Brzydka królowa

Autor: Victoria Gische

Nieurodziwa księżniczka. która została matką królów

Rok 1436. W Wiedniu na świat przychodzi Elżbieta Rakuszanka. córka króla Albrechta II Habsburga i Elżbiety Luksemburskiej. Po śmierci rodziców Elżbieta wraz z rodzeństwem doświadcza surowych warunków życia. a nawet biedy. co nie pozostaje bez wpływu na jej wygląd. Choć dorastająca Elżbieta zdaje sobie sprawę ze swej brzydoty i wie. że ma małe szanse na zamążpójście. marzy o dobrym i czułym mężu.

Los uśmiecha się do niej. gdy na dworze jej brata pojawiają się posłańcy polskiego króla. Kazimierza Jagiellończyka. Wkrótce Elżbieta wyrusza do Krakowa. aby poślubić Kazimierza.

Pomimo braku urody Elżbieta rozkochuje w sobie króla Polski. rodząc mu trzynaścioro dzieci. a dzięki zdolnościom dyplomatycznym osadza kilkoro z nich na tronach europejskich.

Książka przedstawia dzieje wyjątkowej kobiety. która z młodziutkiej nieurodziwej dziewczyny. nieobeznanej z polskim dworem. wyrasta na ukochaną żonę i matkę oraz szanowaną królową.

Wydawnictwo: Książnica

Cena: 25.31


ISBN

9788324046942: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/aktorki-lukasz-maciejewski-32222u

Cena:


Reprywatyzacja

Autor: Tomasz Luterek

Tym. co odróżnia tę książkę od innych opracowań poświęconych reprywatyzacji. restytucji. a także prywatyzacji jest odejście od fragmentarycznego traktowania tych procesów na rzecz szerokiego spojrzenia. Dlatego uważam. że w warstwie poznawczej jej głównym walorem jest interdyscyplinarne spojrzenie na problematykę zmian własnościowych w okresie ostatnich 70 lat w Polsce i w innych krajach naszego regionu. Autor jest z wykształcenia prawnikiem. posiada praktykę rzeczoznawcy majątkowego. a więc wiedzę ekonomiczną. a w tej książce legitymuje się również bogatą wiedzą historyczną i ciekawymi przemyśleniami politologicznymi. Nie stroni też od formułowania założeń aksjologicznych. Szczegółowe potraktowanie omawianych zagadnień oraz bogata dokumentacja prawna i historyczna przedstawiona w

34.9: https://woblink.com/ebook/ogien-sprawiedliwosci-piotr-langenfeld-32638u

Cena:


1

Autor: Wojciech Dębołęcki

:

Cena:książki elektroniczne za darmo, ibuk uw, kancelaria grisham, tygodnik powszechny.pl, markomani, mortyr operacja sztorm, opowiesc podrecznej ksiazka, adam kałuża, bogusław nierenberg, rafik olsztyn, zygmunt zeydler-zborowski, antoni ostrowski, achaja tom 3, marcin anholcer, kapłanka, żydzi 2…