Gerappa

Autor: Rafał Staromłyński

Tym razem manna naprawdę spadła z nieba i… pomieszała wszystkim szyki

Dżako i Wór – znudzeni studenci na wakacjach pod miastem. Bez kłopotów i jakichkolwiek perspektyw aż do chwili. gdy pod ich stopy spada z nieba… sto kilogramów białego proszku. Na kilka dni ich nudne życie zmienia się w sensacyjną przygodę. Wpadając w kolejne opresje. poznają przestępczy świat i na chwilę pozostają jego częścią.

Gerappa to przezabawna czarna komedia – z absurdalnymi zwrotami akcji. ironią narratora i soczystym językiem kolorowych. choć niekiedy bezwzględnych. bohaterów: przemytników z Tybetu. zakonnic dilerek. schizofrenicznego policjanta i niejednego prawdziwego mafiozo.

– Wiesz. co to może być? – Skinął głową na kupę białego proszku.

Obaj wiedzi

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 69.9


Gragezon

Autor: Krzysztof Bonk

Dalsze części cyklu Pendorum V – IX opowiadają historię z perspektywy syna Anrei. który przybywa na kontynent swej matki. aby wypełnić jej przepowiednię. Jednak już na początku drogi napotyka on tajemniczą. niemą niewolnicę i od tego momentu jego misja coraz bardziej się komplikuje. Z kolei nad Pendorum zbierają się ciemne chmury. oto przybywają tu dawni. gniewni i krwawi Bogowie żądni jedynie pomsty i władzy.

Części V – IX można czytać bez znajomości wcześniejszych części cyklu.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Z najlepszymi życzeniami śmierci

Autor: Ruth Rendell

Zwykłe życie. Niezwykła śmierć.

Margaret Parsons – dbająca o męża i swój ukochany ogród gospodyni domowa ze spokojnego miasteczka Kingsmarkham – nie wyróżnia się absolutnie niczym szczególnym. Jednak z jakiegoś powodu zostaje ona brutalnie zamordowana. a jej zwłoki porzucone w pobliskim lesie.

Nie mając żadnych sensownych wskazówek i wiedząc o życiu ofiary tylko tyle. że było nudne. nadinspektor Wexford rozpoczyna śledztwo. w wyniku którego odkrywa mroczną tajemnicę Margaret – kolekcję rzadkich książek. z których każda ma dedykację napisaną przez kochanka podpisującego się jako „Doon”. W miarę rozwoju postępowania Wexford zagłębia się w przeszłość zarówno Margaret Parsons. jak i całej lokalnej społeczności.

Kim jest tajemniczy Doon? I czy w odpowiedzi na to pytanie kryje się rozwiązanie pierwszej sprawy kryminalnej Wexforda?

Ruth Rendell to prawdopodobnie najlepsza autorka kryminałów na świecie! – Ian Rankin

Wydawnictwo: Replika

Cena: 30.9


Czas ucieka

Autor: Wiesława Maciejak

Z fabularnym rozmachem opowiedziana historia o tym. że nie ma miłości bez zaufania i że warto walczyć o swoje szczęście…

Miłość Teresy i Ksawerego kwitnie. Jednak nagła decyzja Ksawerego o podróży do Londynu w sprawach. jak twierdził. zawodowych zmienia plany narzeczonych i zmusza ich do przesunięcia daty ślubu.
Choć odłożony ślub w końcu dochodzi do skutku. a powód wyjazdu wkrótce się wyjaśnia. jego konsekwencje burzą spokój Teresy. Nieoczekiwanie pojawia się dziecko. które komplikuje życie małżonków.

Czas ucieka. a bohaterowie powieści ‚A życie się toczy’ dopisują kolejne lata i kolejne wydarzenia do swoich losów.

Moje życie było banalne. Lata powojenne – trudne i biedne. Potem małżeństwo. macierzyństwo. praca zawodowa. niedająca satysfakcji. Przejście na emeryturę pozwoliło mi zająć się pisaniem. początkowo były to krótkie wspomnienia. opowiadania. wreszcie nabrałam odwagi i napisałam powieść. a właściwie dwie. Może mój przypadek dodam otuchy seniorom. którzy często uważają. że w starszym wieku – już tylko nuda. smutek i oczekiwanie…
Wiesława Maciejak autorka „A życie się toczy”

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8serce meduzy, wydawnictwo paganini pelanowski, teoria dyskursu, polska piosenka, chlopcy z placu broni audiobook, dieta ketogenna pdf, filozofia praktyczna, wojna w zatoce świń, kredyt hipoteczny książki pdf, ksiazki do sluchania, flaga węgierska, mariusz świder, opowiesci z narni online, akademia dobra i zła droga do chwały, kolejne 365, krzysztof rubacha, druga płeć pdf, tadeusz czekalski, magia sprzątania pdf, ulana kraszewski, sasza hady, makroekonomia zalega pdf…