’ego. członka klubu motocyklowego Hell’s Horsemen. Miłość do niego zwala Dorothy z nóg. Ale to wszystko nie jest takie proste. Jase ma żonę i dzieci. Chociaż Dorothy cierpliwie czeka. aż ukochany zostawi dla niej rodzinę. czas mija nieubłaganie. Jej rozgoryczenie wykorzystuje James Young. którego życie jest pełne sekretów.

Kolejne zdarzenia są bolesną podróżą do samopoznania i wybaczenia. podczas której Dorothy uświadamia sobie. że miłość. k

:

Cena:


Dorothée. danseuse de corde

Autor: Maurice Leblanc

Maurice Leblanc. père d’Arsène Lupin. raconte nous les mystérieuses et extraordinaires histoires. Cette fois l’action se déroule autour de formidable héritage et des quelques familles. Une chasse au trésor fabuleux. une mort (ou un meurtre?) mystérieux. les secrets interminables… Et bien sûr. il y a un peu d’amour dans ce roman. Ce livre est vraiment à part dans l’univers de l’auteur et réellement attachant.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Destiny znaczy przeznaczenie

Autor: Rachael Thomas

Angielka Destiny Richards słynie z tego. że leczy zwierzęta po ciężkich wypadkach. Dlatego szejk Zafir Al Asmari zwraca się właśnie do niej. Destiny jedzie z nim do jego pałacu na dwa miesiące. Dostanie za swoją pracę hojne wynagrodzenie. które umożliwi jej start w nowe życie. Nie przewidziała tylko. że bliższa znajomość z Zafirem wywróci jej życie do góry nogami…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


The Border Legion

Autor: Zane Grey

Only the love of the young Miss Joan Randle can melt the cold heart of Jack Kells. ruthless leader of a gang of desperados terrorizing the American borderlands. His cold eyes filled her with fear. but her goodness made something happen deep within him. Kells had a price on his head and on his heels. Now loving this woman could cost him his life…or it could make him a hero in this wild. dangerous land. There are classic Western elements: likable outlaws. the wild frontier. gold fever. and a damsel in distress. But there is also humor. romance. and a happy ending. Written in 1912. it reflects its time period. The heroine is spunky and virtuous. the villains are horrible but capable of redemption.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


John Macnab

Autor: John Buchan

Written in 1925. the novel opens with three gentleman friends – lawyer Sir Edward Leithen. banker John Palliser-Yeates. and Cabinet member Charles Lord Lamancha – discovering that they all suffer a common and debilitating malady. a loss of zest for life. all desperate to relieve the ennui that has engulfed them. The solution can only be something devilish. with a dash of daring. Enlisting the aid of another friend. Scottish landowner Sir Archibald Roylance. the trio contrives a plot to poach game – deer or salmon – from the hereditary lands of three of Archie’s Highland neighbors under the guise of an assumed false identity. „John Macnab.” On this. they stake their reputations and the danger proves innervating. This novel is a light interlude within the „Leithen Stories” series – an evocative look at the hunting. shooting and fishing lifestyle in Highland Scotland.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Śledzenie początku narodów słowiańskich

Autor: Wawrzyniec Sawicki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Niezwykle wartościowa książka. w której Wawrzyniec Surowiecki opisuje najdawniejsze dzieje narodów słowiańskich. z najbardziej zamierzchłych czasów. w tym i dzieje Polaków. Wawrzyniec Surowiecki. krypt.: W. S.. (ur. 4 sierpnia 1769 w Imielenku koło Gniezna. zm. 10 czerwca 1827 w Warszawie) – ekonomista. publicysta. pedagog. działacz oświatowy. historyk (slawista). geograf. antropolog. Pochodził ze średniozamożnej. wielkopolskiej rodziny drobnoszlacheckiej (ojciec Jan był wójtem rodzinnej miejscowości). Pierwsze nauki pobierał w szkołach Komisji Edukacji Narodowej (Kalisz. Poznań). Następnie. zamierzając wstąpić w szeregi stanu duchow

:

Cena:


Jankeski fajter

Autor: Aura Xilonen

Literacka petarda z Meksyku

Liborio – nielegalny meksykański imigrant w Stanach Zjednoczonych – nie ma nic. Żyje z dnia na dzień. pracując w podrzędnej księgarni. Jedyne. co umie. to szybko biegać i wyprowadzać piekielnie mocne ciosy. I z braku lepszego zajęcia – czyta. 

Pewnego dnia miesza się w uliczną awanturę w obronie platonicznej miłości. Tak rozpoczyna się jego antyodyseja we wrogim mieście…

Jankeski fajter to literacka petarda: mocno zakręcony język. hipnotyzująca i bardzo współczesna powieść – zabawna i dramatyczna zarazem. Jakby skrzyżowanie Doroty Masłowskiej z Eduardem Mendozą przenieść na pogranicze amerykańsko-meksykańskie.

AURA XILONEN (1995) przebojem wdarła się na literacką scenę. Za Jankeskiego fajtera zdobyła nagrodę Premio Mauricio Achar 2015. Do te

32: https://woblink.com/ebook/rok-koguta-tereza-bouckova-31327u

Cena:


Wydawnictwo

Psychoskok: Format

31219

https://woblink.com/product-publication/download/31219/epub: 1

Cena:prace plastyczne z płyt cd, nie śpisz, kazimierz jasiński, sposob na elfa, biała reduta tom 2, depresjologia, myibuk, ewa lange, skazane na potepienie, wczesna interwencja logopedyczna pdf, bogaty i grzeszny meghan march pdf, de barbaro książki, fable srebrne skrzynie…