ISBN

9788380171268: Wydawnictwo

Format

18.9: https://woblink.com/ebook/wybrane-ruchy-spoleczne-wspolczesnego-kryzysu-filip-ilkowski-128046u

Cena:


Na polu chwały

Autor: Henryk Sienkiewicz

W majątku Bełczączka w Puszczy Kozienickiej w ziemi radomskiej zamieszkuje pan Gedeon Pągowski z wychowanką. sierotą – panną Anna Sienińska. osiedleni tam jako przybyli z kresów wschodnich po zniszczeniu ich majątków podczas rebelii Chmielnickiego. W dziewczynie od dawna kocha się mieszkający po sąsiedzku Jacek Taczewski z Wyrąbek – daleki potomek sławnego rycerza Mikołaja Powały z Taczewa.

Powieść rozpoczyna się sceną. w której podróżujący wraz z wychowanką pan Pągowski. zagrożony napadem watahy wilków. zyskuje ratunek i pomoc od sąsiadów: czterech braci Bukojemskich i młodego syna pana Serafina Cyprianowicza – Stanisława. pochodzących z Ormian i też przybyłych z kresów wschodnich

Na polu chwały. Powieść historyczna z czasów króla Jana Sobies

27.9: https://woblink.com/ebook/pol-zycia-mats-strandberg-justyna-czechowska-127779u

Cena:


Rajski ptak

Autor: Jerzy Bandrowski

Rajski ptak” – to powieść na temat tworzenia sztuki teatralnej.

Autor pisał powieści obyczajowe. a także książki dla dzieci np.: W kraju orangutanów i rajskich ptaków z 1922. Na polskiej fali z 1927. Pisywał także powieści sensacyjne w formie scenariuszy filmowych Przygody komendanta Wilczka z 1929. W 1951 wszystkie jego utwory zostały wycofane z polskich bibliotek oraz objęte cenzurą.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Nic się nie kończy

Autor: Joanna Kruszewska

Gdy brakuje kogoś. kto przejmie dziedziczony z pokolenia na pokolenie sad i związane z jego prowadzeniem obowiązki. pozostaje tylko jedno – sprzedaż. Majątek musi zostać przekazany zupełnie obcej osobie. profity zaś sprawiedliwie podzielone pomiędzy wszystkich członków rodziny. Okazuje się jednak. że sprawiedliwość jest pojęciem względnym. a pieniądze należą się przede wszystkim najstarszej właścicielce. Przełomowy moment w życiu rodziny Bialickich daje początek i pisze całkiem nowy. niekoniecznie przez wszystkich akceptowany. scenariusz. Znający się przez całe życie członkowie rodziny. nagle zaczynają postrzegać siebie nawzajem w inny sposób. Czy lepszy?

Nowa powieść Joanny Kruszewskiej jest literackim studium współczesnej polskiej rodziny. Na pierwszy plan wysuwają się skrywane marzenia Haliny. seniorki rodu.

Powieść z wieloma zwrotami akcji. niejednokrotnie zaskakująca sposobami rozwiązania problemów przez bohaterów.

Andrzej Salnikow. poeta. dziennikarz

Nie zawsze to. co dla nas dobre. odpowiada innym. Nie zawsze udaje nam się to. co sobie zaplanujemy. A jakby tak żyć dniem dzisiejszym. nie planując jutra? Ten i inne dylematy zaprzątają głowy bohaterów powieści. Joanna Kruszewska stworzyła barwny portret wielopokoleniowej rodziny. Nigdy nie jest za późno. by wyrwać się schematom i podążyć za głosem serca. Polecam!

Ewa Bauer – autorka m.in. trylogii Kolory uczuć

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9tarkin star wars, robert grzybek, teksty źródłowe historia, ja jestem halderd, brzezina iwaszkiewicz pdf, zdolności nadprzyrodzone, jedna jedyna, andreas moritz opinie, sprawdziany matematyka klasa 2 pdf, surviving mars poradnik, codename: panzers, narzędzia krzemienne, książki o autyzmie…