Masa. Od greckich atomów do pól kwantowych

Autor: Jim Baggott

Wszystko wokół nas jest zbudowane z materii. od gwiazd i planet. aż po tę książkę i każdego. kto trzyma ją w dłoniach. Czym jest materia? Czym jest charakterystyczna dla niej właściwość. określana jako masa? Ludzkość zadawała sobie te pytania od zarania dziejów. by – przynajmniej jak dotąd – nie uzyskać w pełni satysfakcjonujących odpowiedzi. Dziś wiemy już. że fundamentami naszego Wszechświata nie są miniaturowe porcje materii – w których istnienie wierzono przez całe wieki – ale zadziwiające fantomy. istniejące w niepojętej. kwantowej rzeczywistości. Od niedawna jesteśmy również pewni. że rzeczywiście istnieje odpowiedzialna za mechanizm powstawania masy cząstka Higgsa. Czy jest to jednak wizja ostateczna. na której kończą się nasze możliwości poznania?
W swojej najnowszej książce pt. ‚Masa’ Jim Baggott zabiera czytelników w fascynującą podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania. na które ludzkość próbuje odpowiedzieć od tysięcy lat. Być może właśnie dziś sukcesy odnoszone przez współczesną nauką pozwolą nam uwierzyć. że zbliżamy się do odpowiedzi ostatecznych.

Jim Baggott jest wielokrotnie nagradzanym autorem książek popularnonaukowych. byłym wykładowcą Uniwersytetu w Reading. Publikuje artykuły w ‚New Scientist’ i ‚Nature’. W Polsce ukazały się jego książki: ‚Teoria kwantowa. Odkrycia. które zmieniły świat’. ‚Higgs. Odkrycie boskiej cząstki’. ‚Pożegnanie z rzeczywistością. Jak współczesna fizyka odchodzi od poszukiwania naukowej prawdy’ oraz ‚Początek. Naukowa historia stworzenia’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36


Arezar

Autor: Krzysztof Bonk

Dalsze części cyklu Pendorum V – IX opowiadają historię z perspektywy syna Anrei. który przybywa na kontynent swej matki. aby wypełnić jej przepowiednię. Jednak już na początku drogi napotyka on tajemniczą. niemą niewolnicę i od tego momentu jego misja coraz bardziej się komplikuje. Z kolei nad Pendorum zbierają się ciemne chmury. oto przybywają tu dawni. gniewni i krwawi Bogowie żądni jedynie pomsty i władzy.

Części V – IX można czytać bez znajomości wcześniejszych części cyklu.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Polski teatr po upadku komunizmu

Autor: Olga Śmiechowicz

Książka obrazuje przemiany estetyki i funkcji polskiego teatru po upadku komunizmu na przykładzie twórczości trzech artystów. Pierwszy z nich to Krystian Lupa. który pod koniec XX wieku uzyskał status jednego z najważniejszych twórców polskiej i szerzej – europejskiej kultury. Dwaj pozostali to Krzysztof Warlikowski i Jan Klata – najzdolniejsi uczniowie Lupy. którzy odnaleźli własny. indywidualny głos.

Każdy z nich reprezentuje całkowicie odmienny sposób myślenia o sztuce teatru. Krystian Lupa swoją pracę artystyczną skupił przede wszystkim wokół literatury austriackiej i rosyjskiej. Teatr Krzysztofa Warlikowskiego to pogłębiona lektura tekstów antycznych i Williama Szekspira. Natomiast Jan Klata. reżyser o wyjątkowo rozbrykanej wyobraźn

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36


Dom parowy

Autor: Juliusz Verne

Angielski rząd zostaje wstrząśnięty informacją o ponownym pojawieniu się Nany Sahiba. dzikiego nababa odpowiedzialnego za masakrę w Cawnpore dziesięć lat wcześniej podczas powstania spahisów. Wiadomość przywraca bolesne wspomnienia pułkownika Munro. którego żona została bezlitośnie zabita dokładnie w tym mieście. a złość i nienawiść. którą odczuwa do Nany Sahiba zmusza go do nieustannych poszukiwań tego łotra.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Niepokorna narzeczona

Autor: Andie Brock

W dniu zaręczyn księżniczka Annalina uświadamia sobie. że za nic w świecie nie chce poślubić króla Raszida Zahaniego. Ucieka z przyjęcia zaręczynowego. ale dogania ją królewski ochroniarz. Ponieważ natychmiast obok zjawia się paparazzo. Annalina wpada na pomysł wywołania skandalu. który uniemożliwi planowany ślub. Całuje ochroniarza przed obiektywem kamery. Nie wie jednak. że to brat jej narzeczonego. książę Zahir Zahani. I teraz to jego będzie musiała poślubić…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Cudzoziemiec oraz inne przypadki

Autor: Roman Staniek

Opowiadanie to składa się z zasłyszanych lub wymyślonych historyjek. które autor ‚wrzucił do jednego kosza’ i przy pomocy fikcyjnych bohaterów połączył ze sobą.

Integracja społeczeństw oraz rasizm są aktualnymi tematami we wspólnej Europie. Wielu polityków debatuje i łamie sobie głowy nad rozwiązaniem tych problemów. Tomasz Janowski. bohater mojej książki. w niekonwencjonalny sposób pracuje nad tymi jakże skomplikowanymi sprawami.

Książka przeznaczona jest dla dorosłych czytelników.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 14.9


The Picture of Dorian Gray

Autor: Grzegorz Komerski

Język angielski

Poziom B2

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści The Picture of Dorian Gray przyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki.

Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu The Picture of Dorian Gr

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9słowa które zmieniły znaczenie, opowieści z narnii tekst, liderzy jedzą na końcu pdf, kalistenika pdf, pax książka pdf, księga dzikości, zbigniew kamiński, jazz i fizyka, liberti, dyrektywa maszynowa 2006/42/we pdf, gta 5 parking policyjny, polska sztuka współczesna, drwal pdf, pielęgniarstwo nefrologiczne pdf chomikuj, diana palmer nieodparta pokusa pdf, tango mrożek online, karen dionne, król edyp test pdf…