Zmysł wspólny. Teksty ‒ felietony ‒ listy

Autor: Cezary Kaźmierczak

Zbiór zgromadzonych tu tekstów jest efektem zdziwienia. Nie przestaje mnie bowiem zadziwiać. dlaczego w życiu prywatnym ludzie przeważnie posługują się zdrowym rozsądkiem. a w życiu społeczno-politycznym na ogół nie. Zupełnie jakby były to dwa światy – dwa odmienne porządki logiczne – a tak naprawdę. poza skalą. niczym się one nie różnią. Można też zaobserwować. że zdrowy rozsądek jest obecnie w defensywie. Ludzie chcą szczęścia i prostoty. a on tego nie oferuje.

Mimo wszystko jednak staram się w niego wierzyć. Staram się wierzyć. że ten zmysł wspólny stanie się dominującym wyznacznikiem życia publicznego – że będzie kompasem. według którego będziemy dokonywać wyborów i wskazywać rozwiązania. Temu właśnie poświ

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/130045/pdf

1:

:

Cena:


Zmysł wspólny. Teksty ‒ felietony ‒ listy

Autor: Cezary Kaźmierczak

Zbiór zgromadzonych tu tekstów jest efektem zdziwienia. Nie przestaje mnie bowiem zadziwiać. dlaczego w życiu prywatnym ludzie przeważnie posługują się zdrowym rozsądkiem. a w życiu społeczno-politycznym na ogół nie. Zupełnie jakby były to dwa światy – dwa odmienne porządki logiczne – a tak naprawdę. poza skalą. niczym się one nie różnią. Można też zaobserwować. że zdrowy rozsądek jest obecnie w defensywie. Ludzie chcą szczęścia i prostoty. a on tego nie oferuje.

Mimo wszystko jednak staram się w niego wierzyć. Staram się wierzyć. że ten zmysł wspólny stanie się dominującym wyznacznikiem życia publicznego – że będzie kompasem. według którego będziemy dokonywać wyborów i wskazywać rozwiązania. Temu właśnie poświ

:

Cena:


Nałóg

Autor: Nitka Anna

Ich dwóch. Ona jedna. Trzy złamane serca.

Był dla niej całym światem. a pewnego dnia zniknął bez słowa. Zraniona Marcelina odsuwa się od znajomych. niszczy więzi z rodziną i pogrąża się w cierpieniu. Przed całkowitą autodestrukcją chronią ją twórczość literacka i zamiłowanie do szybkiej jazdy. W tym stanie ducha i w dramatycznych dla niej okolicznościach poznaje mężczyznę. który wydaje się idealnym lekarstwem na jej złamane serce. Jest przystojny. niewątpliwie zainteresowany Marceliną. a do tego zasłużył na jej wdzięczność. Czy zapomni przy nim o chłopaku. który ją porzucił? A może każdemu pisana jest tylko jedna prawdziwa miłość?

Rozłączył się. nim zaintrygowana Monika zdążyła zapytać. kim on właściwie jest i gdzie mieszka jej córka.

28: https://woblink.com/ebook/internat-izabela-degorska-133359u

Cena:


Blokada rachunku na zlecenie szefa KAS

Autor: Ewa Sławińska

Publikacja w przejrzysty i uporządkowany sposób przedstawia zasady działania środka prewencyjnego. jakim dysponuje Szef Krajowej Administracji Skarbowej. tj. blokady rachunku bankowego. Opracowanie zawiera też instrukcję dla każdego właściciela rachunku. który jest taką blokadą zagrożony. Instrukcja krok po kroku przeprowadza posiadacza rachunku przez procedurę obowiązującą w przypadku blokady.

Szef KAS może dokonywać blokady rachunków tzw. podmiotów kwalifikowanych – przede wszystkim przedsiębiorców – gdy istnieje podejrzenie. że są one wykorzystywane do wyłudzeń skarbowych. Rachunki można zablokować na 72 godziny z możliwością przedłużenia blokady do 3 miesięcy. Prawo do blokowania rachunków przedsiębiorców przysługuje Szefowi KAS od 30 kwietni

19.9: https://woblink.com/ebook/ewidencja-pozabilansowa-po-zmianach-izabela-motowilczuk-jan-charytoniuk-134484u

Cena: Jan Charytoniuk


ISBN

9788380171589: Wydawnictwo

Format

15.75: htt

Cena:


Widziałem oblężenie Warszawy

Autor: Alexander Polonius

Z płonącej stolicy przez Wilno. Kowno i Rygę do Londynu. a teraz książka o tym po 77 latach ukazuje się w Polsce.

Widziałem oblężenie Warszawy jest jak scenariusz dobrego. trzymającego w napięciu filmu – zwykły przyjazd na wakacje do Polski zamienia się nagle w ciąg dramatycznych przygód i walkę o życie we wrześniu 1939 roku.

Oblężenie Warszawy. rdzeń tej książki. świetnie udokumentował już amerykański fotograf Julien Bryan… który zresztą się tu pojawia. Dziennik Poloniusa jest równie dobrą relacją. Autor ma dar obserwacji i doskonale potrafi opowiadać ‒ jego opisy są szczegółowe i plastyczne jak zdjęcia. emocje doskonale ukazane. napięcie nie opada. a z kart wyłania się prawdziwy obraz życia w atakowanej Polsce i obleganej stolicy. z jasnymi. optymistycznymi akcentami. ale też z całym okrucieństwem wojny: ogromnymi zniszczeniami i śmiercią.

O piszącym pod pseudonimem autorze wiadomo niewiele – że jest naukowcem. że od kilku lat mieszka w Wielkiej Brytanii i że ma rodzinę w Warszawie. Tyle sam o sobie powiedział. Ale czy istotnie mało o nim wiadomo? Pewne jest. że dopóki nie uda się odkryć i potwierdzić jego tożsamości. będzie o nim mówiła ta książka. A z niej wyłania się nie tylko obraz walczącej w 1939 roku Polski. ale także obraz jednego z jej synów – człowieka inteligentnego i wykształconego. zaradnego i wrażliwego. kochającego syna. wnuka i brata oraz bolejącego nad losem ojczyzny patrioty. Dobrego Polaka.

Książka. wydana w Wielkiej Brytanii w 1941 roku. natychmiast zyskała rozgłos. a jej egzemplarze znajdują się w bibliotekach na całym świecie. w tym w bibliotece amerykańskiego Kongresu.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 45.9


ISBN

9788380170643: Wydawnictwo

Format

34.65: https://woblink.com/ebook/wplyw-polityki-zarzadzania-zasobami-ludzkimi-w-sluzbie-cywilnej-na-funkcjonowanie-panstwa-kamil-mroczka-133398u

Cena:inny świat audiobook, twardziel laurelin paige pdf, bestie i ludzie, martwe dusze gogol, antoni małecki, erich segal doktorzy, nie moge cie zapomniec, epoka antychrysta, dramat schillera, michał musielak, tomasz zaleśkiewicz, jak zadbać o własne finanse, szkice piórkiem, bracia slater damien pdf, co to jest struktura społeczna, poproszę, współcześni snajperzy, choroby zakaźne i pasożytnicze pdf…