Zrozumieć osobowość

Autor: Grzegorz Noras

Osobowość to jedno z najważniejszych pojęć w życiu człowieka. a zarazem najtrudniejszych do określenia. choć już zdefiniowanych. Każdy się z nim zetknął i każdy się nim… rozczarował. Od naukowców oczekuje się zrozumiałych i jasnych definicji. by móc świadomie poruszać się w gąszczu wiedzy na jakiś temat – tak jak to robią choćby biolodzy. W kwestii osobowości praktycznie istnieje pustynia poznawcza. Jeśli pojawiają się pojęcia naukowe typu: Freud. teoria czynnikowa. techniki projekcyjne. psychosomatyka. astenik…. to nie zachęcają do zaspokajania ciekawości. A osobowość dotyczy każdego. Każdy chce wiedzieć. jak działa. I to jest cel tej książki. by móc zrozumieć. jak działa człowiek i dlaczego ludzie są tak różni. a zarazem tak podobni. Podział naukowy i klasyf

https://woblink.com/ebook/dla-ciebie-plone-abbi-glines-30280u: https://woblink.com/product-publication/download/30280/epub

Cena:


Życie zaczyna się w piątek

Autor: Ioana Pârvulescu

Rok 1897. Na polach pod Bukaresztem znaleziony zostaje nieprzytomny mężczyzna. Nie wiadomo kim jest. ani skąd pochodzi. Może to oszust albo przestępca uciekający przed pościgiem? A może pacjent szpitala psychiatrycznego? Z czasem nieznajomy gromadzi wokół siebie całkiem sporą grupę ludzi. wśród których jest znany lekarz i jego córka. policjant. 8-letni goniec przemierzający stolicę z paczkami i listami oraz dziennikarze.

Akcja tej na poły kryminalnej powieści rozgrywa się w ciągu zaledwie 13 dni: od piątku 19 grudnia do końca 1897 roku. Dzięki niezwykle żywo odmalowanym obrazom atmosfera Bukaresztu końca XIX wieku odtworzona jest niczym w filmie. Czytelnik może ją poczuć razem z bohaterem. który przeniósł się w czasie z XXI wieku.

A może to wszystko tylko mi

47: https://woblink.com/ebook/zabytkowa-architektura-gdanska-w-latach-1945-1951-marcin-gawlicki-31121u

Cena:


Anty-Edyp

Autor: Gilles Deleuze

Anty-Edyp stał się pewnym stylem życia. sposobem bycia i myślenia. Jak nie stać się faszystą. nawet (czy wręcz szczególnie) wtedy. gdy ktoś uważa się za rewolucjonistę? Jak pozbyć się faszyzmu z naszej mowy i naszych czynów. z naszych serc i naszych przyjemności? Jak wytropić faszyzm. którym przesiąkło nasze zachowanie? Anty-Edyp jest Wstępem do Niefaszystowskiego Życia.

Michel Foucault

Gdy Anty-Edyp po raz pierwszy ukazał się we Francji. przez jednych został okrzyknięty arcydziełem. a przez innych heretyckim szaleństwem. W swojej najważniejszej książce Gilles Deleuze i Félix Guattari przeprowadzają błyskotliwą krytykę mieszczańskiego użytku z psychoanalizy i zarysowują projekt materialistycznej psychiatrii. dostarczając narzędzi pozwalających zrozumieć powiązanie chorób psychicznych i formacji

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 319.2


https://woblink.com/product-publication/download/30338/epub

1:

:

Cena:


Spacer nad rzeką

Autor: Monika A. Oleksa

Urzekająca opowieść o miłości. starym rodzinnym domu w Kazimierzu nad Wisłą i małym miasteczku. którego mieszkańcy skrzętnie przechowują wspomnienia.

Każdy człowiek rodzi się z pustką. którą może wypełnić tylko jedna. właściwa osoba. Zosia Rybicka ma szczęście. spotyka Pawła. mężczyznę swojego życia. Zakochują się w sobie bez pamięci. Paweł. szanowany lekarz z warszawskiej kliniki. proponuje jej wyjazd do rodzinnego domu w Kazimierzu nad Wisłą.

Tam. w małym miasteczku. Zosia poznaje ludzi i miejsca bliskie jej ukochanemu. Każdego dnia Kazimierz odkrywa przed Zosią swoje małe sekrety. Mieszkańcy Doktorówki. domu Pawła. dbają o nią troskliwie. Zosia rozkochuje się w powolnym rytmie życia miasteczka. w jego brukowanych uliczkach i spacerach wzdł

69: https://woblink.com/ebook/jakosc-zasilania-w-sieciach-z-generacja-rozproszona-irena-wasiak-ryszard-pawelek-30574u

Cena: Ryszard Pawełekczym zaskoczyć kobietę, stara baśń audiobook, kronos 2, ewa blaszczak, mariusz czubaj około północy, jak wgrać ebook na kindle, prosta metoda jak skutecznie kontrolować alkohol pdf, syreny anna langner, metrologia pdf, testy gimnazjalne biologia, obrona sokratesa, elektroenergetyczna automatyka zabezpieczeniowa pdf, literatura feministyczna, prawo cywilne beck, 5 języków miłości pdf, niepotrzebna jak róża, reklama pdf…