Polska 1918

Autor: Paweł Skibiński

Niepodobna oddać tego upojenia. tego szału radości. jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. (…) Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne Państwo! – pisał o jesieni 1918 roku Jędrzej Moraczewski.

To się wydarzyło 100 lat temu…Jak wówczas żyli nasi pradziadowie? Z jakimi wyzwaniami u progu niepodległości musieli się zmierzyć? Jakie zadania ich czekały w dziedzinach takich jak: prawo. transport. kultura. religia. zdrowie i oczywiście polityka. Co działo się w największych miastach: Lwowie. Wilnie. Warszawie. Krakowie. Poznaniu? W dwudziestu dziewięciu rozdziałach będących odrębnymi esejami autor przybliża zagadnienia ważne w pierwszych miesiącach i latach niepodległej Polski.

Poznajemy warunki życia ludności. życie społeczne. nowe polskie uczelnie. organizacje kob

:

Cena:


Łowcy burz. Roar

Autor: Cora Carmack

1. tom cyklu ŁOWCY BURZ

Aurora. jako jedyna dziedziczka królewskiego rodu Stormlingów. od dziecka jest przygotowywana do roli potężnej królowej. Inteligentna. odważna i uczciwa. nie ma jednak w sobie magii niezbędnej. by chronić królestwo Pavanu i poddanych. Aby zachować sekret córki i ocalić kraj. matka Aurory aranżuje małżeństwo z księciem z innego królestwa. Początkowo Cassius wydaje się idealnym rozwiązaniem wszystkich problemów. jednak gdy Aurora poznaje kolejne tajemnice księcia. przyszłość u jego boku zaczyna ją przerażać… Pewnej nocy. gdy wymyka się z pałacu. aby śledzić swego wybranka. trafia na czarny rynek. gdzie nielegalnie handluje się magią burzy – tym. czego jej brakuje.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 30.6


ISBN

9788364691393: Wydawnictwo

Format

44.9: https://woblink.com/ebook/samoswiadomosc-emocji-i-percepcja-wlasna-kompetencji-spolecznych-a-osiagniecia-szkolne-uczniow-z-dysleksja-w-wieku-dorastania-izabella-kucharczyk-agnieszka-dluzniewska-126195u

Cena: Agnieszka Dłużniewska


ISBN

9788394941451: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/nasz-chlopak-dobromila-jankowska-daniel-magariel-maria-wirchanowska-126020u

Cena:


Dziewczyna. którą byłam

Autor: Mary Torjussen

Miała osiemnaście lat. kiedy to się zdarzyło. Przez piętnaście lat chciała zapomnieć o dziewczynie. którą była. Myślała. że się udało. Aż do dnia. kiedy popełniła kolejny błąd…

To miała być zwykła kolacja biznesowa z obiecującym klientem.
Ale następnego dnia Gemma nie pamięta. jak skończył się ten wieczór. a zaczyna dostawać maile. zdjęcia i wideo: coraz bardziej przerażające.
W mgnieniu oka jej życie zmienia się w koszmar i wymyka spod kontroli. Gemma czuje. że prawda o tym. co się stało. jest bardziej przewrotna. niż może sobie wyobrazić. Żeby ochronić swoją przyszłość i swoją rodzinę. musi cofnąć się do innego wieczoru – sprzed piętnastu lat. I stawić czoło szokującym tajemnicom z własnej przeszłości – i prawd

9.9: https://woblink.com/ebook/obrazy-namalowane-rymami-katarzyna-krysiak-126906u

Cena:


ISBN

9788380839793: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/urok-poznego-lata-tom-ii-agnieszka-janiszewska-127294u

Cena:


Amber

Format: EPUB.MOBI

38.8

1:

Cena:niepokoje wychowanka torlessa, dziewczyna znad morza, król artur i rycerze okrągłego stołu, bartosz rakoczy, silent hill 3 solucja, syreny anna langner, na szczycie pdf, skubiszewski krzysztof, na skraju załamania pdf, książe arabski, architektura średniowieczna, wasilij machanienko, jerzy michnik, bliżej boga, bez żalu, mężczyzna nagi…