Do moich ewentualnych czytelników

Autor: Agnieszka Haska

‚[…] Na podwórzu ustawiona była już spora grupa ludzi. złożona z tych. którzy opuścili byli swoje mieszkania lub kryjówki przed nami. Ustawiono nas w długi szereg i „gęsiego” przeprowadzono przez wszystkie podwórza i bramy na ulicę. W pierwszym podwórzu musieliśmy przejść przez szpaler skierowanych ku nam luf karabinowych. Mimo groźnej uwagi nie mogłem nie zwrócić uwagi na krwią splamione ciemne mundury. zakasane rękawy. osmolone twarze i dziki wyraz oczu naszych oprawców. (…) Tymczasem wyprowadzono nas na ulicę i ustawiono twarzami do muru i rękoma podniesionymi do góry. (…) Coraz to słychać było jęki kopniętych butami żołdaków czy też uderzonych kolbami karabinów. W tym nastroju stało się dla nas rzeczą pewną. że zastrzelą nas pod murem i żona mo

https://woblink.com/ebook/sny-chociaz-mamy-wspaniale-okupacyjne-dzienniki-zydow-z-okolic-minska-mazowieckiego-adam-kamienny-brandla-siekierka-barbara-engelking-chajcia-goldsztejn-eli-goldsztejn-125415u: https://woblink.com/product-publication/download/125415/epub

Cena: Autor


Wielka księga dań w słoiku

Autor: Tanya Linton

Proste przepisy na zdrowe i smaczne lunche. sałatki i desery. które zamkniesz w słoiku i zabierzesz do pracy. szkoły czy na wakacje!

Jeszcze kilka lat temu słoiki były zarezerwowane wyłącznie do konserwowania i przechowywania żywności. Dziś moda na dania w słoiku zaczęła obejmować cały świat. Co jest przyczyną takiego sukcesu niepozornych szklanych naczyń z jedzeniem? To przede wszystkim podręczny. wygodnie i bezpiecznie zapakowany wartościowy posiłek. który często nie wymaga nawet minuty gotowania!

Zacznij korzystać ze słoików. a szybko się przekonasz. że to fantastyczne. proste i uniwersalne rozwiązanie – zwłaszcza jeśli się ma do dyspozycji smakowite i pomysłowe przepisy z tej książki. Ciesz się różnorodnością smaków podczas śniadania. lunchu oraz kolacji. W Wie

:

Cena:


Przecież ich nie zostawię

:

Autorki: Beata Chomątowska. Sylwia Chutnik. Patrycja Dołowy. Magdalena Kicińska. Karolina Przewrocka-Aderet. Karolina Sulej. Monika Sznajderman. Agnieszka Witkowska-Krych.

Z posłowiem Hanny Krall

„To był pomysł z gatunku tych oczywistych. tych. które pewnego dnia przychodzą do głowy i budzą zdziwienie: Dlaczego nie wcześniej? Dlaczego dopiero teraz pomyślałyśmy o tym. by przywołać pamięć o żydowskich kobietach. które w czasie wojny poświęciły się opiece nad osieroconymi lub chorymi dziećmi i tak często. nie próbując się ratować. były z nimi aż do końca?

Oddajemy w Państwa ręce książkę. w której osiem autorek napisało o kilkunastu z nich. Wśród bohaterek są kobiety lepiej i słabiej znane. są też takie. o których nie wiemy niemal niczego. znamy tylko imię. skrawek życia. Wybór. jakiego dokonały redaktorki. nie wyczerpuje oczywiście tematu. Chciałybyśmy. by nasza książka była tylko strażą przednią i by w ślad za nią powstały dalsze. poświęcone jeszcze innym spośród tych. o których nie wolno nam zapomnieć”.

Fragment wstępu

„To nieprawda. że zło jest banalne.

Zło jest kunsztowne i wyszukane. Pyszni się. kryguje. Dba o pointy.

Zło mówi: Wstań. kolego. dosyć się już nażyłeś. Teatralnym gestem trąca pejczem człowieka leżącego na ziemi. Wstań. kolego. mówi w jidysz.

Albo mówi: Nie mogę. i opuszcza karabin. Ich kann nicht. powtarza. a potem podnosi karabin i strzela do kobiety. którą kocha.

To dobro jest banalne.

Niepozorne. niepokaźne. Czasem nazwiska pozbawione. czasem imienia.”

Hanna Krall

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


ISBN

9788324050741: Wydawnictwo

Format

26.99: https://woblink.com/ebook/dziennik-lowcy-przygod-etiopia-szymon-radzimierski-125696u

Cena:harry potter i książe półkrwi ebook, batman arkham knight trofea poradnik, ibuk libra uek, sapiens harari, paweł skuczyński, choroba radiacyjna, ibuuk, jezyki w europie, książka gonciarza, tango pdf, tysiąc wspaniałych słońc pdf, męskie ciało, na znak tryumfu, w transie inwestowania audiobook, cross sylvia day, piraci z karaibow 1, mendel gdański maria konopnicka, podręcznik wojownika światła pdf, słowik kristin hannah pdf, warto czekać…