Łańcuch miłości

Autor: Morawski Hubert

Trudne czasy. trudne wybory. trudna miłość

Lata pięćdziesiąte dwudziestego wieku. Wieś na Kaszubach. w której obok siebie mieszkają Ukraińcy. Polacy i Kaszubi. Do mieszanki kulturowej. językowej i etnicznej dochodzą też różnice polityczne – patriotycznie i propolsko nastawiona ludność nie akceptuje oficjalnej władzy Polski Ludowej.

Jak w tym specyficznym miejscu odnajdzie się kilkunastoletni Alan. który przeprowadza się tu z Warszawy wraz z ojcem. generałem? I czy uczucie. które zrodzi się pomiędzy spragnionym bliskości chłopakiem a piękną Kaszubką. Leną. będzie miało szansę przetrwać. gdy miejscową ludnością wstrząsną tragiczne w skutkach wydarzenia?

Wokół słychać było przede wszystkim mowę polską. ale pojawiały się czasami osob

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Histeryczki

Autor: Roxane Gay

Przegrane. szalone. matki. siostry. przyjaciółki. kochanki… „Histeryczki” to zbiór opowiadań Roxane Gay. na który składają się różne historie kobiet. oscylujące wokół tematów miłości. przemocy. skomplikowanych międzyludzkich relacji. Nieprzewidywalne. odważne i niepozbawione pikanterii opowiadania. Autorka po tej książce została okrzyknięta mistrzynią opowiadania i znawczynią kobiecej natury w jej różnych odcieniach.

Bohaterkami są tu kobiety: nie wyjątkowe. inne czy gorsze. ale takie. które przeżyły niejedno. bo życie pisze różne scenariusze. Kobieta. która straciła dziecko. która w dzieciństwie doświadczyła gwałtu. która jest kochanką księdza. która jest gruba i brzydka. która jest martwa… która mogłaby być jedną z nas. Współczujemy im. przeżywamy ich historie razem z nimi. cz

49.9: https://woblink.com/ebook/kto-sie-boi-karola-darwina-griet-vandermassen-135681u

Cena:ciemniejsza strona greya pdf do czytania, doktor dolittle i jego zwierzęta ebook, olga rudnicka zbyt piękne, szklany tron 3 pdf, polska piastów, pieśń filaretów interpretacja, gwałt gay, pasożyty w twoim mózgu, to nie jest hip-hop, życie podziemne mężczyzny, gdzie ci mężczyźni zimbardo, ark survival evolved poradnik dla początkujących, hamrol zarządzanie jakością, medaliony zofia nałkowska streszczenie…