Asymptoty

Autor: Przybyszewska Stanisława

Asymptoty obalają mit. wedle którego Przybyszewską interesowała wyłącznie rewolucja francuska. Tematyka powieści. nigdy dotąd niepublikowanej. jest współczesna. akcja rozgrywa się w kosmopolitycznym środowisku naukowych elit dwudziestolecia międzywojennego. Jej główny motyw to studium rozpadu małżeństwa Edy i Charlesa. bakteriolożki o międzynarodowej sławie i wypalonego zawodowo publicysty. Powieść stanowi popis erudycji Przybyszewskiej. zawiera liczne dyskusje o literaturze epoki i aktualnych wydarzeniach politycznych. W warstwie psychologicznej autorka podnosi kwestię depresji i dalekosiężnego wpływu stresu pourazowego na człowieka. relacji dorosłej córki z ojcem. problemów pojawiających się w związkach słabych emocjonalnie mężczyzn z silnymi kobietami-intelektualistkami oraz wpływu prob

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Bitwa pod Zbarażem 1649

Autor: Marek Rogowicz

Do oblężenia Zbaraża doszło w trakcie rebelii kozackiej. zwanej powstaniem Chmielnickiego. zapoczątkowanej w 1648 roku.

W odróżnieniu od poprzednich buntów kozackich ten posiłkowali Tatarzy. Było to spowodowane agresywną polityką polską wobec Chanatu Krymskiego w latach 1646-1647. a szczególnie dwoma wyprawami zaczepnymi polskich magnatów na terytorium tatarskie w roku 1647. Chan tatarski Islam III Gerej liczył na to. że wspierając zbuntowanych Kozaków odsunie niebezpieczeństwo wiszące nad swym państwem.

W walkach. do których doszło w 1648 roku. Kozacy wspierani przez oddziały tatarskie odnieśli zwycięstwa nad armią koronną w starciach nad Żółtymi Wodami. pod Korsuniem i Piławcami. Następnie podeszli pod Lwów. a po otrzymaniu okupu od

:

Cena:


ISBN

9788381374057: Wydawnictwo

Format

103.2: https://woblink.com/ebook/kodeks-pracy-2019–141170u

Cena:


Dylemat Oliwii Black

Autor: Barbara Taraszkiewicz

Na pierwszy rzut oka życie Oliwii przypomina bajkę. Jest szczęśliwą żoną i matką. mieszka w eleganckim apartamencie w Warszawie u boku przystojnego męża. wziętego prawnika. Z czasem jednak zauważa. że ceną za życie w luksusie jest bezwzględne podporządkowanie mężowi i jego apodyktycznej matce. Zdecydowana walczyć o swoją niezależność. wbrew opinii rodziny męża rozpoczyna pracę w korporacji w Oslo. Służbowy pobyt z dala od domu sprawia. że Oliwia zaczyna sobie zdawać sprawę z tego. jak wielką pomyłką było jej małżeństwo. zwłaszcza odkąd w jej otoczeniu pojawia się tajemniczy nieznajomy… Czy uda jej się pokierować własnym życiem tak. by odzyskać spokój ducha i szczęście? Czy w pogoni za uczuciem. jakiego do tej pory nie znała. podejmie decyzje. które okażą się właściwe? 22: https://woblink.com/ebook/halloween-zabawa-czy-zagrozenie-andrzej-ks-zwolinski-140232u

Cena:


ISBN

9788320056624: Wydawnictwo

Format

149: https://woblink.com/ebook/zaburzenia-seksualne-a-psychoterapia-poznawczo-behawioralna-marta-rawinska-140314u

Cena:siedem lat w tybecie książka, marcin poręba filozofia, moja walka karl ove, prawda o kobietach, lego przygoda poradnik, internetowa wypożyczalnia książek, gałgankowy skarb, michał stępiński, erp sap, tango mrożek online, piękne zapomnienie, marks kapitał pdf, potęga podświadomości murphy pdf, spis elit, zabawy ortograficzne klasa 3, papierowe pieniądze, metodologia badań nad edukacją, co to jest konkluzja, gabriela po angielsku, metodologia badań jakościowych…