Sułtanka Kösem

Autor: Özlem Kumrular

Historia życia sułtanki Kösem. bohaterki tureckiego serialu ‚Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem‚. zaczerpnięta z dokumentów archiwalnych i źródeł historycznych. zarówno osmańskich. jak i zachodnioeuropejskich.

Przyjmując styl gawędy historycznej. autorka z całą szczerością szkicuje portret kontrowersyjnej sułtanki i zakreśla tło jej epoki.

Ukazuje historię dynastii osmańskiej. kulturę i życie osmańskiego dworu w XVII wieku. Poszerza kontekst niedostępny europejskim badaczom. cytuje noty dyplomatyczne. listy oraz ówczesne kroniki.

Kösem przebywa drogę od statusu niewolnicy do pozycji sułtańskiej faworyty. a następnie otrzymuje tytuł Walide Sultan – Sułtanki Matki – i staje się najpotężniejszą kobietą na osmańskim dworze. To jedyna kobieta w historii dynastii.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788320056198: Wydawnictwo

Format

109: https://woblink.com/ebook/pielegnowanie-w-poloznictwie-ginekologii-i-neonatologii-maria-rabiej-barbara-mazurkiewicz-133603u

Cena: Barbara Mazurkiewicz


Trzecia siostra

Autor: Joanna Marat

Są w różnym wieku i z różnych ojców. Spotykają się w Warszawie. by pochować matkę. Nathalie – najstarsza z nich – grywa role rosyjskich emigrantek w amerykańskich serialach klasy B. Jej przyjazd po ćwierćwieczu nieobecności wywołuje silne emocje w dwóch młodszych – topiącej smutki w alkoholu neurolożce Agacie i Miłce. zakonnicy w wieku chrystusowym. Już na lotnisku rozpoczyna się regularna wymiana ognia. Fochy są amunicją podręczną. łatwą w użyciu. choć nie zawsze celną. Trwa nieustanny pojedynek na miny i pogardliwe spojrzenia.

W ferworze działań wojennych rodzi się pytanie: która z nich jest tą trzecią – nie do pary? A na horyzoncie pojawia się jeszcze jedna bohaterka – szefowa matriarchalnego klanu. znienawidzona wiejska kuternoga. bajstruk. komuszyca. marcowa docentka. amatorka czarnych aut i cudzych mężów.

Opowieść o braku kobiecej solidarności. powtarzalności rodzinnych historii i o tym. że czasem należy dokończyć niedokończone. wyrzucić trupa z rodzinnej szafy i przestać uciekać.

Joanna Marat – autorka powieści o losach kobiet z historią w tle. między innymi cyklu gdańskiego. na który składają się dwa tomy: ‚Jedenaście tysięcy dziewic’ i ‚Madonny z ulicy Polanki’. Z natury bardziej jątrzycielka literacka niż pocieszycielka.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 19.58


Zarządzanie milenialsami

Autor: Chip Espinoza

Roszczeniowi. leniwi. niecierpliwi i nielojalni – milenialsi nie cieszą się popularnością wśród pracodawców. Stopniowo przejmują jednak rynek pracy i już niedługo stanowić będą najliczniejszą grupę pracowników na świecie. Już niebawem szefowie staną więc przed wyborem: dogadać się z milenialsami albo co kilka miesięcy otwierać nowe rekrutacje w oczekiwaniu na pokolenie myślące podobnie do nich. które może nigdy nie nadejść.

Zarządzanie milenialsami to drugie wydanie klasycznej pozycji Espinozy i Ukleji. Korzystając z literatury. kontaktów z firmami oraz własnych. poszerzonych badań autorzy pokazują. że problem może nie tkwić w milenialsach. lecz w menedżerach i tym. w jaki sposób podchodzą do pracowników.

<

45: https://woblink.com/ebook/historia-izraela-shapira-anita-135586u

Cena:alda sigmundsdóttir, potęga teraźniejszości pdf, i nie było już nikogo streszczenie, optyka kwantowa, pokój motyli, heroes 5 kuźnia przeznaczenia poradnik, komunikacja werbalna ćwiczenia praktyczne, mobi książki, po wszystkim, orgazm mp3, jedna kampania do wolności, ewa pisula autyzm przyczyny symptomy terapia pdf, inny świat wypracowanie…