Posłańcy uśmiechu

Autor: Jan Grzegorczyk

25 rozmów o odchodzeniu. opiece i czułości

Autor bestsellerowego Nieba dla akrobaty. nazwanego dekalogiem nadziei. rozmawia po latach z bohaterami swej książki. Gorzowskie hospicjum św. Kamila. które widział kiedyś jako niebo. które fascynowało go solidarnością w niesieniu pomocy choremu. zdało mu się po powrocie inne. Między ludzi wkroczyły ambicje. zmęczenie. wypalenie. Grzegorczyk o mało co uległby pokusie. aby uciec i ocalić lepsze wspomnienia. Ale na dnie tego kryzysu zauważył tę wartość największą i niezmienną – chorego. Tak samo bezradny i oczekujący na drugiego. mogący dać nagrodę – uśmiech. który zawsze będzie powracał. Na koniec zobaczył. że ten kryzys. jest glebą. która rodzi nowe owoce. I znowu nadleciały anioły. Grzegorczyk nigdy nie pisze laurek. uznaje. że życie jest piękne i święte takie. jakie jest nie ma potrzeby. by je pudrować.

Właściwie w każdej rozmowie padało słowo uśmiech. W najróżniejszych kontekstach i złożeniach. Słowo klucz. Kod. który wszystko otwiera. Dar. który przekazują sobie i chory. i jego opiekun. Uśmiech działa w obie strony. Dzięki niemu wszyscy stają się posłańcami dobra. (ze wstępu autora)

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 28


Mąż na niby

Autor: Nina Majewska-Brown

Co zrobić. gdy świat się wali. bo najbliższa osoba cię okłamuje?

Zosia prowadzi szczęśliwe życie. z kochającym Pawłem u boku i fantastyczną córką. którą oboje uwielbiają. Niespodziewanie dowiaduje się. że mąż utrzymuje dwa mieszkania. dwie kobiety. dwa telefony i niebawem będzie miał również drugie dziecko. Z inną kobietą?

Opowieść o tkwiącej w nas sile i determinacji. dzięki którym można podnieść się nawet wtedy. gdy tracisz grunt pod nogami.

Wydawnictwo: Pascal

Cena: 31.5robin cook coma, william james pragmatyzm, rosicka-jaczyńska katarzyna, czy będzie 3 wojna światowa zapytaj, anachronizmy, rzniw, grisham książki, jolanta kaleta, meekhan mapa, trask, drach szczepan twardoch, gramatyka angielska dla początkujących pdf, kopernik o obrotach, teraz zaśniesz pdf, edukacja żywieniowa prezentacja, lowca nastolatek, o żydach i kwestii żydowskiej eliza orzeszkowa, anatomia klamstwa, polski hip hop lata 90, leah gubi rytm, historia wielkiej brytanii pdf, richard dawkins książki, książka po angielsku z tłumaczeniem pdf, podstawy żywienia człowieka, dieta dr mosleya pdf…