Małgośka

Autor: Anna Nejman

W trudnych sytuacjach zaskakujemy brawurą i inwencją. o które nigdy byśmy siebie nie podejrzewali

Pisarka Eliza zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką Gretą. O nowej przyjaciółce wie niewiele ponad to. że wcześniej nazywała się Małgorzata Rutkowska. Ciekawa przeszłości Grety zachęca ją do zwierzeń.

Historia rozpoczyna się na polskiej wsi. gdzie Małgośka urodziła się i wychowała. niedoceniana przez rodzinę i otoczenie. Gdy dziewczyna kończy dwadzieścia lat. zostaje zaproszona do USA jako potencjalna dawczyni szpiku dla ciężko chorego stryja Bazylego. którego ledwo pamięta z dzieciństwa. W wyniku nieporozumienia. z torbą podróżną i kilkoma studolarowymi banknotami. Małgośka staje w środku nocy na progu amerykańskiego domu. w którym jej rodzina już nie mieszka… Jak sobie poradzi?

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 29


Przymierze serc i inne nowele

Autor: Juliusz Kaden-Bandrowski

Zbiór nowel napisanych przez Juliusza Kaden-Bandrowskiego.

Zawiera takie tytuły jak: ‚Tu jestem teraz – i czekam’.’Na forcie’.’Przyjazd’. ‚Nikt nie chce mojej śmierci’. ‚Jemioła’. ‚Bogowie’. ‚Na forcie’ (biała gwiazda). ‚Bal’.’Odwilż’. ‚Dziki człowiek’. ‚Musztra’. ‚Na forcie (po wszystkiem)’.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Kropki i kreski

Autor: Michał Zioło

Ta książka to notes wędrowców. Stworzyli go dwaj mnisi – Michał i Wojciech. O sobie mówią z uśmiechem. że są amatorami. Wskrzeszają w ten sposób pierwotne znaczenie tego słowa. które z łacińskiego ‚amo’ oznacza tego. który kocha.

Ci dwaj wędrowcy Boga miłują świat. obserwują go i opowiadają. Michał zapisuje w notesie portrety ulubionych pisarzy. Dla niego. trapisty. mało podróżującego mnicha zakonu o surowej regule. lektura jest sposobem przemierzania świata ludzkich różnorodności. Wojciech. dominikanin. częściej od Michała w podróży służbowej. zapełnia kartki kreskami szkiców. zadziwiony pięknem. kruchością i przemijaniem świata. Ich podróżny kajet inspiruje czytelnika do tworzenia własnych notesów.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 21.99


Szatan i Judasz: Dżebel Magraham. Tom 6

Autor: Karol May

Szatan i Judasz: Dżebel Magraham. Tom 6

„Szatan i Judasz” to 11-tomowy cykl przygodowy autorstwa Karola Maya. twórcy słynnego Winnetou. Indiański wódz pojawia się.by wraz z innymi znanymi bohaterami wspólnie odbyć niebezpieczną podróż pełną ekscytujących przygód.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9ignacy krasicki mysz i kot, magia uczuc, historia muzyki rozrywkowej, baccalario pierdomenico, rodzina malory, anatomia i fizjologia zwierząt pdf, polilogizm, mechanizmy obronne pdf, psychologia zdrowia pdf, helu-3, stanisław kamiński, wysokie obcasy praca, michael cremo, śpij dobrze książka, cyklicznosc, uprawa kukurydzy krok po kroku, niemiecka jesień…